Zakup C-klasy z 4matic

freel4ncer
Posty: 296
Rejestracja: 11 lip 2017, o 11:54

Re: Zakup C-klasy z 4matic

Post autor: freel4ncer »

RyszardOni pisze: 15 lut 2019, o 21:37 5,9 s do 100 a 7,7 s do 100 jest nieodczuwalna to ja już nic nie rozumiem
przepraszam czy ty umiesz ze zrozumieniem czytac ?
Gdzie ja kiedykolwiek porwonywalem inne modele niz c200
s205
RyszardOni
Posty: 121
Rejestracja: 31 gru 2017, o 14:38

Re: Zakup C-klasy z 4matic

Post autor: RyszardOni »

wygląda na to ze nie :lol:
Awatar użytkownika
Tomaso
Posty: 73
Rejestracja: 2 lip 2017, o 10:26

Re: Zakup C-klasy z 4matic

Post autor: Tomaso »

Śmiało 184 ..wystarczą do normalnej ,fajnej jazdy miałem samochody różne,dzisiejsze 184 konie,to jak dekady temu 250. Na autostradzie przyjemna zupełnie normalna jazda i w 4 maticu,ale jeśli masz zapędy rajdowe to pewne rozczarowanie może być i niedosyt. Jeśli jesteś z kategorii mistrz prostej,lub wyścig z zielonego światła kto pierwszy do drugich światełek ( 60 % pseudo rajdowców szybkiej jazdy),to może czasem ogarnąć Cię smutek.Tylko w 4matic,bezpieczeństwo w każdych warunkach. Te 1.5 tylko jest zagadką dla mnie, już moje 2.0 brzmi jak dorastający trzmiel,ale jesli Ci to nie przeszkadza i bierzesz nowe to nie widzę przeciwwskazań. Miło jeżdzi 2.0 4 matic w dieslu,miałem okazję się przejechać,a przy zakupie nowego róznica w cenie nie jest aż przesadnie duża.:) :D ;)
Awatar użytkownika
gim-kg
Posty: 588
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Zakup C-klasy z 4matic

Post autor: gim-kg »

Zgadzam się z powyższym. 4matic to przede wszystkim bezpieczeństwo zwłaszcza dla osób które nie mają doświadczenia z RWD. Zakładam że nie tylko ty będziesz kierowcą. Moja połówka chwali sobie 4matic szczególnie przy wyjazdach zimowych. Łańcuchy nie potrzebne, wystarczą dobre opony.
Jeżeli nie wystarczą ci te 184 KM to można chipa dołożyć ... chociaż w tym nowym 1,5?
Ja bym obawiał się nie napędu, a właśnie silnika. Ta instalacja elektryczna (chyba 48V) i alternato-generator...taki MHD (mini hybryd drive)
Było C200 4 Matic —> jest Tesla Model 3 LR
kubek770
Posty: 22
Rejestracja: 28 lis 2018, o 22:49

Re: Zakup C-klasy z 4matic

Post autor: kubek770 »

Ja mam 4matic od listopada i jestem zachwycony tym napędem.Na śniegu rewelacja,na mokrym rewelacja.Drugie auto mam z napędem na przednią oś i zdecydowanie wole jeździć 4matic :)
Jak masz wybór to bierz 4matic. 184KM wystarczy Ci do normalnej jazdy.Nie wiem jak z tym silnikiem 1,5? Nie ma już silników 2,0 184KM dostępnych?
C200 4Matic Coupe
Losec
Posty: 14
Rejestracja: 10 sty 2019, o 21:15

Re: Zakup C-klasy z 4matic

Post autor: Losec »

Dołożę swoje trzy grosze. W styczniu odebrałem C200 4MATIC. Trakcja jest super. Moim zdaniem 184 KM spokojnie wystarczają nawet do dynamicznej jazdy po autostradach. Jest to moje 5 auto z napędem na 4 koła. Mam doświadczenia ze stałymi napędami jak i z haldexem obecnie jako drugi samochód jest Passat 4Motion. Nigdy już nie kupię samochodu z napędem na jedna oś. Napęd na wszystkie koła to inwestycja w bezpieczeństwo. Co do silnika 1.5 to obawiając się do z premedytacja wziąłem samochód sprzed liftingu.
S205 C200 AMG 4Matic
Awatar użytkownika
Mes
Posty: 15
Rejestracja: 2 lis 2018, o 20:41

Re: Zakup C-klasy z 4matic

Post autor: Mes »

Zależy co szukasz ekscytacji za wiele nie będzie ale trakcji i komfortu całkiem sporo. Osobiście gdybym miał wybierać teraz (ja mam model przed liftem) zamiast nowego silnika c200 4m wybrał bym c220d 4m.
Krk C200+ 4matic
Sebastian
Posty: 29
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:50

Re: Zakup C-klasy z 4matic

Post autor: Sebastian »

Panowie nie ma co porównywać jakiś dużych mocy, w zeszłym roku kupiłem c160 129Km faktycznie troche za mało ale jak czasami S+ włączę to też da radę się trochę nacieszyć dynamiczną jazdą (no i zmiana biegów łopatkami rewelka), no i tak to wygląda że mam ofertę tego po lifcie c 200 4matic , moc pewnie bedzie odczuwalna, w ofercie jest jeszcze c220d 4matic no ale do diesla nie mam przekonania
radon1
Posty: 35
Rejestracja: 21 sty 2018, o 16:29
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zakup C-klasy z 4matic

Post autor: radon1 »

Dodam swoje trzy grosze jako użytkownik c200 4matica coupe (kupiony nowy w salonie, dwa lata użytkowania), zwykły, przeciętny kierowca, zero umiejętności i zapędów wyścigowych typu Robert Kubica :-).
Zarówno w lecie jak i w trudniejszych warunkach z tym napędem czuję się bardzo pewnie ( parę autek z "jedną ośką" przednio-napędową czy tylną przerobiłem - trochę stary jestem :-D ). Jeżeli tylko kasa pozwoli nie zrezygnuję z napędu na 4 jak i automatu ( łopatkami trochę się czyli raz czy dwa pobawiłem i nie używam - to taka dygresja). Przy starcie napęd na cztery wygrywa, jechałem też max prędkością 250 km/h i mi odciął gaz -więc można trochę popędzić. Palenie paliwa średnia na dwa lata 10,7 ,ale w trasach niestety łamię dozwoloną prędkość notorycznie ;-).
No i łatwiej podobno sprzedać -4 matic to dodatkowy ekstras.
O awariach nic nie powiem, bo nie miałem - nie jestem przedstawicielem handlowym i nie dymam 50-60'000 km rocznie, więc poza przeglądem po roku nie odwiedzałem serwisu.
Jedna uwaga - mam "prawie" to samo, co się teraz w salonie MB oferuje czyli tę samą cenę, oznaczenie c200 4matic i moc 184 koni, tylko jednak z pojemności 2 litry a nie 1,5 l te moje koniki są trochę mocniejsze- a to robi różnicę - mam przyspieszenie do setki -7,5 s (MB tak podaje) i 250 km/h, a ta aktualna wersja 8,4 s i prędkość max 234 km/h.
Było:
Vito 110d /W638/
Vaneo 1,7 CDI /W414/
190-2000 /W201/ 30 lat w rodzinie
Jest:
C200 4MATIC COUPE AMG :D
freel4ncer
Posty: 296
Rejestracja: 11 lip 2017, o 11:54

Re: Zakup C-klasy z 4matic

Post autor: freel4ncer »

Jak nie masz chipa to musiales dostac niezly bonus od fabryki bo 184km nie ma szans rozpedzic sie do 250km/h (no chyba ze z gorki :p )
s205
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 8 gości