Jaki akumulator wybrać

jan69
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2020, o 17:56

Jaki akumulator wybrać

Post autor: jan69 »

szukam aku do mojego c160

znalazłem wstępnie cos takiego

co o tym sądzicie ew co innego mi polecacie
https://specpart.pl/specpart-akumulator ... -760a.html
adam
Posty: 138
Rejestracja: 28 paź 2017, o 23:43

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: adam »

Taki miałem zamontowany fabryczny,wiem,bo poodlepiałem wszystkie nalepki,naklejki z logo mercedesa,które zasłaniały wszystkie loga varty.
Awatar użytkownika
JessyJames7
Posty: 107
Rejestracja: 13 lis 2018, o 13:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: JessyJames7 »

jak u kolegi wyżej, miałem przy pierwszym montażu - wytrzymał ponad 5 lat. Wymieniłem w ubiegłym miesiącu na taki sam
C200 (W205)
Awatar użytkownika
pepe008
Posty: 74
Rejestracja: 8 lip 2018, o 11:56

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: pepe008 »

U mnie oryginalna Varta 60Ah i o dziwo tylko 660 A - wytrzymala 3,5 roku.
Od pol roku nie wlaczal sie 'Start-Stop' - swiecil na zolto.
W warsztacie na testerze pokazalo 44% sprawnosci.
Z tym, ze przez ponad rok czasu Samochod jezdzil codziennie krotkie odcninki po miescie po 2-3 km. (Odbior dziecka ze szkoly, zakupy itp. Powiedzmy raz na dwa miesiace dostal trase 100km. 2-3 razy w roku po 1000km.

Nigdy nie doladowywyalem prostownikiem.

Kupilem teraz Exide AGM 60Ah EN680A - jak wytrzyma dluzej to bede mogl polecic...
Na razie samochod odpala :lol:
C180 -1.6 -Otto -T-modell
O./S
Jara
Posty: 744
Rejestracja: 22 sie 2018, o 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: Jara »

Aku musi być bez płynnego elektrolitu - AGM chyba tak się nazywa to.
Ja kupiłem oryginał do C180 ... miałem takie szczęście że Duda Wrocław miał pożar i były tam nówki i sam MB właśnie ta moje modele aku dawał upust - po 800 PLN brutto chodziły.
Jak to mówił serwisant ( nie w ASO ) z doświadczenia ... Aku nie MB wytrzymuje połowę czasu co MB. A z systemem start stop nie ma co liczyć na dłużej niż 4 lata życia ... w Toyocie bratu też padł podobnie :)

Jako ciekawostkę gdzieś na youtube ktoś to testował i aku orginał od VAG ma takie parametry nad wyrost ( większe niż deklaruje ) że na wolnym rynku nie ma konkurencji. A tak podobno aku kupuje sie ten najcięższy :).
Jara
Posty: 744
Rejestracja: 22 sie 2018, o 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: Jara »

pepe008 pisze: 1 lis 2020, o 17:00 U mnie oryginalna Varta 60Ah i o dziwo tylko 660 A - wytrzymala 3,5 roku.
Od pol roku nie wlaczal sie 'Start-Stop' - swiecil na zolto.
W warsztacie na testerze pokazalo 44% sprawnosci.
Z tym, ze przez ponad rok czasu Samochod jezdzil codziennie krotkie odcninki po miescie po 2-3 km. (Odbior dziecka ze szkoly, zakupy itp. Powiedzmy raz na dwa miesiace dostal trase 100km. 2-3 razy w roku po 1000km.

Nigdy nie doladowywyalem prostownikiem.

Kupilem teraz Exide AGM 60Ah EN680A - jak wytrzyma dluzej to bede mogl polecic...
Na razie samochod odpala :lol:
Pewien serwisów polskiego Mielca proponowali Autopart - serwis od aku oczywiście, który nie zajmuje się niczym innym tylko tym i nie tylko dla aut.
Ja na nim sie nie najeździłem tylko 2 lata ... ale kolega już 7-8 lat go miał ... ale to zwykłe ołowiane były.
Tylko wiesz dzisiejsza produkcja może już być czymś innym :)
Awatar użytkownika
pepe008
Posty: 74
Rejestracja: 8 lip 2018, o 11:56

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: pepe008 »

Wszystko dzis jest na 3-5 lat i kup pan nowe.....
C180 -1.6 -Otto -T-modell
O./S
adikrakow
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2020, o 01:19

Re: Jaki akumulator wybrać

Post autor: adikrakow »

Bo niestety akumulator trzeba ładować. Jak ktoś nie jeździ, albo jeździ krótkie odcinki to nie ma bata żeby długo cieszyć się sprawnością akumulatora.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości