Przegląd ASO A i B

Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 892
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Przegląd ASO A i B

Post autor: GLC X253 »

Andrzej pisze: 31 lip 2018, o 22:51 i co z tej broszury , jak myślisz ile tego robią ?
Nie rozumiem Twojego pytania - czy wg. Ciebie lepiej żyć w nieświadomości? Autor tego wątka zadał proste pytanie, czy ktoś zna zakres czynności poszczególnych przeglądów. Odpowiadam, że mam takie materiały. Nie wszyscy po upływie gwarancji muszą serwisować swoje auta w ASO i myślę, że warto wiedzieć co i kiedy zrobić, tym bardziej, że sporo czynności nie pokrywa się z przeglądami A i B, a ma swój harmonogram powiązany z wiekiem i przebiegiem, ale też np. wersje AMG mają jeszcze inne wymagania.
ZW (GLC 250 - 211KM)
Awatar użytkownika
gim-kg
Posty: 588
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Przegląd ASO A i B

Post autor: gim-kg »

Czy ktoś wie coś konkretnie na temat obsługi klimatyzacji? Jakie są zalecenia MB?
Było C200 4 Matic —> jest Tesla Model 3 LR
Awatar użytkownika
Niemirad
Posty: 84
Rejestracja: 17 wrz 2017, o 13:42

Re: Przegląd ASO A i B

Post autor: Niemirad »

No i rozczarowanie. Wczoraj byłem na pierwszym przeglądzie po 20 tys km.
Trwało to 3h i .... oczywiście nie wiem co sprawdzani ale wymieniono tylko olej i filtr oleju.
Niestety nie tylko MB jest taka tendencja nie wymieniania filtrów powietrza oraz kabiny przy pierwszym przegloadzie. W BMW jest interwał 30 tys km i tez nie wymieniają.
Tak jaby w Polsce smogu nie było
C200+chip 4matic AMG
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1147
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Przegląd ASO A i B

Post autor: zmichal »

Według Assysta mam jeszcze 3500 km do kolejnego przeglądu, a wczoraj aso przysłało mi (przez mercedes me) informację, że w ciągu 4 najbliższych tygodni należy w moim aucie wykonać serwis. Czyżby chcieli mnie naciągnąć wcześniej niż trzeba na koszta?
C250 Estate
Awatar użytkownika
gim-kg
Posty: 588
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Przegląd ASO A i B

Post autor: gim-kg »

Może zrobiłeś jakiś dłuższy wypad. Ja tak miałem kiedyś, że zrobiłem w ciągu tygodnia 1600 km i właśnie dostałem powiadomienie jak ty. Wytłumaczyłem im, że to był wyjazd wakacyjny i czekałem do przeglądu zgodnie z tym co na wyswietlaczu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Było C200 4 Matic —> jest Tesla Model 3 LR
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1147
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Przegląd ASO A i B

Post autor: zmichal »

Tak, zrobiłem prawie 3 tys km - wyjazd na wakacje. Ale rozumiem, że to ich zaproszenie nie jest wiążące i olanie nie grozi utratą gwarancji? Tym bardziej, że dziś sprawdzałem na zegarach i Assyst pokazuje jeszcze 4500 km.
C250 Estate
Awatar użytkownika
gim-kg
Posty: 588
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Przegląd ASO A i B

Post autor: gim-kg »

Dokładnie tak jak piszesz.
Było C200 4 Matic —> jest Tesla Model 3 LR
freel4ncer
Posty: 296
Rejestracja: 11 lip 2017, o 11:54

Re: Przegląd ASO A i B

Post autor: freel4ncer »

Panowie a macie jakis polecany serwis w Mazowieckim , Lodzkim lub Kujawsko Pomorskim ?
ja dostalem wlasnie wyliczenie serwisu B przy prawie 80k km na 2000pln
Serwis to wymiana oleju , filtrow i swiec nie wiem czy to duzo czy malo ale wkurzyli mnie tym ze mam im placic za auto zastepcze na te 4h (kiedys dawali bez problemu) . Do tego jest akcja serwisowa i nikt sie do mnei nie odezwal.
Moze czas rozejrzec sie za jakims innym serwisem .
s205
PatRRick
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2018, o 21:37

Re: Przegląd ASO A i B

Post autor: PatRRick »

Nie pamiętam ile wyszło (musiałbym sprawdzić) za wymianę świec.
Dzisiaj poszła wymiana oleju filtrów w silniku i pierwsza zmiana oleju w skrzyni i skasowali 2350,ale przy okazji były dwie akcje na bezpiecznik i coś z kolumna kierownicza.
W205 --> W213
Piotrekpepe
Posty: 30
Rejestracja: 6 gru 2017, o 23:07

Re: Przegląd ASO A i B

Post autor: Piotrekpepe »

Czy ktoś orientuje się w interwałach KM jeśli chodzi o przeglądy ? Szukam i szukam tak oczywistej rzeczy i nie mogę znaleźć.
Po 20 000km lub roku jest pierwszy przegląd (A). Kiedy jest następny (B)? Po kolejnym roku lub ilu km? W Mercedes Me wyświetla mi się tylko ilość dni do kolejnego przeglądu (wydaje mi się, że kiedyś wyświetlała się też liczba kilometrów).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 11 gości