Rezonans/ brzęczenie wydechu C220d

126tomek
Posty: 56
Rejestracja: 20 cze 2017, o 08:24

Rezonans/ brzęczenie wydechu C220d

Post autor: 126tomek »

Witam. Od dłuższego czasu denerwował mnie lekki rezonans wydechu na wolnych obrotach. Nie był słyszany zawsze. Wczoraj w końcu wlqzłem pod auto i mam winowajcę: Rura wydechowa dotyka belki z tyłu (styka się z nią) powodując ten dźwięki (brzęczenie) . W momencie jak dciągnam wydech ręką w kierunku podłoża jest cisza. Jak to ogarnąć? Może wymienić tylne ucho gumowe na parę milimetrów dłuższe: wydech pójdzie minimalnie do dołu i problemu nie będzie? Dobrze myślę?
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Rezonans/ brzęczenie wydechu C220d

Post autor: Andrzej »

Mi serwis powiedział że ten typ tak ma , jak rano odpalam to po prostu wstyd . Chcesz techniki kup lexusa .
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Rezonans/ brzęczenie wydechu C220d

Post autor: Andrzej »

To nie brzęczy blacha np. poluzowana ten odgłos wydobywa się ze środka układu wydechowego . U mnie tylko przy pierwszym odpaleniu rano , potem już nie . I co mam zmieniać tłumik bo może pomoże .
126tomek
Posty: 56
Rejestracja: 20 cze 2017, o 08:24

Re: Rezonans/ brzęczenie wydechu C220d

Post autor: 126tomek »

Hej- u mnie ewidentnie jak odciągnę na dosłownie 5 mm wydech do dołu brzęczenia brak. Wydech uderza o tylne zwieszenie i dlatego rezonuje.
Gdybym te 3/5 mm go opuścił problem zniknie bankowo.
sylmicha

Re: Rezonans/ brzęczenie wydechu C220d

Post autor: sylmicha »

126tomek pisze: 29 lip 2019, o 10:25 Hej- u mnie ewidentnie jak odciągnę na dosłownie 5 mm wydech do dołu brzęczenia brak. Wydech uderza o tylne zwieszenie i dlatego rezonuje.
Gdybym te 3/5 mm go opuścił problem zniknie bankowo.
Poprostu musisz sprawdzić wszystkie połączenia i wieszaki ukł wydechowego od skrzyni biegów do samego tyłu. Gdzieś tam jest błąd montażowy lub ktoś zawadził wcześniej spodem. Zmiana wieszaka na dłuższy nic nie da, a spowoduje dodatkowe obciążenie pozostałych wieszaków.
126tomek
Posty: 56
Rejestracja: 20 cze 2017, o 08:24

Re: Rezonans/ brzęczenie wydechu C220d

Post autor: 126tomek »

Chyba masz racje kolego. Mam gwarancję- umówię się na serwis i niech działają. Nie po to jest gwarancja abym teraz sam coś musiał rzeźbić.
126tomek
Posty: 56
Rejestracja: 20 cze 2017, o 08:24

Re: Rezonans/ brzęczenie wydechu C220d

Post autor: 126tomek »

Hej, narazie nic z tym nie robiłem. Ale muszę to w końcu ogarnąć ;) U Ciebie jest podobnie?
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Rezonans/ brzęczenie wydechu C220d

Post autor: Andrzej »

Brzęczy coraz gorzej , ale ja mam benzynę C200 . Szczególnie przy pierwszym odpaleniu rano.
sylmicha

Re: Rezonans/ brzęczenie wydechu C220d

Post autor: sylmicha »

126tomek pisze: 16 wrz 2019, o 10:28 Hej, narazie nic z tym nie robiłem. Ale muszę to w końcu ogarnąć ;) U Ciebie jest podobnie?
Kolego jeśli twój wydech czegoś dotyka to tak on jak i to coś czego w wyniku wibracji dotyka ulega uszkodzeniu. Więc raczej powinieneś szybko na to zareagować. Możesz mieć wydech łączony i po prostu w wyniku działania zewnętrznego (czytaj zawadziłeś o coś) elementy na połączeniach zmieniły względem siebie położenie i automatycznie zmieniło się ustawienie wydechu. Lub poluzowała się obejma i efekt jest ten sam.
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Rezonans/ brzęczenie wydechu C220d

Post autor: Andrzej »

To czemu tylko to jest rano ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości