C200 184Km czego się obawiać / czas wymiany oleju

ktos92
Posty: 257
Rejestracja: 9 cze 2017, o 17:49

Re: C200 184Km czego się obawiać / czas wymiany oleju

Post autor: ktos92 »

Schnaider pisze: 10 lip 2019, o 12:00
ktos92 pisze: 10 lip 2019, o 10:13 ASO nie jest takie drogie jeśli chodzi o zwykłe przeglądy olejowe ;-) Co do ewentualnej sprzedaży to będziesz miała problem i napewno o wiele szybciej stracisz ma wartości :-/
ASO na dzień dobry za przegląd woła od 1700 w górę, więc jeśli ktoś już ma auto po gwarancji, to musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto czy może zrobić to samo w warsztacie specjalizującym się w gwieździe za 600 zł.
KatarzynaW205 pisze: 10 lip 2019, o 10:44 Najbliżej ASO mam we Wrocławiu 170 km a u nas nie ma w Zgorzelcu warsztatu typowego pod Mercedesa .Póki co nie myślę o sprzedaży a to,że mam manual dalej uważam za plus :)
Może Kasia ma plan założenia żółtych tablic w swoim czasie, bo do brązowego pasuje i nic nikomu do tego 8-)
Jeśli chodzi o ASO do Zielonej masz jakieś 110 km, a do Lubina podobnie i nawet lepszą drogą - to są Wróble.
W Zielonej Górze jest jeszcze warsztat specjalizujący się w Mercedesie. Bliżej Ciebie nie wiem, bo ja z lubuskiego.
Nie wiem skąd masz te ceny :-D U mnie ASO za przegląd A woła 160EUR razem z olejem Fuchs Titan GT1 Pro C-3 lub ORI olej jak chce. Serwis B kosztuje ciut więcej - serwis robie zawsze samemu w sensie wymiane filtrów powietrz, paliwa itp.Robie to co rok tak czy siak. Jeszcze nigdy mnie nie oszukali. Olej dodatkowo wymieniam sam raz w roku i raz w roku do ASO. Jeżeli mam coś do zrobienia to mi mówią, zazwyczaj te rzeczy robie samemu.
W204 C200 CDI BE Sport Edition 125 2011
W215 CL600 V12 Bi-Turbo 2003
W planach W205 :twisted:
sylmicha

Re: C200 184Km czego się obawiać / czas wymiany oleju

Post autor: sylmicha »

KatarzynaW205 pisze: 10 lip 2019, o 10:44 Mam wydruk z książki serwisowej elektronicznej MB i wiem co było i kiedy robione :) Najbliżej ASO mam we Wrocławiu 170 km a u nas nie ma w Zgorzelcu warsztatu typowego pod Mercedesa .Póki co nie myślę o sprzedaży a to,że mam manual dalej uważam za plus :) nie napisałam,że jestem szybsza niż automat ale przy ręcznej redukcji według mnie szybciej auto zareaguje na pedał gazu .
Ale ja nie zakładałam tu tematu o skrzyni biegów tylko w innej sprawie ;) Proszę was dajcie już spokój z tą skrzynią mam manual i tego już nie zmienię :)
Raczej nic nie wiesz bo zasłaniają się RODO. Dostajesz tylko wydruk serwisowania czyli wymiana olejów i filtrów i pewnie nic więcej. Co nie oznacza, że auto ma u nich bardzo długą listę usterek, które usuwali. Niestety to prawda. Co się tyczy serwisu to np ten przy 125 tysięcy w Niemczech kosztuje od 350 euro. Od czyli jeśli nic więcej nie jest do zrobienia.
ktos92
Posty: 257
Rejestracja: 9 cze 2017, o 17:49

Re: C200 184Km czego się obawiać / czas wymiany oleju

Post autor: ktos92 »

sylmicha pisze: 10 lip 2019, o 12:53
KatarzynaW205 pisze: 10 lip 2019, o 10:44 Mam wydruk z książki serwisowej elektronicznej MB i wiem co było i kiedy robione :) Najbliżej ASO mam we Wrocławiu 170 km a u nas nie ma w Zgorzelcu warsztatu typowego pod Mercedesa .Póki co nie myślę o sprzedaży a to,że mam manual dalej uważam za plus :) nie napisałam,że jestem szybsza niż automat ale przy ręcznej redukcji według mnie szybciej auto zareaguje na pedał gazu .
Ale ja nie zakładałam tu tematu o skrzyni biegów tylko w innej sprawie ;) Proszę was dajcie już spokój z tą skrzynią mam manual i tego już nie zmienię :)
Raczej nic nie wiesz bo zasłaniają się RODO. Dostajesz tylko wydruk serwisowania czyli wymiana olejów i filtrów i pewnie nic więcej. Co nie oznacza, że auto ma u nich bardzo długą listę usterek, które usuwali. Niestety to prawda. Co się tyczy serwisu to np ten przy 125 tysięcy w Niemczech kosztuje od 350 euro. Od czyli jeśli nic więcej nie jest do zrobienia.
To fakt. Ostatnio na serwisie pytali się mnie czy chce żeby zrobili wymiane filrtów itp. Do tego doszło coś jeszcze ale powiedziałem, że chce ogólne sprawdzenie stanu technicznego, diagnostyka jak zawsze i serwis olejowy.
W204 C200 CDI BE Sport Edition 125 2011
W215 CL600 V12 Bi-Turbo 2003
W planach W205 :twisted:
KatarzynaW205
Posty: 21
Rejestracja: 5 lip 2019, o 18:53

Re: C200 184Km czego się obawiać / czas wymiany oleju

Post autor: KatarzynaW205 »

sylmicha pisze: 10 lip 2019, o 12:53
KatarzynaW205 pisze: 10 lip 2019, o 10:44 Mam wydruk z książki serwisowej elektronicznej MB i wiem co było i kiedy robione :) Najbliżej ASO mam we Wrocławiu 170 km a u nas nie ma w Zgorzelcu warsztatu typowego pod Mercedesa .Póki co nie myślę o sprzedaży a to,że mam manual dalej uważam za plus :) nie napisałam,że jestem szybsza niż automat ale przy ręcznej redukcji według mnie szybciej auto zareaguje na pedał gazu .
Ale ja nie zakładałam tu tematu o skrzyni biegów tylko w innej sprawie ;) Proszę was dajcie już spokój z tą skrzynią mam manual i tego już nie zmienię :)
Raczej nic nie wiesz bo zasłaniają się RODO. Dostajesz tylko wydruk serwisowania czyli wymiana olejów i filtrów i pewnie nic więcej. Co nie oznacza, że auto ma u nich bardzo długą listę usterek, które usuwali. Niestety to prawda. Co się tyczy serwisu to np ten przy 125 tysięcy w Niemczech kosztuje od 350 euro. Od czyli jeśli nic więcej nie jest do zrobienia.
Tu się mylisz ,że nic nie wiem bo osobiście rozmawiałam z pracownikiem ASO nieważne gdzie ;) i spisał mi wszystko na kartce i to potwierdziło się z wydrukiem jaki przedstawił mi sprzedający :)
KatarzynaW205
Posty: 21
Rejestracja: 5 lip 2019, o 18:53

Re: C200 184Km czego się obawiać / czas wymiany oleju

Post autor: KatarzynaW205 »

Dodatkowo dziś namierzyłam warsztat ,który już od 10 lat zajmuje się MB niedaleko mnie więc problem z głowy tym bardziej,że jednego z pracowników nawet trochę znam :) nie wiedząc,że tam pracuje .
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 617
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: C200 184Km czego się obawiać / czas wymiany oleju

Post autor: Schnaider »

ktos92 pisze: 10 lip 2019, o 12:44 Nie wiem skąd masz te ceny :-D U mnie ASO za przegląd A woła 160EUR razem z olejem Fuchs Titan GT1 Pro C-3 lub ORI olej jak chce. Serwis B kosztuje ciut więcej - serwis robie zawsze samemu w sensie wymiane filtrów powietrz, paliwa itp.Robie to co rok tak czy siak. Jeszcze nigdy mnie nie oszukali. Olej dodatkowo wymieniam sam raz w roku i raz w roku do ASO. Jeżeli mam coś do zrobienia to mi mówią, zazwyczaj te rzeczy robie samemu.
Bezpośrednio z ASO.
Zresztą w osobnym temacie "ceny w ASO" Wojtek też podał konkretnie jak go kasowali za poszczególne przeglądy.
Wojtek pisze: 4 gru 2017, o 14:12 C250 z 2014r
Przegląd A (przebieg 19905km) 1129PLN brutto
Przegląd B (przebieg 39983km) 1357PLN brutto
wymiana klocków ham. tył (przebieg 40156km) 619PLN brutto
Przegląd A + wymiana płynu ham. (przebieg 54836km) 1635PLN brutto
Obrazek
ktos92
Posty: 257
Rejestracja: 9 cze 2017, o 17:49

Re: C200 184Km czego się obawiać / czas wymiany oleju

Post autor: ktos92 »

KatarzynaW205 pisze: 10 lip 2019, o 14:39
sylmicha pisze: 10 lip 2019, o 12:53
KatarzynaW205 pisze: 10 lip 2019, o 10:44 Mam wydruk z książki serwisowej elektronicznej MB i wiem co było i kiedy robione :) Najbliżej ASO mam we Wrocławiu 170 km a u nas nie ma w Zgorzelcu warsztatu typowego pod Mercedesa .Póki co nie myślę o sprzedaży a to,że mam manual dalej uważam za plus :) nie napisałam,że jestem szybsza niż automat ale przy ręcznej redukcji według mnie szybciej auto zareaguje na pedał gazu .
Ale ja nie zakładałam tu tematu o skrzyni biegów tylko w innej sprawie ;) Proszę was dajcie już spokój z tą skrzynią mam manual i tego już nie zmienię :)
Raczej nic nie wiesz bo zasłaniają się RODO. Dostajesz tylko wydruk serwisowania czyli wymiana olejów i filtrów i pewnie nic więcej. Co nie oznacza, że auto ma u nich bardzo długą listę usterek, które usuwali. Niestety to prawda. Co się tyczy serwisu to np ten przy 125 tysięcy w Niemczech kosztuje od 350 euro. Od czyli jeśli nic więcej nie jest do zrobienia.
Tu się mylisz ,że nic nie wiem bo osobiście rozmawiałam z pracownikiem ASO nieważne gdzie ;) i spisał mi wszystko na kartce i to potwierdziło się z wydrukiem jaki przedstawił mi sprzedający :)
Sylmicha miał na myśli, że nie wiesz dokładnie co było wymieniane i nie znasz spisu wszystkich usterek z jakimi samochód pojawiał się na serwisie :-D
W204 C200 CDI BE Sport Edition 125 2011
W215 CL600 V12 Bi-Turbo 2003
W planach W205 :twisted:
KatarzynaW205
Posty: 21
Rejestracja: 5 lip 2019, o 18:53

Re: C200 184Km czego się obawiać / czas wymiany oleju

Post autor: KatarzynaW205 »

To fakt bo pan z ASO a było to w DE powiedział,że nie mają systemu ,który pokazuje wymian/napraw mechanicznych a tylko te serwisowe. O takiej naprawie wie tylko ASO ,które to zrobiło .Szkoda,że w innych serwisach są takie opcje a MB nie .
sylmicha

Re: C200 184Km czego się obawiać / czas wymiany oleju

Post autor: sylmicha »

I to też jest nieprawda, wszystko jest w systemie tylko oni to ukrywają. W poniedziałek pojechałem do serwisu we Wrocku bo zapalił się check. W systemie wyskoczyło, że ten problem wystąpił w tym aucie 3 miesiące temu i był wymieniony czujnik spalin. Dodam, że auto serwisowane w DE i też tam był wymieniany czujnik. Serwis wysłał zapytanie do centrali czy w związku z tym mogą wymienić ten czujnik jeszcze raz i centrala przysłała info, że pokryje koszt. Zdziwiłem się czytając kartotekę mojego auta ponieważ miało kilka awarii i wszystko wjest w systemie. Natomiast jak jak pytałem serwis 2 miesiące temu o historię napraw to dostałem tylko info,z którego wynikało że auto nigdy się nie psuło
ktos92
Posty: 257
Rejestracja: 9 cze 2017, o 17:49

Re: C200 184Km czego się obawiać / czas wymiany oleju

Post autor: ktos92 »

Mają wszystko w systemie kwestia tego czy ktoś chce to wygrzebać :-D
W204 C200 CDI BE Sport Edition 125 2011
W215 CL600 V12 Bi-Turbo 2003
W planach W205 :twisted:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości