Czujnik NOx

sylmicha

Re: Czujnik NOx

Post autor: sylmicha » 15 lip 2019, o 16:28

;) Powiem Wam ciekawostkę co u mnie stwierdził Mercedes we Wrocławiu. Ponoć usterka wyniknęła z powodu iż serwis w Niemczech zamontował dwa czczujniki przednie... Przedni i tylny jest inny,aż mi się w to nie chce wierzyć. Jutro jadę odebrać auto i poproszę żeby mi to dali na piśmie. Jeśli mi to dadzą na piśmie to będzie u mnie na serwisie niezły dym.

Edit. Sprawdziłem wszystko i niestety serwis w Polsce po prostu mnie okłamał. Nie da się pomylić tych czujników bo mają inne gwinty jeden ma wewnętrzny,drugi ma zewnętrzny. Całe szczęście nie pojechałem jeszcze z pretensjami do serwisu w Niemczech bo bym sobie narobił obciachu. Przejrzałem kilkanaście aut w205 i w213/220 i 250d z różnymi przebiegami,eksploatowanymi intensywnie i eksploatowanymi też na krótkich odcinkach z małymi przebiegami i doszedłem do pewnego wniosku. Sprawdziłem też tego 205 mojego kolegi,któremu już 10 razy wymieniali NOxy (średnio co 4-4,5 tysiąca kilometrów) i wszystko się potwierdziło. Znalazłem przyczynę, powodem są jazdy na krótkich odcinkach. Komputer odczytuje błąd czujnika NOx bo zmieniają się paramety spalin,ale czujniki są sprawne... A więc jeśli komuś na liczniku wyskoczy komunikat sprawdź AdBlue, potem zapali się czek i potem info z odliczaniem, że za 800 kilometrów nie odpalisz silnika i głąby w serwisie powiedzą, że to NOxy są do wymiany to niech da mi znać.
Sly
ODPOWIEDZ