Airmatic czy warto?

Rufio
Posty: 470
Rejestracja: 4 lis 2017, o 09:28

Airmatic czy warto?

Post autor: Rufio »

Czy ktos moze powiedziec czy warto miec airmatic?
U dealerow brak takich wersji do jazd probnych.
Obrazek
C43 AMG kombi
Awatar użytkownika
gim-kg
Posty: 588
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Airmatic czy warto?

Post autor: gim-kg »

Ja zastanawiałem się też nad tym, znajomy mechanik odradził mi ze względu na wyższe koszty serwisu ( podobno musi być sprawdzany przy każdym przeglądzie ) oraz trudność w późniejszej odsprzedazy. O ile pierwszego nie mogę zweryfikować to drugi argument jest chyba prawdziwy. Ja szukałem samochodu ze stoku i ten z airmatic był jeszcze do sprzedania już po dużo niższej cenie kilka miesięcy po tym jak ja zakupiłem swój egzemplarz. Może nawet jeszcze stoi - Biały kombi z pakietem zewnętrznym AMG w DBB Bogacka Szczecin.
Było C200 4 Matic —> jest Tesla Model 3 LR
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1150
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Airmatic czy warto?

Post autor: zmichal »

Rufio, miałem identyczny dylemat zanim zamówiłem auto. Żaden dealer nie miał wersji testowej z Airmatickiem.
Jeździłem autem testowym z tzw. "zawieszeniem komfortowym", którego charakterystyka raczej nie powalała, zwłaszcza w stosunku do mojej poprzedniej klasy E W211, dlatego zdecydowałem się pójść w ciemno i skonfigurowałem moje W205 z zawieszeniem Airmatic.
Wydaje mi się, że tryb Comfort mógłby być bardziej pływająco-miękki, bo raczej auto jest dość "sprężyste", ale na pewno tutaj dużą rolę odgrywają opony (225/50 R17) o dość niskim profilu i - nie wiedzieć czemu - ciśnieniu aż 2,5 bara :shock: . Generalnie amortyzacja przy Airmatic jest podobna do tej w W211 ze zwykłym zawieszeniem, choć klasa E jest bardziej pływająca i mam wrażenie, że W205 bardziej "skacze" na nierównościach (pewnie ze względu na niższa masę).
Podsumowując - z Airmatica jestem zadowolony, chociaż spodziewałem się wyższego komfortu resorowania, ale biorąc pod uwagę zalety jak stały prześwit samochodu bez względu na obciążenie, możliwość podniesienia nadwozia na wertepach (np. na nieutwardzonej drodze) i tryb Sport, jeśli chcemy poszaleć to naprawdę jest to świetna opcja ;)
C250 Estate
Rufio
Posty: 470
Rejestracja: 4 lis 2017, o 09:28

Re: Airmatic czy warto?

Post autor: Rufio »

Tu się waham. Generalnie lubię twarde samochody, ale czasami rodzina marudzi, że twardo i trzęsie.
Obrazek
C43 AMG kombi
Awatar użytkownika
noc
Posty: 115
Rejestracja: 26 lut 2017, o 10:25

Re: Airmatic czy warto?

Post autor: noc »

Airmatic to świetne zawieszenie.Psuje się z czasem na polskich wertepach, ale nie tak często jak piszą w gazetach.Ogólnie to częściej wymieniałbym filtr powietrza Airmatica, a jeżeli nie ma (tak wynika z EPC) to założył np: do W220.
Osobiście zamówiłbym damę z.
Śniłem o księżniczkach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Naprawiam MB prawie pół wieku
13 certyfikatów MB - Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus 22 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/
Spróbuję pomóc, czy pomogę ?
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Airmatic czy warto?

Post autor: miluch »

Też mam Airmatic i też sobie chwalę. Auto można podnieść na gorszej nawierzchni i to duży plus. Jedyny minus który zauważam to dużo głośniejsze "odbicie" koła przy wjeździe w dziurę w nawierzchni.
Jeśli chodzi o awaryjność to chyba bardziej kojarzy się z Citroenami lub S klasą z początku tego stulecia które do dziś można spotkać stojące "na zderzaku". Myślę że nie sprawia więcej problemów niż filtr SCR, kwestia zużycia. Wiadomo że może się zepsuć jak wszytko dziś w samochodach, choć w związku z tym że jest to któraś z kolei wersja tego zawieszenia to też chyba jest jakoś modernizowana.
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
Awatar użytkownika
gim-kg
Posty: 588
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Airmatic czy warto?

Post autor: gim-kg »

Jeżeli chodzi o Citroena to tam nie ma pneumatyki tylko hydropneumatyka a to zupełnie co innego. Dotychczas jeździłem Citroenami i bardzo chwaliłem sobie to zawieszenie. O ile na początku w samochodach CX, BX, XM było dość awaryjne ale głównie w związku z brakiem wiedzy na temat jego serwisowania to w C5 już od pierwszej wersji było naprawdę bezawaryjne. Niestety Citroen obecnie odszedł z tego rozwiązania głównie z powodów kosztów. Miałem też przygodę z C4 Picasso w wersji exclusive w której stosowana była pneumatyka na tylnej osi. To był dramat, miechy wytrzymywały 90 tyś km albo 3 lata, potem puszczały powietrze. Producentem tego zawieszenia była słynna firma Wabco.
Było C200 4 Matic —> jest Tesla Model 3 LR
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1150
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Airmatic czy warto?

Post autor: zmichal »

Po co przy Airmatic'u z tyłu oprócz mieszków powietrznych są elementy wyglądające na zwykłe amortyzatory?
Załączniki
20171107_172808.jpg
20171107_172808.jpg (120.73 KiB) Przejrzano 9312 razy
C250 Estate
Awatar użytkownika
noc
Posty: 115
Rejestracja: 26 lut 2017, o 10:25

Re: Airmatic czy warto?

Post autor: noc »

System airmatic z tyłu to miechy powietrzne zastępujące sprężyny + amortyzatory.
Z przodu z braku miejsca połączone są w całość.
Sprężyny nie utrzymują stałej wysokości i ich twardość gwałtownie rośnie w miarę obciążania.Te wady częściowo eliminują miechy.
Dzięki temu airmatic to bardzo komfortowe zawieszenie.Najlepsze oczywiście jest hydro-pneumatyczne typu (pullman).
Śniłem o księżniczkach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Naprawiam MB prawie pół wieku
13 certyfikatów MB - Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus 22 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/
Spróbuję pomóc, czy pomogę ?
radon1
Posty: 35
Rejestracja: 21 sty 2018, o 16:29
Lokalizacja: Gdynia

Re: Airmatic czy warto?

Post autor: radon1 »

Moje trzy grosze :D
Przed zamówieniem w MB zadałem takie pytanie mechanikowi w "zewnętrznym" serwisie ( którego szanuję za doświadczenie i profesjonalizm od lat). Uśmiechnął się i powiedział: "widać, że nigdy Pan nie jeździł z airmaticiem, bo Pan pyta!!! :mrgreen:
Oczywiście mówimy o nowym samochodzie na 4-letniej gwarancji . Airmatic to kolejne elementy, które się zużywają i mogą się popsuć.
Ja dodatkowo miałem komfort potestowania 4 samochodów z i bez ( Goworowski w Gdyni miał) i to w wypożyczeniu testowy na weekend ( jest taka możliwość - spisują ciebie z dowodu i zabierasz auto po 17.00 w piątek i oddajesz w poniedziałek rano 10.00 - BEZ ŻADNYCH OPŁAT!!!).
I co? Usunąłem z zamówienia "ptaszek" z Burmester Surround i zaznaczyłem Airmatic ( niestety wszystkiego nie mogłem mieć) i jestem bardzo zadowolony z tego wyboru!!!
Było:
Vito 110d /W638/
Vaneo 1,7 CDI /W414/
190-2000 /W201/ 30 lat w rodzinie
Jest:
C200 4MATIC COUPE AMG :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 2 gości