Układ wydechowy

spanker
Posty: 26
Rejestracja: 16 sty 2017, o 11:40

Układ wydechowy

Post autor: spanker »

Przyglądając się układowi wydechowemu zauważyłem , że w lewym wydechu przy końcu znajduję się klapka w kształcie koła . Podpięty do niej jest przewód . Silnik nie pracował i była ona w położeniu poziomym. . Czy ktoś wie do czego ona jest ?
W205 C300
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Układ wydechowy

Post autor: Wojtek »

W C300 masz tzw. sportowy układ wydechowy i ta klapka zamykając i otwierając się zmienia jego pojemność co wplywa na parametry silnika (moment obrotowy) bardziej widoczną zmianą dla kierowcy jest zmiana brzmienia/głośności wydechu.
spanker
Posty: 26
Rejestracja: 16 sty 2017, o 11:40

Re: Układ wydechowy

Post autor: spanker »

Wojtek pisze:W C300 masz tzw. sportowy układ wydechowy i ta klapka zamykając i otwierając się zmienia jego pojemność co wplywa na parametry silnika (moment obrotowy) bardziej widoczną zmianą dla kierowcy jest zmiana brzmienia/głośności wydechu.

Rozumiem. Piękne dzięki za info . Czyli ona działa przy trybie sport i sport + czy w momencie mocnego przyspieszenia ??
W205 C300
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Układ wydechowy

Post autor: Andrzej »

Czy też tak macie że przy pierwszym uruchomieniu rano z układu wydechowego dochodzi dziwny odgłos ? taki jak by blachy były jakieś lużne .
Rasta78
Posty: 93
Rejestracja: 21 maja 2018, o 18:09

Re: Układ wydechowy

Post autor: Rasta78 »

Jak jest zimny to faktyczne coś łomocze ale tylko przez chwilę jak odpalę, i jak obroty spadną jest ok. Już myślałem że rury uderzają o zderzak .
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Układ wydechowy

Post autor: Andrzej »

Tak jest łomocze , wstyd kultura techniczna na poziomie zerowym . Serwis mówi wszystko jest okej .
Awatar użytkownika
Tomaso
Posty: 73
Rejestracja: 2 lip 2017, o 10:26

Re: Układ wydechowy

Post autor: Tomaso »

Też to zgłaszałem,wytłumaczenie że na zimnym typ tak ma :D
Rasta78
Posty: 93
Rejestracja: 21 maja 2018, o 18:09

Re: Układ wydechowy

Post autor: Rasta78 »

Słabo z jakością wykonania w MB , pewnie to mój pierwszy i ostatni. Szkoda bo to piękne samochody.
kwiatas
Posty: 1
Rejestracja: 4 gru 2018, o 16:39

Re: Układ wydechowy

Post autor: kwiatas »

U mnie też tak jest, metaliczny dźwięk przy odpaleniu zimnego auta, ale po chwili, gdy auto się rozgrzeje (a to jest dosłownie chwila, kawałek przejadę i auto ma normalną temperaturę pracy) wszystko idealnie cicho pracuje. Myślałem, że z moim autem jest coś nie tak, a tu się okazuje, że one tak mają. Ale trybu Sport+ w C300 nie zamieniłbym na żadne inne, chyba że na C43 albo C63 :)
Na początku myślałem, że coś jest nie tak. Jadąc w mieście za jakimś C180 albo C200 zawsze widziałem parę z lewej i prawej. A u mnie przy zwykłej jeździe bardziej okopcony był prawy wydech i do tego zimą było widać, że prawy pracuje (leci z niego para) a lewy wygląda jakby był zatkany, ale to przez wspomniany przez kolegów przełącznik, w trybie sport+ z genialnym dźwiękiem zmiany biegów lewy wydech też działa.
C300 W205 2016r
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Układ wydechowy

Post autor: Andrzej »

Kiedyś już pisałem , Lexus to wzór do naśladowania . Żeby nie ten środek , ale technika to wzór.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości