Szum wiatru - wyciszenie

Awatar użytkownika
Zielak71
Posty: 27
Rejestracja: 15 lip 2017, o 13:29

Re: Szum wiatru

Post autor: Zielak71 »

Po odpowiedzi Rudio napisałem ponownie e-maila do serwisu:
"Czyli chce Pan powiedzieć, że zamiana z przodu na szyby akustyczne A2057256300, A2057256400, a następnie dopisanie przez ASO kodu 851 do danych pojazdu nie jest możliwe i nie przewidziane przez producenta?
Wg mojej wiedzy jest to niezgodne ze stanem faktycznym.
Sam producent zleca taką operację w W205 przy dużych szumach zewnętrznych i dodatkowo pokrywa koszty w przypadku naprawy w ramach gwarancji."
Dostałem nostępującą odpowiedź:
"Dzień dobry,
według informacji jakie posiadamy, pofabryczna zmiana kompletacji pojazdu osobowego może się odbyć po spełnieniu odpowiednich warunków dla konkretnego numeru VIN. Możliwe jest to wtedy, gdy ujęte to jest w dokumentacji swerisowej i tylko wówczas można dopisać odpowiedni kod do karty danych pojazdu.
W przypadku Pana auta producent w dokumentacji serwisowej przewiduje dodatkowe doposażenie (po spełnieniu ograniczeń) w niżej wymienione elementy:


Obrazek

Jak widać powyżej, na liście nie ma pozycji wymiany szyb na akustyczne, co zostało ujęte w odpowiedzi jaką uzyskał Pan od pracownika Działu Części. Jeśli ma Pan zastrzeżenia, co do pojawiających się szumów w Pana aucie, to proszę zgłosić ten problem do kolegów z Działu Serwisu.
Pozdrawiam,
...."
... a z innego serwisu:
"Dzień dobry,
Informuję, że koszt szyb tzw. akustycznych tj. szyby czoł., szyb opuszczanych w drzwiach przed. szt. 2 oraz szyb opuszczanych w drzwiach tylnych szt.2 wynosi ok. 3.728 zł.
Wymiana w/w szyb wyniesie ok. 1322,00 zł.
W cenie materiałów znajduje się również klej do szyb oraz podkładki dystansowe."
Dużo to czy mało?
Wymieniać 5 szyb, czy tylko 2 przednie?
Ma ktoś jakieś doświadczenia?
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Szum wiatru

Post autor: Wojtek »

O szybach akustycznych w tylnych drzwiach nigdy nie słyszałem.
Rufio
Posty: 470
Rejestracja: 4 lis 2017, o 09:28

Re: Szum wiatru

Post autor: Rufio »

Wymień boczne przednie.
Obrazek
C43 AMG kombi
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1147
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Szum wiatru

Post autor: zmichal »

Też pierwsze słyszę, aby do naszego modelu były dostępne szyby akustyczne do tylnych drzwi. Chyba ktoś się pomylił.

Zielak71, jeździłem wersją ze zwykłymi oraz z akustycznymi szybami, i różnica jest naprawdę zauważalna! Chociaż na Twoim miejscu wymieniłbym na początek tylko przednie boczne szyby i zobaczył jaki to da efekt, bo z tego co pamiętam te szumy, o których tu piszecie powstają w okolicach słupków A.
C250 Estate
Awatar użytkownika
gim-kg
Posty: 588
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Szum wiatru

Post autor: gim-kg »

Mi wymienili tylko przednie boczne. Przednia dostała później z kamienia i też została wymieniona.
Było C200 4 Matic —> jest Tesla Model 3 LR
Peter_pn
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2019, o 20:38

Re: Szum wiatru

Post autor: Peter_pn »

Przednią wymieniłeś sam czy z ubezpieczenia? Też na jakąś dźwiękoszczelną?
W205 C200 4Matic Estate My18
Awatar użytkownika
gim-kg
Posty: 588
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Szum wiatru

Post autor: gim-kg »

Z ubezpieczenia, wyszło ponad 3500 zł. Czy dźwiękoszczelna to nie sprawdzałem.
Wogole czy na szybach są oznaczenia tych dźwiękoszczelnych? Przednie boczne sprawdziłem, po otwarciu widać na krawędzi że składają się z dwóch tafli szkła i jakiegoś materiału pomiędzy nimi.
Było C200 4 Matic —> jest Tesla Model 3 LR
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1147
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Szum wiatru

Post autor: zmichal »

Niestety Mercedes nie stosuje poniższego logotypu, jak większość innych producentów pojazdów.
Załączniki
indeks.jpg
indeks.jpg (7.06 KiB) Przejrzano 2090 razy
C250 Estate
Awatar użytkownika
Zielak71
Posty: 27
Rejestracja: 15 lip 2017, o 13:29

Re: Szum wiatru

Post autor: Zielak71 »

No to czas na dalszy ciąg korespondencji z serwisem, który wymienia szyby:
W odpowiedzi na poniżej zadane pytania uprzejmie informujemy:

1. Przykro nam, ale niestety na szyby nie możemy udzielić rabatu;
2. Czas realizacji zamówienia wynosi do 5-ciu dni roboczych;
3. Przy złożenia zamówienia pobieramy zaliczkę 50% wartości części;
4. Czas realizacji zlecenia 2 dni robocze.
na zadane przeze mnie pytanie:
Czy tylne szyby w drzwiach też są wymieniane na akustyczne - proszę o potwierdzenie, ponieważ nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat.
Wszystkie, dostępne mi, źródła mówią o szybie przedniej i szybach bocznych w przednich drzwiach.
Otrzymałem potwierdzenie:
Witam,
Tak, potwierdzam, że szyby opuszczane w drzwiach tylnych są również szybami tzw. akustycznymi.
Chyba zaryzykuję i wrzucę po wszystkim fotki :)
mar gda
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2017, o 20:23

Re: Szum wiatru

Post autor: mar gda »

Zielak71 pisze: 26 mar 2019, o 19:43 No to czas na dalszy ciąg korespondencji z serwisem, który wymienia szyby:
W odpowiedzi na poniżej zadane pytania uprzejmie informujemy:

1. Przykro nam, ale niestety na szyby nie możemy udzielić rabatu;
2. Czas realizacji zamówienia wynosi do 5-ciu dni roboczych;
3. Przy złożenia zamówienia pobieramy zaliczkę 50% wartości części;
4. Czas realizacji zlecenia 2 dni robocze.
na zadane przeze mnie pytanie:
Czy tylne szyby w drzwiach też są wymieniane na akustyczne - proszę o potwierdzenie, ponieważ nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat.
Wszystkie, dostępne mi, źródła mówią o szybie przedniej i szybach bocznych w przednich drzwiach.
Otrzymałem potwierdzenie:
Witam,
Tak, potwierdzam, że szyby opuszczane w drzwiach tylnych są również szybami tzw. akustycznymi.
Chyba zaryzykuję i wrzucę po wszystkim fotki :)
witam jaki serwis ci to ogarnia.
C 200 Estate 184 hp
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości