Sprawdzenie usług ASO

miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Sprawdzenie usług ASO

Post autor: miluch »

ktos92 pisze: 30 lip 2019, o 09:54 Jeżeli serwis by mnie tak oszukał, nie odpuściłbym im ani troche, sprawe bym zgłosił do głównego importera albo nawet i do Daimlera w niemczech - dla przykładu nawet wyjście na droge sądową z tym by mi się zupełnie nie spieszyło. Dla mnie taki serwis powinien stracić od razu prawo do reprezentowania marki. W Polsce słyszałem od znajomych i nawet na forach choćby tutaj - oszukują nie mając żadnych skrupułów - traktując klienta jak jelenia.
Problem polega na tym że to trudno w sądzie udowodnić. I oni o tym wiedzą.

Wyjechałeś z serwisu, odebrałeś auto a że filtr ci się nie podoba po powrocie do domu to udowodnij że sam go nie zmieniłeś na jakiś stary?

Większość takich błędów czy zaniedbań serwisowych nic silnikowi od razu złego nie zrobi. Więc de facto szkody żadnej nie ma, ewentualnie zgodzą się że pracownik się pomylił i nie wymienił. I co ugrasz? Przeprosiny?

Ponadto każda taka czy podobna sprawa to rzeczoznawcy, przepychanki, koszty i wątpliwy efekt finalny.

Moim zdaniem trzeba patrzeć im na ręce, dokładnie oglądać faktury i częsci które były wymienione. Sam zostałem oszukany na ilości AdBlue które mi pseudo dolali. Niby nic ale jednak.
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Sprawdzenie usług ASO

Post autor: Andrzej »

Znajomemu w ASO w Gdańsku dopisali do Faktury płyn do spryskiwaczy 5l , problem w tym że jak do nich wjeżdżał to dolał na cpn te 5l . Więcej tam się nie pojawił nie wojował tylko powiedział im co o nich myśli , a kupił u nich nową Sklase .
Awatar użytkownika
Michal
Posty: 422
Rejestracja: 22 sie 2017, o 22:10

Re: Sprawdzenie usług ASO

Post autor: Michal »

No to juz est bardzo, bardzo slabe..
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Sprawdzenie usług ASO

Post autor: Andrzej »

To jest życie , dlatego albo w czasie serwisu będę przy aucie albo będę robił prywatnie . Też z adnotacją w systemie .
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Sprawdzenie usług ASO

Post autor: miluch »

Problem polega na tym że kupując auto segmentu jakby nie patrzeć Premium, oczekuje się lepszego niż w popularnych tańszych markach traktowania tak w serwisie jak i w salonie.
Często okazuje się jednak że samochód nie jest technicznie idealny, serwis olewa klienta, kantuje na częściach i przeglądach.
Jest to takie trochy jakby tanie wino z lepszą naklejką, ten cały uwielbiany brand.
Nie znam osoby która nie miała by bardziej lub mniej złych doświadczeń z serwisem posprzedażowym. Dlaczego? Może dlatego że klient i tak przyjedzie, nie ten to następny, przecież sprzedaż nowych aut idzie świetnie.
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
sylmicha

Re: Sprawdzenie usług ASO

Post autor: sylmicha »

Andrzej pisze: 30 lip 2019, o 18:03 To jest życie , dlatego albo w czasie serwisu będę przy aucie albo będę robił prywatnie . Też z adnotacją w systemie .
Nie wolno osobie prywatnej (nieupoważnionej) przebywać na warsztacie. Takie są przepisy BHP i warsztat będzie się tego trzymał. Bo kto będzie odpowiadał za to jeśli np. Podczas demontażu sprężyna zawieszenia wystrzeli i dostaniesz nią np w głowę (trup na miejscu) lub klatkę piersiową?
Awatar użytkownika
Michal
Posty: 422
Rejestracja: 22 sie 2017, o 22:10

Re: Sprawdzenie usług ASO

Post autor: Michal »

sylmicha pisze: 30 lip 2019, o 19:46
Andrzej pisze: 30 lip 2019, o 18:03 To jest życie , dlatego albo w czasie serwisu będę przy aucie albo będę robił prywatnie . Też z adnotacją w systemie .
Nie wolno osobie prywatnej (nieupoważnionej) przebywać na warsztacie. Takie są przepisy BHP i warsztat będzie się tego trzymał. Bo kto będzie odpowiadał za to jeśli np. Podczas demontażu sprężyna zawieszenia wystrzeli i dostaniesz nią np w głowę (trup na miejscu) lub klatkę piersiową?
A to ciekawe bo zawsze w czasie umawianie serwisu pytają czy chcę być przy serwisie obecny. W sumie u zasady mają takie pomieszczenie z przeszkloną ścianą, ale tam serwisu raczej nie robią, tylko jakieś oględziny przed serwisem. Zdjęcia i takie tam pierdoły. Nawet podnośnika tam nie ma.
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Sprawdzenie usług ASO

Post autor: Andrzej »

Ja jestem zawsze taką mam umowę , i tyle w temacie .
Awatar użytkownika
Michal
Posty: 422
Rejestracja: 22 sie 2017, o 22:10

Re: Sprawdzenie usług ASO

Post autor: Michal »

A ja nigdy, szkoda mi czasu ;) Swoją drogą rzeczywiście zdaje się , że to jest w umowie zagwarantowane. Musze sprawdzić.
sylmicha

Re: Sprawdzenie usług ASO

Post autor: sylmicha »

Wpuścić kogoś mogą ale jest to wbrew przepisom BHP. Na hali mogą przebywać tylko osoby upoważnione. Przykład ze sprężyną zawieszenia znam z życia dlatego o nim napisałem. Klient auta był na warsztacie i oglądał jak naprawiają jego auto. Na innym stanowisku naprawiane było zawieszenie i podczas naprawy wypięła się ściśnięta sprężyna zawieszenia. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę co się wtedy dzieje jak ona odbija się od ścian i kasuje wszystko co na jej drodze. Robi to z taką prędkością, że nikt nie jest w stanie doścignąć jej wzrokiem. Niestety owego klienta zabiła na miejscu i co Panowie wtedy? Więc proszę się nie dziwić jak nie chcą was wpuścić na warsztat.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości