Lampy LED USA a Europa

robklim
Posty: 14
Rejestracja: 1 lis 2018, o 21:14

Lampy LED USA a Europa

Post autor: robklim »

Witam
Czy można zmienić lampy przednie zwykłe ledy z wersji usa z pomarańczową obrysówką na ten sam typ (zywkły led) ale w wersji EU bez obrysówek? Czy wiązka ta sama? Czy jednak trzeba więcej podłubać niż tylko wyjąć i wsadzić nową? Pytam, bo jestem po "przygodzie drogowej" i mam między innymi lewą lampę przyrysowaną. Najpewniej będę oddawać do ASO na bezgotówkową naprawę i pytanie czy w takiej sytuacji wymieniają obydwie lampy? Pamiętam, że jak w w204 miałem podobną przygodę, że uszkodzony był jeden reflektor to i tak wsadzili obydwa nowe, tylko że może kwestia, że to był xenon i żeby jednakowo świecł, a tu led, który niby się nie zużywa (a przynajmniej nie tak jak xenon)?
Był '11 W204 C200 CDI
Był '15 W205 C300 4matic
Jest '19 W205 C300 4matic
enter84
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2020, o 15:24

Re: Lampy LED USA a Europa

Post autor: enter84 »

Może nie pomogę Ci w tej materii, ale może Ty pomożesz mi. Chodzi o tylne lampy-jak rozwiązałeś problem z czerwonymi kierunkami z tyłu?
robklim
Posty: 14
Rejestracja: 1 lis 2018, o 21:14

Re: Lampy LED USA a Europa

Post autor: robklim »

Lampy oddałem do przeróbki (rozcięcie od tyłu obudowy, wsadzenie płytki z diodami kierunków). Obudowa jest identyczna jak wersja EU więc wystarczy dołożyć brakujący element. Przeróbka 700 zł 2 lata temu za kierunkowskazy i przeciwmgielne, bo USA też nie ma tego światła. Trzeba też wiązkę poprowadzić inną do tylnych lamp ale to mi zrobili na początku w warsztacie gdzie był naprawiany po ściągnięciu więc nie powiem Ci, żeby nie skłamać jaki to dokładny koszt.
Był '11 W204 C200 CDI
Był '15 W205 C300 4matic
Jest '19 W205 C300 4matic
Jara
Posty: 744
Rejestracja: 22 sie 2018, o 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lampy LED USA a Europa

Post autor: Jara »

Mi z czyjegoś OC tylko uszkodzoną LED lampę wymienili ... ja nie spotkałem się by nieuszkodzony reflektor ubezpieczyciel zasponsorował.
Brat miał Mazde 6 i Xenony i przebieg 150 tys. 5-katek i też tylko uszkodzony wymienili w Mazdzie z czyjegoś OC.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości