Ceny serwisu w ASO

Jara
Posty: 744
Rejestracja: 22 sie 2018, o 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Jara »

W Polsce nikt się nie dziwi że czegoś nie zrobili .. a nasze ASO to najszybsza droga na uśmiercenie auta ... u nas to tylko leasingowe obsługują a to po 3 latach sie podatkowo w księgach umarza .. wiec właściciela-firmy obchodzi tylko by auto dożyło do 2-3 lat.
Tak naprawę nawet i po co pieścić się z tym ... obecne MB jakbyś nie chuchał dmuchał zaczyna się sypać po 5 latach .. jak to znawcy mówią kiepsko MB to już robi i prędzej czy później nie ma prawa .. zacznie się to sypać - cała obecna motoryzacja tak ma .. 3 lata mija i jest to na równi pochyłej ... na złom.
lukasz.zst
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2020, o 19:04

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: lukasz.zst »

Witam
Odrazu zażczne że mam Mercedes w246 B z 2019 roku.
Poprzedni Mercedes C 205 mialem od 2014 do 2019 ( miałem ich 2 samochody jako słuzbowe) i nigdy nie pzejmowałem sie serwisem ile co kosztuje
Przeszedłem na emeruturę i zdezyłem sie z żeczywistością . Kupilem nowego jeszce w 2019 w 246 180CDI . Pierszy przeglad byl gratis od dilera ale drugi przy przebiegu teraz mam 25 tys.km diler zaspeiwał mi 2700zł i tylko w tym jest olej i wszytkie filtry , napisałem w okolicy mojego zamieszkania do trzech dilerów i serwis był od 1850-2700zł
Szok przezyłem
Zaproponowano mi w jednym serwisie że jak przywiozę wszytkie czesci swoje to sama robocinza bedzie kosztwać Serwis PLUS za 399zł brutto .
Obecnie jestem dzis w Austri na nartach . Podjechalem po poludniu do Innsbrucka do serwisu Mercedesa zapytac sie ile kosztuje przeglad. Przemiły pan obsłuzył moje auto , wjechał na kanał po ogladał mi auto i powiedział mi że za przeglad Serwis PLUS chcą 315 euro czyli 1345 zł , i pytałem sie czy na orginlanych cześciach powiedział że tak. Zapytałem sie o zaminniki to powiedział że olej i filtr oleju musi być orginalny a inne czesci bedą z firmy Bosche . Koszt całego serwisu 215,49 euro czyli nie całe 900zl
sylmicha

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: sylmicha »

Kolego wymiana oleju w skrzyni biegów 7xxx kosztuje czy to w Niemczech czy w Austrii 500 euro. Olej silnikowy wcale nie musi być oryginalny tylko musi mieć konkretną normę Mercedesa. Np serwis A7 przy 125 tys w W205 z wymianą oleju w skrzyni biegów i swoim olejem do silnika to koszt prawie 900 euro. Bez żadnych plusów ponieważ auto na serwis pojechało przygotowane przeze mnie. Miało wymienione wycieraczki, klocki hamulcowe,filtry kabinowe i powietrza oraz paliwa,uzupełnione płyny (spryskiwacze,chłodzenia) I zatankowany do pełna AdBlue,a nawet korekcję ciśnienia w kołach. Pan doradca przed przeglądem bierze auto do góry i w obecności klienta je wstępnie sprawdza i ustala co ma być zrobione. W tym wypadku powiedział,że po za podstawą nie mają co robić.Więc po za wymianą oleju w silniku (mój olej) i wymianą oleju w skrzyni biegów nic nie robili i wzięli prawie 900 euro więc nie przesadzajmy z tym, że na zachodzie to pół darmo robią. Fakt na czas przeglądu ponoć za darmo dostaliśmy auto zastępcze.
Co do serdecznego, uśmiechniętego pana to wszędzie tak jest jak idziesz płacić kasę. W razie reklamacji niekoniecznie ktoś się już uśmiecha, chyba że szyderczo. I tak jest prawie na całym świecie.
lukasz.zst
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2020, o 19:04

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: lukasz.zst »

Moje Auta Mercedesy C robiły w ciągu 2 lat 180-200 tys.km miałem w d... serwisy ja nie płaciłem ,tak jak piszesz co jest w zakresie serwisu . Serwisy był nawet po 10-16 ty.zł i nigdy sie tym nie przejmowałem . Przeszedłem na emeryturę i przeżyłem szok
sylmicha

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: sylmicha »

Ponieważ jakość samochodów i ceny serwisów zostały zepsute przez leasingi. Wszystko każdy ładuje w koszty i śmieje się z Kowalskiego,który na dojazdy do pracy nie może sobie nawet paliwa odliczyć tylko dlatego, że ma auto prywatne. Natomiast drugi autem firmowym jedzie na wczasy do Chorwacji i jest wszystko ok. Dlatego narzekają ci, którzy mają auta prywatne a nie ci, którzy mają je na firmy.
micgor123
Posty: 60
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:22

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: micgor123 »

sylmicha pisze: 12 sty 2020, o 13:20 Kolego wymiana oleju w skrzyni biegów 7xxx kosztuje czy to w Niemczech czy w Austrii 500 euro. Olej silnikowy wcale nie musi być oryginalny tylko musi mieć konkretną normę Mercedesa. Np serwis A7 przy 125 tys w W205 z wymianą oleju w skrzyni biegów i swoim olejem do silnika to koszt prawie 900 euro. Bez żadnych plusów ponieważ auto na serwis pojechało przygotowane przeze mnie. Miało wymienione wycieraczki, klocki hamulcowe,filtry kabinowe i powietrza oraz paliwa,uzupełnione płyny (spryskiwacze,chłodzenia) I zatankowany do pełna AdBlue,a nawet korekcję ciśnienia w kołach. Pan doradca przed przeglądem bierze auto do góry i w obecności klienta je wstępnie sprawdza i ustala co ma być zrobione. W tym wypadku powiedział,że po za podstawą nie mają co robić.Więc po za wymianą oleju w silniku (mój olej) i wymianą oleju w skrzyni biegów nic nie robili i wzięli prawie 900 euro więc nie przesadzajmy z tym, że na zachodzie to pół darmo robią. Fakt na czas przeglądu ponoć za darmo dostaliśmy auto zastępcze.
Co do serdecznego, uśmiechniętego pana to wszędzie tak jest jak idziesz płacić kasę. W razie reklamacji niekoniecznie ktoś się już uśmiecha, chyba że szyderczo. I tak jest prawie na całym świecie.
zeszliscie z tematu, ja nie twierdze ze komus za dane usluge sie dana kwota nie nalezy bo sie nalezy, 1 h mojej pracy kosztuje kogos 110 zl brutto i nie bede robil za mniej, tylko jak by sie ta osoba czula gdybym mu powiedzial ze biore 110 zl / h a wystawie mu fakture na 140 zl/ h bo mi sie tak podoba...
JZT
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2020, o 21:16

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: JZT »

C160 9G, serwis B, przebieg 38tys. Poznan DUDA, olej, filtr oleju i filtry kabinowe, 4h i 1840 pln brutto, poinformowali ze trzeba by juz wymienic klocki z tylu, mimo ze kontrolka OK... + 800pln (-:
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Andrzej »

Za wymianę około godziny pracy skasują 450 zł , zmień klocki u mechanika i nie bierz do głowy .
Awatar użytkownika
C200 4Matic AirMatic
Posty: 82
Rejestracja: 14 mar 2020, o 17:35
Lokalizacja: Zakopane

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: C200 4Matic AirMatic »

Cena przeglądu A z pakietem Plus + mycie samochodu ;) . Przegląd wykonany w Krakowie na Zawiłej 3
ASO C200.jpg
ASO C200.jpg (88.3 KiB) Przejrzano 4539 razy
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 617
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Schnaider »

Przy jakim przebiegu ten serwis?
Całkiem sympatyczna cena.
Żebyś tylko tego rabatu nie przehulał na byle co :twisted:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości