Lampy tył US -> EU

OGLocDogg
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2019, o 15:09

Lampy tył US -> EU

Post autor: OGLocDogg »

Witam wszystkich. Sprowadziłem sobie C klasę z US. 2015 rok. Wszystko już obcykałem z wyjątkiem tylnych lamp.
Posiadam uszkodzone lampy z US, jak i nowe lampy EU firmy ULO.
Czy ktoś z Was przechodził już taki proces? Nie wiem, czy nie pospieszyłem się z zakupem tych lamp :D

Jak najłatwiej rozwiązać ten problem? Kupić używane z US, czy jakiś inny pomysł, bo zupełnie się nie znam.

Pozdrawiam
Łukasz
RyszardOni
Posty: 121
Rejestracja: 31 gru 2017, o 14:38

Re: Lampy tył US -> EU

Post autor: RyszardOni »

lampy europejskie musisz mieć lub przerobione usa ale to się nie oplaca i dodatkowo trzeba poprowadzić jeszcze jeden przewod do lamp, z tego co się orientuje.
lukasz1982
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2019, o 23:41

Re: Lampy tył US -> EU

Post autor: lukasz1982 »

Kolego mam problem z tylnymi lampami. Też sprowadziłem autko z usa. Kierunkowskazy mam czerwone i chciałbym przerobić je na pomarańczowe. Dziś rozkręciłem lampę i o dziwo siedzi tam pomarańczowa żarówka. Czy wiesz jak przerobić kable aby wszystko było po europejskiemu? Czy mam kupić lampy EU? Jeżeli kupię to czy po podłączeniu zaświecą czy potrzebne będzie kodowanie? Co z tym dodatkowym przewodem, o którym piszesz?

RyszardOni pisze: 14 kwie 2019, o 09:41 lampy europejskie musisz mieć lub przerobione usa ale to się nie oplaca i dodatkowo trzeba poprowadzić jeszcze jeden przewod do lamp, z tego co się orientuje.
Gray_c43
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2021, o 23:00

Re: Lampy tył US -> EU konwersja

Post autor: Gray_c43 »

Hej hej !

Czy mamy tutaj na forum kogoś kto przerabiał temat konwersji USA EU tylnich lamp w coupé 205 2017r ? Są to full ledy. Czy w lampie są diody pomarańczowe w dolnym pasku lampy ? (Tym właściwym miejscu gdzie w EU swieci kierunkowskaz) czy wystarczy ewentualnie przepiąć napięcie sygnału ze stopa na dolną listwę ? Będę wdzięczny za pomoc ! :D

PS Udalo mi się zebrać pare informacji z których wynika ze jeśli posiadamy z tylu full ledy to wystarczy:

Przepiąć „pin” w kostce na listwę pomarańczowego leda kierunkowskazu w lampie

Wymienić po prostu lampe na europejski odpowiednik
Thobeta
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2022, o 09:20
Lokalizacja: Leszno

Re: Lampy tył US -> EU

Post autor: Thobeta »

Witam. Podbijam. Czy może ktoś potwierdzić jaki jest najprostszy sposób na zmianę koloru tylnych lamp w C205 ? FullLed
Awatar użytkownika
dasonen
Moderator
Posty: 650
Rejestracja: 9 paź 2019, o 15:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lampy tył US -> EU

Post autor: dasonen »

Thobeta pisze: 14 wrz 2022, o 09:22 jaki jest najprostszy sposób na zmianę koloru tylnych lamp w C205 ?
Dać do warsztatu/fachowca, który ci to zrobi.
Sorry, ale na twoje pytanie jest tylko taka odpowiedź :) Nie jest to najtańsze, ale z pewnością najprostsze.
C43 AMG
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości