Audio20 i CarPlay/MirrorLink

ziachu
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2017, o 11:45

Re: Audio20 i CarPlay/MirrorLink

Post autor: ziachu »

Jednostkę kupiłem na MBGTC (sklep MB z używkami) za 250EUR z przesyłką (cena uwzględnia rabat 10% dla B2B oraz dodatkow 20% na pierwsze zakupy). Pochodziła z GLC (są takie same). Jak jej szukać? Oznaczenie to Audio 20 A205 PA 1701. Występują zarówno USB jak i CD. Trzeba koniecznie zwrócić uwagę w opisie czy jest to wersja na rynek USA czy EUROPA i musi mieć dopisek PA (od Panasonic). ME to jednostki Melco i nie nadadzą się.
Zdecydowałem się na montaż w MercDiag i mogę polecić z czystym sercem. Wszystko śmiga jak należy. Nie kupowałem wiązek i gniazda USB/SD -> za to zapłaciłem w serwisie ekstra.
Nawigacja Google super, Tidal również śmiga. Przyciski przy CD: NAVI i MEDIA przełączają między aplikacjami. Można korzystać z radia korzystając z jednocześnie z Android Auto. Uważam to za dobrze wydane pieniądze i cieszę się, że nie zdecydowałem się na fabryczną navi. Szkoda tylko, że musiałem czekać 2 lata i autoryzowany serwis rozkładał ręce.
ziachu
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2017, o 11:45

Re: Audio20 i CarPlay/MirrorLink

Post autor: ziachu »

freel4ncer pisze: 18 lut 2019, o 20:59 A jaka cena za instalacje i wiazki itp
3 posty wcześniej podawalem... 1800 instalacja i kodowanie, 700 wiązki i panel.
Z VAT.
Czas instalacji to około 6h
ziachu
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2017, o 11:45

Re: Audio20 i CarPlay/MirrorLink

Post autor: ziachu »

Niestety nie. Ale patrząc na ilość roboty, to albo trzeba samemu (schematy na mbworld, użytkownik star4life), albo trzeba zapłacić. Zapomniałem dodać, że dwie osoby przez 6h - to musi kosztować + samo kodowanie w Mercu tanie nie jest. Ja akurat mam firmę, dzięki czemu część kwoty wrzucę sobie w koszty. Jak to dzisiaj policzyłem, to mi wyszło, że zapłaciłem ok 1100pln więcej niż jakby zamawiać w 2018 fabryczny zestaw (1800 zestaw podłączeniowy smartphone + 700 za Audio20 CD). Ja miałem wcześniej Audio 20 USB. Więc nie ma tragedii.
Awatar użytkownika
gim-kg
Posty: 588
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Audio20 i CarPlay/MirrorLink

Post autor: gim-kg »

Czy ktoś ma CarPlay i używa Yanosika? Podobno w najnowszej wersji chodzi pod CarPlay.
Bujam się obecnie po Chinach i pomyślałem żeby zagadać ze skośnookimi kolegami i zakupić niezbędny sprzęt do aktywowania w moim W205 CarPlay. Oszczędził bym na opłacie za przesyłkę i cle. Tylko nie wiem za bardzo czego szukać. Auto z 2016 roku z Audio20 CD i Garmin Map Pilot na pokładzie. Mam też coś takiego jak 518 Media Interface, ale z tego co się orientuje to tylko 3 kabelki USB. (WDD2050431R208879)
Było C200 4 Matic —> jest Tesla Model 3 LR
ziachu
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2017, o 11:45

Re: Audio20 i CarPlay/MirrorLink

Post autor: ziachu »

gim-kg pisze: 26 lut 2019, o 13:29 Czy ktoś ma CarPlay i używa Yanosika? Podobno w najnowszej wersji chodzi pod CarPlay.
Bujam się obecnie po Chinach i pomyślałem żeby zagadać ze skośnookimi kolegami i zakupić niezbędny sprzęt do aktywowania w moim W205 CarPlay. Oszczędził bym na opłacie za przesyłkę i cle. Tylko nie wiem za bardzo czego szukać. Auto z 2016 roku z Audio20 CD i Garmin Map Pilot na pokładzie. Mam też coś takiego jak 518 Media Interface, ale z tego co się orientuje to tylko 3 kabelki USB. (WDD2050431R208879)
Nie aktywujesz CarPlay jeśli nie masz HU od Panasonica. Jak to sprawdzić? Jeśli przy regulacji głośności pojawia się jej poziom na wyświetlaczu to masz Panasonica i aktywujesz CarPlay/Android Auto. Jeśli nie widzisz paska głośności to masz jednostkę MELCO i bez wymiany HU i okablowania się nie obejdzie.
Jest jeszcze kwestia gniazda USB (musi być z symbolem telefonu).
Awatar użytkownika
gim-kg
Posty: 588
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Audio20 i CarPlay/MirrorLink

Post autor: gim-kg »

Czyli zostaje zakup smartboxa? (http://www.unichip-tec.com/h-pd-131.html).
Czy ktoś jest w stanie potwierdzić/zaprzeczyć działanie Yanosika na CarPlay?
Było C200 4 Matic —> jest Tesla Model 3 LR
rollesky
Posty: 18
Rejestracja: 29 lis 2018, o 22:52

Re: Audio20 i CarPlay/MirrorLink

Post autor: rollesky »

gim-kg pisze:Czyli zostaje zakup smartboxa? (http://www.unichip-tec.com/h-pd-131.html).
Czy ktoś jest w stanie potwierdzić/zaprzeczyć działanie Yanosika na CarPlay?
Condo yanosika, to nie mogę się wypowiedzieć ale jeżeli skontaktujesz się z działem sprzedazy Unichip i wyślesz im swój VIN, to napiszą Ci jakie rozwiązanie wchodzi w grę i w jakiej cenie.
ziachu
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2017, o 11:45

Re: Audio20 i CarPlay/MirrorLink

Post autor: ziachu »

gim-kg pisze: 28 lut 2019, o 05:57 Czyli zostaje zakup smartboxa? (http://www.unichip-tec.com/h-pd-131.html).
Czy ktoś jest w stanie potwierdzić/zaprzeczyć działanie Yanosika na CarPlay?
Yanosika nie ma póki co ani w carplay ani w android auto. Chyba, że masz jailbrake, ale to nie jest oficjalna metoda.
koder
Posty: 16
Rejestracja: 2 lut 2018, o 22:02

Re: Audio20 i CarPlay/MirrorLink

Post autor: koder »

ziachu pisze: 18 lut 2019, o 22:32 Niestety nie. Ale patrząc na ilość roboty, to albo trzeba samemu (schematy na mbworld, użytkownik star4life), albo trzeba zapłacić. Zapomniałem dodać, że dwie osoby przez 6h - to musi kosztować + samo kodowanie w Mercu tanie nie jest. Ja akurat mam firmę, dzięki czemu część kwoty wrzucę sobie w koszty. Jak to dzisiaj policzyłem, to mi wyszło, że zapłaciłem ok 1100pln więcej niż jakby zamawiać w 2018 fabryczny zestaw (1800 zestaw podłączeniowy smartphone + 700 za Audio20 CD). Ja miałem wcześniej Audio 20 USB. Więc nie ma tragedii.
Czy numer części którą zamówiłeś to: A2059009340 ??
ziachu
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2017, o 11:45

Re: Audio20 i CarPlay/MirrorLink

Post autor: ziachu »

Tak. To wprawdzie od GLC, więc wymaga flashowania, ale jednostka ta sama
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości