Dziwne odczucie pod pedałem hamulca

tomekdylik
Posty: 102
Rejestracja: 2 mar 2017, o 00:15

Re: Dziwne odczucie pod pedałem hamulca

Post autor: tomekdylik »

Sylmicha, a patrzałeś może te linki, które wkleiłem gdzie nagrałem ten dźwięk? Tylko tam trzeba dać dźwięk na ful i najlepiej na kompie
sylmicha

Re: Dziwne odczucie pod pedałem hamulca

Post autor: sylmicha »

Nie patrzyłem bo wiem z doświadczenia,że mikrofon telefonu bardzo fałszuje takie odgłosy. Ale później posłucham. Może coś wymyślę.
Edit
Słuchałem tego i nie mam pomysłu. Jutro sprawdzę w swoim i kilku innych, a może to tak jest?
Czy jak jest to "puknięcie" to wtedy czujesz jakiś przeskok, zacięcie pedału? Czy jest to tylko i wyłącznie ten dźwięk?
tomekdylik
Posty: 102
Rejestracja: 2 mar 2017, o 00:15

Re: Dziwne odczucie pod pedałem hamulca

Post autor: tomekdylik »

Odczuwam pod pedałem takie delikatne stuknięcie. Ten dźwięk po prostu bezpośrednio przenosi się na pedał i czuć pod ręką jakby ktoś w niego delikatnie stuknął. Na pewno tego nie było od nowości więc raczej tak być nie powinno. Jak wciskam tak więcej razy i pedał się podpompuje tak że jest już twardy to już tego nie ma bo już nie da się go tak wcisnąć
m.j.p.
Posty: 19
Rejestracja: 12 gru 2019, o 20:39
Lokalizacja: Slask i ........

Re: Dziwne odczucie pod pedałem hamulca

Post autor: m.j.p. »

Witam.Mam podobne objawy występuje też takie chrobotanie w koncowej fazie hamowania,dzwiek wyraźnie dochodzi z kół przednich tarcze i klocki wymienione na nowe originalne, pacjent w 205c220d rok produkcji 2018 przebieg 32tys km.,kupiony z przebiegiem 25tys km. w salonie.
Mam gwarancję,dwukrotnie auto stało w serwisie na tę usterkę w pierwszym próbowali znaleźć nie dali rady w drugim stwierdzili że ten typ tak ma,
Dzwiek ten występował od początku ale to pierwsze moje auto z automatem więc myślałem że to tak ma być. Proszę o pomoc i porady.
W205 220D
tomekdylik
Posty: 102
Rejestracja: 2 mar 2017, o 00:15

Re: Dziwne odczucie pod pedałem hamulca

Post autor: tomekdylik »

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale jeżeli mówisz o takim dźwięku charakterystycznym gdy np trzymamy mogę na hamulcu np na światłach i lekko go puszczamy żeby się dotyczyć to ten dźwięk faktycznie występuje w większości aut z automatem. U mnie to jest stukanie pedału hamulca nawet na wyłączonym silniku. Typowo mechanicznie coś stuka jak wciska się pedał. Jakby zahaczal o coś delikatnie
sylmicha

Re: Dziwne odczucie pod pedałem hamulca

Post autor: sylmicha »

tomekdylik pisze: 14 gru 2019, o 12:08 Nie wiem czy dobrze rozumiem ale jeżeli mówisz o takim dźwięku charakterystycznym gdy np trzymamy mogę na hamulcu np na światłach i lekko go puszczamy żeby się dotyczyć to ten dźwięk faktycznie występuje w większości aut z automatem. U mnie to jest stukanie pedału hamulca nawet na wyłączonym silniku. Typowo mechanicznie coś stuka jak wciska się pedał. Jakby zahaczal o coś delikatnie
To "trzeszczenie" występuje tylko w momencie jak za lekko hamujesz i skrzynia jeszcze pcha samochód. To normalne w automacie, albo trzeba korzystać z S/S albo mocniej wciskać pedał hamulca.
m.j.p.
Posty: 19
Rejestracja: 12 gru 2019, o 20:39
Lokalizacja: Slask i ........

Re: Dziwne odczucie pod pedałem hamulca

Post autor: m.j.p. »

Ten dzwiek występuje na sekundę przed zatrzymaniem,słychać to bardzo głośno tak jakby klocek się przykleil, albo zakantowal. Sprawdzałem w paru innych nie ma lub jest minimalnie slyszalny w serwisie powiedziano mi że auto stało i to dlatego ,a potem że są nowe tarcze i klockidlatego tak jest nawet wpisał że porownywal z innym z przebiegiem 5tys.km i ponoć jest to samo,tyle że jak chciałem to sprawdzic to tego innego auta już nie było i ten ,,majster''tez się utlenil by że mną nie gadać. Na skrzyżowaniu mnie jest wstyd bo każdy reaguje na ten dzwiek.
W205 220D
m.j.p.
Posty: 19
Rejestracja: 12 gru 2019, o 20:39
Lokalizacja: Slask i ........

Re: Dziwne odczucie pod pedałem hamulca

Post autor: m.j.p. »

U mnie występują 2 dzwieki jeden to takie stukniecie w tarcze jakby klocek się zakantowal ,a potem został wciśnięty tzn chrobot i to sie przenosi na padał hamulca ,a drugi to takie trzeszczenie jakby gdzies bylo naprezenie to moze jest od automatu .
W205 220D
pp44
Posty: 8
Rejestracja: 26 paź 2019, o 10:04

Re: Dziwne odczucie pod pedałem hamulca

Post autor: pp44 »

Też kiedyś miałem podobne wrażenie u siebie, ale później okazało się, że tak działa ABS.
Frankol
Posty: 34
Rejestracja: 2 sie 2019, o 17:05

Re: Dziwne odczucie pod pedałem hamulca

Post autor: Frankol »

Ja przy innym samochodzie mialem podobne objowawy zaraz przed samym zatrzymaniem gdzie swojej funkcji nie spelniala juz tuleja wahacza przedniego. Jakis czas tego nie robilem I gdy tuleja dalej byla exploatowana dzwiek ten pojawil sie tez podczas mocniejszego ruszania z hamulca.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości