Garmin mappilot update

Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 894
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Garmin mappilot update

Post autor: GLC X253 »

Przepraszam trochę pokręciłem. Wojtek ma rację to nie system plików tylko numer CIF który podobno jest niestandardowy jest zabezpieczeniem.
ZW (GLC 250 - 211KM)
Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 894
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Garmin mappilot update

Post autor: GLC X253 »

Na EB pojawiły się karty V15 na lata 2020/21 nr. kat. A 213 906 2907. Ma ktoś tę wersję?
ZW (GLC 250 - 211KM)
rav119
Posty: 38
Rejestracja: 20 gru 2019, o 11:35

Re: Garmin mappilot update

Post autor: rav119 »

Spróbuję jeszcze opcję ze skopiowaniem plików nie z poziomu aplikacji a windowsa.
Natomiast dowiedziałem się z innego źródła. że jako że moje auto to 2014 ma kartę 16GB, od 2015 niby były 32 GB, dlatego moze byc problem z wgraniem nowej mapy i zostaje zakup nowej karty.
Czy jeśli kupię na allegro karte 32GB to czy auto ją "zaakceptuje" czy jest zaprogramowane na 16 GB?
Jeśli kupić na allegro to którą - dużo ich jest i nie wiem czy wystarczy kupić 2015/2016 i zaktualizować MB download managerem czy musi być najnowsza?
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Garmin mappilot update

Post autor: Wojtek »

Jeżeli karta z mapami nie była używana w innym aucie to niezależnie jaką kupisz (o pojemności 32gb) to po pierwszym uruchomieniu (dokładnie to przez następne 60 dni) będziesz mógł mapy zaktualizować do najnowszych poprzez MB download menager. Auto z większą kartą nie powinno mieć żadnego problemu.
rav119
Posty: 38
Rejestracja: 20 gru 2019, o 11:35

Re: Garmin mappilot update

Post autor: rav119 »

Czy taka bedzie ok?
https://allegro.pl/oferta/mercedes-garm ... C6SyeoOH3E
Sprzedający twierdzi, że można ja aktualizowac przez MB downloader manager ale odplatnie (?)
Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 894
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Garmin mappilot update

Post autor: GLC X253 »

Dla aut do połowy 2017 roku karta powinna być z numerem katalogowym A213xxxxxxxx. Ta z aukcji allegro jest do aut nowszych czyli od ok. połowy 2017 roku bo ma numer A218xxxxxxx. Lepiej kupić kartę najnowszą czyli V 15 - A 213 906 4607, bo z aktualizacjami map jest trochę kłopot, to bardzo długa procedura i nie zawsze się udaje. Kartę można aktualizować do nowszej wersji tylko przez 60 dni od jej pierwszego użycia w samochodzie - wtedy zostaje przypisana do tego auta i w innych nie będzie działać. Przez wiele lat taka aktualizacja była bezpłatna, ale jak jest teraz nie wiem bo dawno tego nie robiłem.
Ostatnio zmieniony 7 sie 2020, o 11:26 przez GLC X253, łącznie zmieniany 1 raz.
ZW (GLC 250 - 211KM)
Tom_Riplay
Posty: 2
Rejestracja: 7 sie 2020, o 09:11

Re: Garmin mappilot update

Post autor: Tom_Riplay »

Dzień dobry,

na wstępie chciałbym zaznaczyć iż jestem totalny laikiem odnośnie nawigacji i naprawy samochodów, także prosiłbym o wyrozumiałość :)
Jestem szczęśliwym posiadaczem, co prawda z drugie ręki Mercedesa C250( W205) z 2015 roku, od pory zakupu auto nie miało aktualizowanej mapy w nawigacji.
Do tej pory mi to nie przeszkadzało ale w te wakacje zamierzam pojeździć trochę po Europie.
Pytanie moje brzmi czy nie posiadając karty Garmin oryginalnej która była pewnie dołączona do zakupionego auta, mogę kopić nową taka kartę i zrobić aktualizację map w aucie ?
Na tą chwilę posiadam wersję 2014(v2.3)Europa. Wejście na kartę jest w podłokietniku.

Chciałbym jeszcze dopytać - czy karty takiej jak ta na aukcjach są dobrym wyborem -
https://allegro.pl/oferta/mercedes-garm ... &bi_m=reco&

Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1148
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Garmin mappilot update

Post autor: zmichal »

Tom_Riplay, kupując kartę z mapami przypisujesz ją podczas pierwszego użycia do Twojego auta. Najważniejsze abyś miał w aucie nawigację i miejsce na karte w schowku.
Jedynie jak kupujesz takie "prawie legalne" karty z allegro czy ebay'a to zazwyczaj nie działa usługa Live Traffic, ale wszystko inne śmiga bez problemu. Ja odkąd mam auto kupuję zawsze kartę na ebay'u za ułamek ceny w stosunku do ceny w ASO. Wszystko mi działa oprócz LiveTraffic, no ale coś za coś.
C250 Estate
Tom_Riplay
Posty: 2
Rejestracja: 7 sie 2020, o 09:11

Re: Garmin mappilot update

Post autor: Tom_Riplay »

zmichal pisze: 7 sie 2020, o 10:02 Tom_Riplay, kupując kartę z mapami przypisujesz ją podczas pierwszego użycia do Twojego auta. Najważniejsze abyś miał w aucie nawigację i miejsce na karte w schowku.
Jedynie jak kupujesz takie "prawie legalne" karty z allegro czy ebay'a to zazwyczaj nie działa usługa Live Traffic, ale wszystko inne śmiga bez problemu. Ja odkąd mam auto kupuję zawsze kartę na ebay'u za ułamek ceny w stosunku do ceny w ASO. Wszystko mi działa oprócz LiveTraffic, no ale coś za coś.
Super, dzięki wielkie za info.
Tak zrobię.
Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 894
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Garmin mappilot update

Post autor: GLC X253 »

Tom_Riplay pisze: 7 sie 2020, o 09:27 Dzień dobry,


Chciałbym jeszcze dopytać - czy karty takiej jak ta na aukcjach są dobrym wyborem -
https://allegro.pl/oferta/mercedes-garm ... &bi_m=reco&

Z góry dziękuję za pomoc.
Jesli auto z 2015 to ta karta jest odpowiednia.
ZW (GLC 250 - 211KM)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości