Chiptuning

miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Chiptuning

Post autor: miluch »

Nadszedł czas i na moją C220d kombi:

Seria wyszła 191,5 KM, 424 Nm;

Po programie jest 224,7 KM, 527 Nm.



Program robiony w warszawskim "Kreatorze Mocy"
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
Kamil_mb
Posty: 66
Rejestracja: 27 sie 2016, o 09:57

Re: Chiptuning

Post autor: Kamil_mb »

Wrzuć wykresik w wolnej chwili
drleon
Posty: 57
Rejestracja: 10 cze 2017, o 19:33
Lokalizacja: Göteborg

Re: Chiptuning

Post autor: drleon »

miluch pisze:Nadszedł czas i na moją C220d kombi:

Seria wyszła 191,5 KM, 424 Nm;

Po programie jest 224,7 KM, 527 Nm.



Program robiony w warszawskim "Kreatorze Mocy"
to wyjątkowo udana "seria".
Producent podaje 170 KM..
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Chiptuning

Post autor: miluch »

Link do wykresu z hamowni. Generalnie dużo fajniej "ciągnie od dołu" więc mniej deptania jest i to jest fajne.

http://www.kreatormocy.pl/portfolioentr ... enie-mocy/
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
arci
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 14:12

Re: Chiptuning

Post autor: arci »

Witam wszystkich. W zeszłym roku odbierałem z salonu C200 W205 coupe. Auto zostało skonfigurowane pod moje zamówienie. W okresie oczekiwania (ok 3 miesiące) sporo czytałem recenzji i oglądałem filmiki z testów dostępne w internecie. Doszedłem do wniosku, że trochę się "sfrajerowałem" z uwagi na wybór silnika. Cena C250 nie była dużo wyższa (biorąc pod uwagę, że w standardzie jest już automat, a w C200 jest to dodatkowa opcja za którą płaciłem ok 8 tys.) Gdy poinformowałem sprzedawcę, czy jest możliwość zmiany na C250 usłyszałem , że oczywiście nie ma już takiej możliwości ale mogą mi zamontować box Brabusa w cenie ok 8.500 zł. Zdecydowałem się z uwagi na ostrożność pod kątem utraty gwarancji. Po odbiorze auta starałem się jeździć delikatnie przez ok. 3.000 km. Po tym okresie doszedłem do wniosku, że nie odczuwam żadnej różnicy w osiągach. Mam porównanie bo przez tydzień jeździłem serią C200 w sedanie. Zgłosiłem to w ASO i zasugerowali, że mogą wymontować box i odesłać do Niemiec w celu aktualizacji softa. Tak zrobili i po tygodniu zamontowali na nowo. Znów brak jakiejkolwiek różnicy. W teorii powinno być jakieś 35 KM więcej i ok 30 Nm. Pamiętam, że jak miałęm podnoszoną moc w Pasacie TDI to różnica była wyraźnie odczuwalna, a moc została podniesiona (jak to mówi Adam Kornacki w TVN TURBO) "zdroworozsądkowo". Zdecydowałem się też sprawdzić moc na hamowni. Ku mojemu zaskoczeniu wyszło 217 KM i 347 Nm. Trochę mnie te parametry uspokoiły bo to jednak dużo więcej niż podaje producent w serii. Nie tak dawno natknąłem się w necie na realizację jednej z firm podnoszących moc Kreator Mocy. W ich realizacjąch było już kilka C200 i w serii wychodziły nie wiele gorsze parametry niż u mnie po boxie. To znów dało mi do myślenia czy mój silnik "widzi" Brabusa.

Reasumując czy 217 KM i 347 Nm może być wynikiem seryjnym czy to już zbyt duża różnica i jednak Brabus coś tam podciągnął...?

Jak pokazuje Kreator Mocy w swoich realizacjach to wcale nie koniecznie http://www.kreatormocy.pl/portfolioentr ... kacja-mocy

Z góry przepraszam za tak rozległy wpis ale chciałem czytelnie przedstawić mój przypadek
arci
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 14:12

Re: Chiptuning

Post autor: arci »

shogun pisze:A wiecie może jak Mercedes podchodzi do gwarancji na całe auto po chiptuningu? Mam na myśli, że dłubniemy silnik a zepsuje się np. skrzynia czy będą się czepiać, że większe obciążenia zniszczyły przekładnie? Albo pojawi się jakiś wyciek z przekładni, mostu etc? W ostateczności na jakiekolwiek inne elementy niemające żadnej zależności z takim tuningiem jak np elektronika.

Spanker - Jak mierzyłeś te 5,8s do 100? mi fabryka dla C200 4m podaje 7,6 a na akcelerometrze w telefonie nie udało mi się nigdy zejść poniżej 7,8 a najczęściej pojawia się nawet ponad 8. Ja startuje z holda na pełny gaz na S+, wiadomo jakby startował z obrotów to wynik byłby lepszy, ale launch control (w mercedesowskiej nomenklaturze race start) jest tylko w prawdziwych AMG.
gigant87
Posty: 27
Rejestracja: 14 lip 2017, o 09:53

Re: Chiptuning

Post autor: gigant87 »

arci pisze:Witam wszystkich. W zeszłym roku odbierałem z salonu C200 W205 coupe. Auto zostało skonfigurowane pod moje zamówienie. W okresie oczekiwania (ok 3 miesiące) sporo czytałem recenzji i oglądałem filmiki z testów dostępne w internecie. Doszedłem do wniosku, że trochę się "sfrajerowałem" z uwagi na wybór silnika. Cena C250 nie była dużo wyższa (biorąc pod uwagę, że w standardzie jest już automat, a w C200 jest to dodatkowa opcja za którą płaciłem ok 8 tys.) Gdy poinformowałem sprzedawcę, czy jest możliwość zmiany na C250 usłyszałem , że oczywiście nie ma już takiej możliwości ale mogą mi zamontować box Brabusa w cenie ok 8.500 zł. Zdecydowałem się z uwagi na ostrożność pod kątem utraty gwarancji. Po odbiorze auta starałem się jeździć delikatnie przez ok. 3.000 km. Po tym okresie doszedłem do wniosku, że nie odczuwam żadnej różnicy w osiągach. Mam porównanie bo przez tydzień jeździłem serią C200 w sedanie. Zgłosiłem to w ASO i zasugerowali, że mogą wymontować box i odesłać do Niemiec w celu aktualizacji softa. Tak zrobili i po tygodniu zamontowali na nowo. Znów brak jakiejkolwiek różnicy. W teorii powinno być jakieś 35 KM więcej i ok 30 Nm. Pamiętam, że jak miałęm podnoszoną moc w Pasacie TDI to różnica była wyraźnie odczuwalna, a moc została podniesiona (jak to mówi Adam Kornacki w TVN TURBO) "zdroworozsądkowo". Zdecydowałem się też sprawdzić moc na hamowni. Ku mojemu zaskoczeniu wyszło 217 KM i 347 Nm. Trochę mnie te parametry uspokoiły bo to jednak dużo więcej niż podaje producent w serii. Nie tak dawno natknąłem się w necie na realizację jednej z firm podnoszących moc Kreator Mocy. W ich realizacjąch było już kilka C200 i w serii wychodziły nie wiele gorsze parametry niż u mnie po boxie. To znów dało mi do myślenia czy mój silnik "widzi" Brabusa.

Reasumując czy 217 KM i 347 Nm może być wynikiem seryjnym czy to już zbyt duża różnica i jednak Brabus coś tam podciągnął...?

Jak pokazuje Kreator Mocy w swoich realizacjach to wcale nie koniecznie http://www.kreatormocy.pl/portfolioentr ... kacja-mocy

Z góry przepraszam za tak rozległy wpis ale chciałem czytelnie przedstawić mój przypadek


Zrób pomiar z boxem i bez boxa, wtedy się przekonasz. :)
arci
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 14:12

Re: Chiptuning

Post autor: arci »

Jest to rozwiązanie ale już mi się nie chce kombinować z wyciąganiem Brabusa. To znów koszty, czas itd... Jak się robi te pomiary przyspieszenia telefonem od 0-100 ? Ja robiłem jakiś śmieszny test ze stoperem w ręku i nigdy nie mogłem zejść poniżej 7,6 :( a katalogowo niby jest 7,3...
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Chiptuning

Post autor: miluch »

arci pisze:Jest to rozwiązanie ale już mi się nie chce kombinować z wyciąganiem Brabusa. To znów koszty, czas itd... Jak się robi te pomiary przyspieszenia telefonem od 0-100 ? Ja robiłem jakiś śmieszny test ze stoperem w ręku i nigdy nie mogłem zejść poniżej 7,6 :( a katalogowo niby jest 7,3...
Box to lipa bo dodaje minimalnie mocy, jest uniwersalny, np do każdego C200 jest taki sam. Program robi się pod konkretne auto, każdy silnik nawet tego samego modelu jest inny, ma inny wykres mocy/momentu.
Plus boxa jest taki, że nie ma utraty gwarancji, wypinasz, po temacie, nie ma śladu.
Jeśli zaś w ASO doszukają się zmiany programu to oczywiście gwarancja leci, bo jeśli nawet nie ma to wpływu na usterkę, jest to powód do odmowy gwarancji. Jeśli MB może nie zapłacić za naprawę gwarancyjną to nie zapłaci. Nie ma miejsca na podarunki i sentymenty.
Także na własne ryzyko.
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
gigant87
Posty: 27
Rejestracja: 14 lip 2017, o 09:53

Re: Chiptuning

Post autor: gigant87 »

Czy nowe turbo benzyny sa "chipowalne"?
Moja w W204 podobno jeszcze nie i jedynym rozwiązaniem jest box.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości