Poduszka pasażera jak wyłączyć / włączyć

Awatar użytkownika
misza
Posty: 63
Rejestracja: 16 paź 2020, o 08:33

Poduszka pasażera jak wyłączyć / włączyć

Post autor: misza »

Witam.
Podpowiedzcie proszę jak zadziałać z tematem wyłączenia czy włączenia poduszki pasażera . W poprzednich pojazdach (do tej pory śmigałem Volvo)
można było to zrobić bagnetem od kluczyka, tu nie widzę takiego gniazda (ON /OFF ).

pozdrawiam MiszA
Awatar użytkownika
misza
Posty: 63
Rejestracja: 16 paź 2020, o 08:33

Re: Poduszka pasażera jak wyłączyć / włączyć

Post autor: misza »

coś czytam , że trzeba by podjechać do jakiś "mechaniorów" żeby kompem zobaczyć jakie są ustawienia w pojeździe , bo może mam ustawioną funkcję automatycznego wyłączenia poduszki i jak nikt nie siedzi na miejscu pasażera ...

podpowiedzcie proszę czy dobrze kombinuję , bo może można zmienić to ustawienie samemu ?

pozdrawiam
Załączniki
air_bag.jpg
air_bag.jpg (61.64 KiB) Przejrzano 9595 razy
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Poduszka pasażera jak wyłączyć / włączyć

Post autor: Wojtek »

Poduszka wyłącza się sama gdy nikt nie siedzi na fotelu pasażera. Jeżeli chcesz korzystać z fotelika mocowanego przeciwnie do kierunku jazdy wtedy musisz sprawdzić czy nie aktywuje on poduszki (lampka opisująca stan poduszki jest na panelu radia). Co do fotelika to szczegóły doczytaj sobie w instrukcji.
Awatar użytkownika
misza
Posty: 63
Rejestracja: 16 paź 2020, o 08:33

Re: Poduszka pasażera jak wyłączyć / włączyć

Post autor: misza »

Wojtek dzięki za info muszę sprawdzić czy jak jade z pasażerem lampka "passanger air bag off zgaśnie ...
martwiłem się czy czasem nie mam czegoś uszkodzonego w samochodzie :)
adam
Posty: 138
Rejestracja: 28 paź 2017, o 23:43

Re: Poduszka pasażera jak wyłączyć / włączyć

Post autor: adam »

No dobra,a ja mam takie spostrzeżenia,że u mnie ta kontrolka jest non stop niepodświetlona czy bez względu czy ktoś siedzi na fotelu pasażera czy nie.
Kiedyś podczas wizyty w ASO na serwisie olejowym,zapytałem o to speców i odpowiedź była,że wszystko jest w porządku,ponieważ produkcja mojego auta jest marzec 2014.Co sądzicie o tym?
Samochód 100% bezwyoadkowy.
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Poduszka pasażera jak wyłączyć / włączyć

Post autor: Wojtek »

A to nie jest tak, że lampka świeci tylko chwilę po odpaleniu auta/zajęciu miejsca pasażera. W sumie to są dwie lampki - Passenger Airbag OFF i Passenger Airbag ON - jak się na tym nie skupisz to trudno zanotować czy poduszka jest włączona czy wyłączona.
adam
Posty: 138
Rejestracja: 28 paź 2017, o 23:43

Re: Poduszka pasażera jak wyłączyć / włączyć

Post autor: adam »

Niestety nie zauważyłem ani razu,żeby ta kontrolka zapaliła się choć na chwilę obojętnie w jakiej sytuacji czy to po odpaleniu silnika czy po zajęciu miejsca przez pasażera.Trochę mnie to niepokoi.
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Poduszka pasażera jak wyłączyć / włączyć

Post autor: Wojtek »

Zapytaj w ASO bo kiedyś na początku produkcji część aut nie miała tego czujnika zainstalowanego. Była nawet jakaś afera w związku z tym, że klienci nie byli oficjalnie poinformowani.
adam
Posty: 138
Rejestracja: 28 paź 2017, o 23:43

Re: Poduszka pasażera jak wyłączyć / włączyć

Post autor: adam »

Już pytałem kiedyś w ASO, zaraz po kupnie podczas wymiany oleju w skrzyni biegów.Powiedzieli,że tak ma być,mam się nie martwić.Auto jest z marca 2014,gdyby było z września 2014 wtedy świeciłaby się na kontrolka.
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Poduszka pasażera jak wyłączyć / włączyć

Post autor: Wojtek »

Na niemieckim forum jest opisana sytuacja gdzie w aucie nie został zainstalowany czujnik w fotelu i wtedy kontrolka nigdy nie świeci. W ramach rekompensaty zaoferowano voucher na 150euro.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości