Ceny serwisu w ASO

BBbiker
Posty: 650
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: BBbiker »

Litr oleju z beczki 82,40.?..to sporo za dużo delikatnie mówiąc....
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: miluch »

BBbiker pisze: 18 mar 2020, o 15:43 Litr oleju z beczki 82,40.?..to sporo za dużo delikatnie mówiąc....
Za dużo dla kogo? Dla MB?
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
Awatar użytkownika
C200 4Matic AirMatic
Posty: 82
Rejestracja: 14 mar 2020, o 17:35
Lokalizacja: Zakopane

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: C200 4Matic AirMatic »

C200 4Matic AirMatic pisze: 18 mar 2020, o 15:16 Cena przeglądu A z pakietem Plus + mycie samochodu ;) . Przegląd wykonany w Krakowie na Zawiłej 3
ASO C200.jpg
Przegląd po 16 tys. w C200 4Matic AirMatic
BBbiker
Posty: 650
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: BBbiker »

miluch pisze: 18 mar 2020, o 15:48
BBbiker pisze: 18 mar 2020, o 15:43 Litr oleju z beczki 82,40.?..to sporo za dużo delikatnie mówiąc....
Za dużo dla kogo? Dla MB?
Dla mnie:)
Tej klasy olej z beczki nie jest wart więcej niż 30 PLN/litr.
Takie ASO kupuje go pewnie sporo taniej - marża w okolicach 300% to po prostu zdzierstwo.
OK wyleczyliście mnie nie jadę na żaden przegląd wartości dodanej brak a koszty mocno przesadzone.
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: miluch »

BBbiker pisze: 26 mar 2020, o 09:48
miluch pisze: 18 mar 2020, o 15:48
BBbiker pisze: 18 mar 2020, o 15:43 Litr oleju z beczki 82,40.?..to sporo za dużo delikatnie mówiąc....
Za dużo dla kogo? Dla MB?
Dla mnie:)
Tej klasy olej z beczki nie jest wart więcej niż 30 PLN/litr.
Takie ASO kupuje go pewnie sporo taniej - marża w okolicach 300% to po prostu zdzierstwo.
OK wyleczyliście mnie nie jadę na żaden przegląd wartości dodanej brak a koszty mocno przesadzone.
Myślę że te twoje 30PLN to i tak mocno zawyżona cena. W beczcie to pewnie w zakupie po kilka złotych za litr mają. No ale trzeba utrzymać armię pracowników, lokal, spłacać kredyty na budowę salonu, no i jeszcze na tym zarobić odrobinę, więc to zawsze będzie koszt wyższy niż mechanik Pan Waldek z Koziej Wólki, co ma dwóch chłopaków na czarno lub na śmieciówce. Takie realia.
Plusem na pewno przeglądu w ASO jest mozliwość aktualizacji oprogramowania sterowników, no i wątpliwe ale jednak potwierdzenie historii przebiegu przy ewentualnej późniejszej odsprzedaży auta.
Oczywiście są fajne warsztaty gdzie chłopaki mają trochę wiedzy i jeszcze więcej zapału, tam dobrze i taniej można przegląd ogarnąć i zrezygnować z w/w korzyści które dostajemy w ASO.
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
BBbiker
Posty: 650
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: BBbiker »

miluch pisze: 26 mar 2020, o 11:21
BBbiker pisze: 26 mar 2020, o 09:48
miluch pisze: 18 mar 2020, o 15:48

Za dużo dla kogo? Dla MB?
Dla mnie:)
Tej klasy olej z beczki nie jest wart więcej niż 30 PLN/litr.
Takie ASO kupuje go pewnie sporo taniej - marża w okolicach 300% to po prostu zdzierstwo.
OK wyleczyliście mnie nie jadę na żaden przegląd wartości dodanej brak a koszty mocno przesadzone.
Myślę że te twoje 30PLN to i tak mocno zawyżona cena. W beczcie to pewnie w zakupie po kilka złotych za litr mają. No ale trzeba utrzymać armię pracowników, lokal, spłacać kredyty na budowę salonu, no i jeszcze na tym zarobić odrobinę, więc to zawsze będzie koszt wyższy niż mechanik Pan Waldek z Koziej Wólki, co ma dwóch chłopaków na czarno lub na śmieciówce. Takie realia.
Pan Waldek z Koziej Wólki bywa że wie 100x więcej niż ta armia uczniów w ASO.
Co do zatrudniania na czarno to różnie to bywa - mój mechanik nie stosuje takich praktyk- zatrudnia syna i dba o swoje dobre imię...
Tak samo musi utrzymać budynki i ponosić koszty - jedynie nie potrzebuje salonu sprzedaży ale czy oni sami na siebie nie zarabiają?
miluch pisze: 26 mar 2020, o 11:21 Plusem na pewno przeglądu w ASO jest mozliwość aktualizacji oprogramowania sterowników, no i wątpliwe ale jednak potwierdzenie historii przebiegu przy ewentualnej późniejszej odsprzedaży auta.
Z tymi sterownikami różnie bywa - coś normalnie działa a po aktualizacji potrafi przestać. Jestem zdania, że jak wszystko działa jak należy to się w tym nie grzebie (programowo)
Ale owszem są plusy - np śliczna pani w recepcji i dobra kawka:)
Niestety koszty nie są rozsądne.
miluch pisze: 26 mar 2020, o 11:21 Oczywiście są fajne warsztaty gdzie chłopaki mają trochę wiedzy i jeszcze więcej zapału, tam dobrze i taniej można przegląd ogarnąć i zrezygnować z w/w korzyści które dostajemy w ASO.
Najważniejsze żeby nikt niczego nie popsuł a tutaj doświadczenia z ASO własne i innych....no niestety.
Na szczęście mam trzech zaufanych mechaników a jakbym się uparł to i sam mogę wymienić olej i filtry żadna sztuka.

Kwestia potwierdzania przebiegu dla sprzedaży no jest to jakiś argument ale ja nie zamierzam szybko sprzedawać auta nie wiem czy kiedykolwiek sprzedam bo nowsze obligatoryjnie mają gpfy czego nie akceptuję (dlatego też nie kupiłem młodego diesla choć preferuję te silniki) a potem będą już tylko elektryczne lub inne eco i spalinówek nikt nie kupi.

Mam też drugie auto więc przebiegi roczne nie będą duże - w tej sytuacji po 10 latach auto będzie wciąż bardzo mało wyeksploatowane a tym samym nieopłacalne do sprzedaży. Tak właśnie jest z moim SUVem ma 11 lat a stopień zużycia dwulatka i co miałbym go sprzedać w cenie roweru bo rocznik? Dziękuję wolę używać i nie mordować delikatnej c klasy po miejskich progach i dziurach.
A no i nigdy z tym SUVem a ASO nie byłem choć gdy go kupiłem jeszcze był na gwarancji no i dzięki temu oszczędziłem sporo kasy.
BBbiker
Posty: 650
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: BBbiker »

JZT pisze: 19 lut 2020, o 21:26 C160 9G, serwis B, przebieg 38tys. Poznan DUDA, olej, filtr oleju i filtry kabinowe, 4h i 1840 pln brutto, poinformowali ze trzeba by juz wymienic klocki z tylu, mimo ze kontrolka OK... + 800pln (-:
Wymieniałeś coś do tego czasu? Pytam bo mam taki sam i 22 tys przebiegu no i gwarancja za chwile ucieknie.
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: miluch »

BBbiker pisze: 6 kwie 2020, o 13:39
miluch pisze: 26 mar 2020, o 11:21
BBbiker pisze: 26 mar 2020, o 09:48

Dla mnie:)
Tej klasy olej z beczki nie jest wart więcej niż 30 PLN/litr.
Takie ASO kupuje go pewnie sporo taniej - marża w okolicach 300% to po prostu zdzierstwo.
OK wyleczyliście mnie nie jadę na żaden przegląd wartości dodanej brak a koszty mocno przesadzone.
Myślę że te twoje 30PLN to i tak mocno zawyżona cena. W beczcie to pewnie w zakupie po kilka złotych za litr mają. No ale trzeba utrzymać armię pracowników, lokal, spłacać kredyty na budowę salonu, no i jeszcze na tym zarobić odrobinę, więc to zawsze będzie koszt wyższy niż mechanik Pan Waldek z Koziej Wólki, co ma dwóch chłopaków na czarno lub na śmieciówce. Takie realia.
Pan Waldek z Koziej Wólki bywa że wie 100x więcej niż ta armia uczniów w ASO.
Co do zatrudniania na czarno to różnie to bywa - mój mechanik nie stosuje takich praktyk- zatrudnia syna i dba o swoje dobre imię...
Tak samo musi utrzymać budynki i ponosić koszty - jedynie nie potrzebuje salonu sprzedaży ale czy oni sami na siebie nie zarabiają?
miluch pisze: 26 mar 2020, o 11:21 Plusem na pewno przeglądu w ASO jest mozliwość aktualizacji oprogramowania sterowników, no i wątpliwe ale jednak potwierdzenie historii przebiegu przy ewentualnej późniejszej odsprzedaży auta.
Z tymi sterownikami różnie bywa - coś normalnie działa a po aktualizacji potrafi przestać. Jestem zdania, że jak wszystko działa jak należy to się w tym nie grzebie (programowo)
Ale owszem są plusy - np śliczna pani w recepcji i dobra kawka:)
Niestety koszty nie są rozsądne.
miluch pisze: 26 mar 2020, o 11:21 Oczywiście są fajne warsztaty gdzie chłopaki mają trochę wiedzy i jeszcze więcej zapału, tam dobrze i taniej można przegląd ogarnąć i zrezygnować z w/w korzyści które dostajemy w ASO.
Najważniejsze żeby nikt niczego nie popsuł a tutaj doświadczenia z ASO własne i innych....no niestety.
Na szczęście mam trzech zaufanych mechaników a jakbym się uparł to i sam mogę wymienić olej i filtry żadna sztuka.

Kwestia potwierdzania przebiegu dla sprzedaży no jest to jakiś argument ale ja nie zamierzam szybko sprzedawać auta nie wiem czy kiedykolwiek sprzedam bo nowsze obligatoryjnie mają gpfy czego nie akceptuję (dlatego też nie kupiłem młodego diesla choć preferuję te silniki) a potem będą już tylko elektryczne lub inne eco i spalinówek nikt nie kupi.

Mam też drugie auto więc przebiegi roczne nie będą duże - w tej sytuacji po 10 latach auto będzie wciąż bardzo mało wyeksploatowane a tym samym nieopłacalne do sprzedaży. Tak właśnie jest z moim SUVem ma 11 lat a stopień zużycia dwulatka i co miałbym go sprzedać w cenie roweru bo rocznik? Dziękuję wolę używać i nie mordować delikatnej c klasy po miejskich progach i dziurach.
A no i nigdy z tym SUVem a ASO nie byłem choć gdy go kupiłem jeszcze był na gwarancji no i dzięki temu oszczędziłem sporo kasy.
Twój opis jest skrajnie subiektywny, w ten sposób można teoretyzować o wszystkim. Idąc Twoim tokiem myślenia Pan Waldek z Koziej Wólki także może zatrudnić aktualną miss i kupić super wypasiony ekspress do kawy. Choć w zdecydowanej większości "Panów Kaziów" takich dobrodziejstw u nich nie znajdziemy.
Co do aktualizacji sterowników to tak jak z szczepionkami, milionom pomogło, jednemu zaszkodziło, i dla Ciebie ten właśnie jeden przypadek jest wyznacznikiem jakości wszsystkich szczepionek, czy aktualizacji sterowników, przekładając to na nasz motoryzacyjny język.
Co do zarabiania mniej z pobudek "dobrego serca" to już mnie wyleczyło kilkanaście lat temu. No ale każdy wierzy w co tam chce. W końcu ludzie Rydzykowi też wpłacają więc chyba nie warto szukać w tym logiki.
Reasumując: są warsztaty złe i ASO dobre i na odwrót. Świat nie jest czarno-biały i o tym chyba lepiej pamietać przy wyborze takich czy innych usług.
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
BBbiker
Posty: 650
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: BBbiker »

miluch pisze: 7 kwie 2020, o 08:40
Reasumując: są warsztaty złe i ASO dobre i na odwrót. Świat nie jest czarno-biały i o tym chyba lepiej pamietać przy wyborze takich czy innych usług.
Może zbyt zawile ale w skrócie to właśnie chciałem powiedzieć.
Niestety ale większość stacji ASO na swoje opinie takie nie inne pracowały latami...
RadekF
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2020, o 08:54

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: RadekF »

Dziś robiłem serwis B przy 33000, miałem swój olej mercedes, filtr oleju knecht oraz przeciwpyłkowy hagenst. Zapłaciłem trochę ponad 570 zł. Auto umyte. Uwinęli się w ok. 2 godz. ASO MB Witman Gdańsk
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości