Ceny serwisu w ASO

sylmicha

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: sylmicha »

Fabryka wkłada filtry przeważnie MAHLE ,HENGST,MANN. MANN wykupił Polskiego FILTRON więc często kupując MANN kupujesz FILTRON z innym nadrukiem i ceną. Jeśli masz auto na gwarancji to kup oryginalny ze znaczkiem żeby ktoś przy wymianie w serwisie nie dopatrzył się. Natomiast jeśli już nie masz gwarancji to każdy z tych filtrów jest bardzo dobry i spełnia najwyższe normy. Filtry FILTRON są bardzo dobre i np tacy producenci jak Audi czy VW montują je na pierwszym montażu w fabryce.
Frankol
Posty: 34
Rejestracja: 2 sie 2019, o 17:05

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Frankol »

Jeszcze na gwarancji nastepne 2-3 lata :)
Moglbys wyslac przyklad takiego filtru powietrza, filtru oleju "ze znaczkiem"?

Bede wyminial pewnie w DE wiec nie chce zeby sie do czegos doczepili...
sylmicha

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: sylmicha »

Znajdź stronę Hammer Store z Berlina i tam sobie wszystko oryginalne zamów. Ja np dzisiaj kupiłem filtr paliwa i na samym filtrze widnieje napis MANN filter Mercedes. Ja kupiłem na Ebay. W MB 90 euro, a na Ebay 55 z darmową przesyłką. Więc na kilku filtrach masz sporo do przodu.
Porównaj też ceny na stronie Hirschvogel i Autohaus Kunzmann.
Załączniki
20191219_135619_resize_48.jpg
20191219_135619_resize_48.jpg (45.22 KiB) Przejrzano 2250 razy
micgor123
Posty: 60
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:22

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: micgor123 »

Schnaider pisze: 17 gru 2019, o 22:18 Serwis A
2 100 zł brutto


serwis klimy robiles? mam przebieg auta 49 k km i jade 30 grudnia do aso nowakowskiego na wymiane oleju w skrzyni 500 zl plus moje czesci , wymiane plynu hamulcowego 200 zl plus moj plyn hamulcowy oraz serwis klimy, cena wyjdzie w zaleznosci ile oddczynnika musza dobic,moj filtr przeciwpylkowy i teraz ile za czezci zaplacilem do tego serwisu

caly zestaw skrzyni biegow z 6 l oleju wyszedl mi 112 f czyli 530 zl jakos
plyn hamulcowy 2 l 15 f czyli 70 zl jakos
przeciwpylkowy filtr kabinowy 34 f czyli ok 160 zl

olej 10 l wyszedl 35 f czyli ok 160 zl oraz filtr oleju 13 f ok 70 zl i filtr powietrza cos.kolo 30 f czyli ok 140 zl-to wymienilem sobie sam, zakupilem jeszcze klocki hamulcowe na tyl komplet z czujnikiem wyszedl cos 55 f czyli ok 260 zl, bede sam wymienial bo to proste jak budowa cena
wszystkie czeaci oryginalne kupowane od Aso mercedesa Newcastle

ladnie sobie generalnie policzyli za twoj serwis:)
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 618
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Schnaider »

Tak - robiłem serwis klimy jako dezynfekcja za 300 zł.
Nawet nie 2 100 jak pisałem, tylko 2 200 zł brutto.
Dokładne dane poniżej.
Załączniki
Dokładny kosztorys.JPG
Dokładny kosztorys.JPG (76.73 KiB) Przejrzano 2239 razy
Obrazek
sylmicha

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: sylmicha »

micgor123 pisze: 19 gru 2019, o 15:10
Schnaider pisze: 17 gru 2019, o 22:18 Serwis A
2 100 zł brutto


serwis klimy robiles? mam przebieg auta 49 k km i jade 30 grudnia do aso nowakowskiego na wymiane oleju w skrzyni 500 zl plus moje czesci , wymiane plynu hamulcowego 200 zl plus moj plyn hamulcowy oraz serwis klimy, cena wyjdzie w zaleznosci ile oddczynnika musza dobic,moj filtr przeciwpylkowy i teraz ile za czezci zaplacilem do tego serwisu

caly zestaw skrzyni biegow z 6 l oleju wyszedl mi 112 f czyli 530 zl jakos
plyn hamulcowy 2 l 15 f czyli 70 zl jakos
przeciwpylkowy filtr kabinowy 34 f czyli ok 160 zl

olej 10 l wyszedl 35 f czyli ok 160 zl oraz filtr oleju 13 f ok 70 zl i filtr powietrza cos.kolo 30 f czyli ok 140 zl-to wymienilem sobie sam, zakupilem jeszcze klocki hamulcowe na tyl komplet z czujnikiem wyszedl cos 55 f czyli ok 260 zl, bede sam wymienial bo to proste jak budowa cena
wszystkie czeaci oryginalne kupowane od Aso mercedesa Newcastle

ladnie sobie generalnie policzyli za twoj serwis:)
Jeśli wymienili tylko 6 litrów oleju w skrzyni to nie zrobili pełnej operacji. Całość skrzynia plus hydrokinetyka (sprzęgło) to prawie 9 litrów. Co do klimy to niech sprawdzą termometrem na dyszach wylotu w kabinie jaka jest temperatura i najlepiej niech się nie dotykają i nie uzupełniają czynnika. Czynnika nie da się "dolać" trzeba zrobić pełną obsługę. Czym rzadziej to ktoś robi tym lepiej. Oczywiście jak wszystko poprawnie działa.
Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 897
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: GLC X253 »

Frankol pisze: 19 gru 2019, o 09:37 Poprzez oryginalny wklad filtra masz na mysli dokladnie taki sam (marka, model) jak montuja w aso czy wazne, aby zgadzal sie z numerem OEM?
np ten: https://www.czesciauto24.pl/mann-filter/13765962
Jeśli masz auto na gwarancji i czego nie życzę będzie jakiś problem z silnikiem a znajdą wkład filtra bez znaczka MB to może być problem.
ZW (GLC 250 - 211KM)
micgor123
Posty: 60
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:22

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: micgor123 »

sylmicha pisze: 19 gru 2019, o 17:29
micgor123 pisze: 19 gru 2019, o 15:10
Schnaider pisze: 17 gru 2019, o 22:18 Serwis A
2 100 zł brutto


serwis klimy robiles? mam przebieg auta 49 k km i jade 30 grudnia do aso nowakowskiego na wymiane oleju w skrzyni 500 zl plus moje czesci , wymiane plynu hamulcowego 200 zl plus moj plyn hamulcowy oraz serwis klimy, cena wyjdzie w zaleznosci ile oddczynnika musza dobic,moj filtr przeciwpylkowy i teraz ile za czezci zaplacilem do tego serwisu

caly zestaw skrzyni biegow z 6 l oleju wyszedl mi 112 f czyli 530 zl jakos
plyn hamulcowy 2 l 15 f czyli 70 zl jakos
przeciwpylkowy filtr kabinowy 34 f czyli ok 160 zl

olej 10 l wyszedl 35 f czyli ok 160 zl oraz filtr oleju 13 f ok 70 zl i filtr powietrza cos.kolo 30 f czyli ok 140 zl-to wymienilem sobie sam, zakupilem jeszcze klocki hamulcowe na tyl komplet z czujnikiem wyszedl cos 55 f czyli ok 260 zl, bede sam wymienial bo to proste jak budowa cena
wszystkie czeaci oryginalne kupowane od Aso mercedesa Newcastle

ladnie sobie generalnie policzyli za twoj serwis:)
Jeśli wymienili tylko 6 litrów oleju w skrzyni to nie zrobili pełnej operacji. Całość skrzynia plus hydrokinetyka (sprzęgło) to prawie 9 litrów. Co do klimy to niech sprawdzą termometrem na dyszach wylotu w kabinie jaka jest temperatura i najlepiej niech się nie dotykają i nie uzupełniają czynnika. Czynnika nie da się "dolać" trzeba zrobić pełną obsługę. Czym rzadziej to ktoś robi tym lepiej. Oczywiście jak wszystko poprawnie działa.
caly serwis bedzie odbywal sie w ASO mercedesa u Nowakowskiego Warszawa

tutaj temat wrazliwy, poniewaz troszke pogrzebalem i rozmawialem z kilkoma osobami, to moj pierwszy automat i jezeli chodzi o wymiane olej w skrzyni to wszyscy zalecaja czestsza niz 125 k ale nie wymieniac dynamicznie a grawitacyjnie, schodzi okolo 60% oleju skrzyni i tak ma byc, jezeli ktos wymieniac co 125 czy 200 k to zalecaja wymiane dynamiczna....rozmawialem o tym nawet z fachowcem z Torunia, jasno przedstawil mi temat bez sciemy, naprawia i serwisuje automaty przez ok 25 lat, wiec wydaje mi sie ze on jak i pardi z krakowa jak i ASO zgadzaja sie w tej mysli wiec robie to grawitacyjnie a zobaczymy jak bedzie...jezeli chodzi o klime to robia pelen serwis klimatyzacji z wymiana 2 filtrow, sciagnieciem odczynnika oraz oleju z kompresora i napelnienie, dodatkowo oczywiscie dezynfecja ale tu jest pewien aspekt ktorego ASO nie robi i zobaczymy jak bedzie
jezeli chodzi o czynnik to zaraz sprawdze ile powinno byc w ukladzie, generalnie z tego co wiem ucieka ok 100 g na 1 rok, jak ktos jezdzi czesciej na klimie potrafi wiecej, dlatego powinno sie robic serwis klimy raz na 2 lata minimum....

500 zl za 7 l oleju....o boziu ja zaplacilem ok 170 zl za 10 litrow, oryginalnego mercedesowskiego niebieski 229.5

160 zl za wklad filtra oleju?? o kurde....

31 Jul, 2019
Order number
323766947241-2084356192011
SOLD BY
mercedesbenzofswansea(1 item)
Order 10L Genuine Mercedes Benz 5W40 Engine Oil MB 229.5 Full Synthetic - Petrol
View order details
View similar items
More actions
10L Genuine Mercedes Benz 5W40 Engine Oil MB 229.5 Full Synthetic - Petrol
10L Genuine Mercedes Benz 5W40 Engine Oil MB 229.5 Full Synthetic - Petrol
( 323766947241 )
Add note
ITEM PRICE:
£38.40


https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Merc ... 2749.l2649
sylmicha

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: sylmicha »

Kolego różne są zdania i metody ale ad 1. olej w skrzyni to wymiana po 125 tys lub 5 lat. Natomiast dobrze jest to zrobić przy ok 100 tys. Powiedz mi jaki jest sens zmieniać olej jeśli w układzie pozostanie około 3 litry starego oleju? Te 3 litry oleju to ok 30% oleju w całym układzie. Spuścisz olej z samej skrzyni, a cała reszta pozostaje w Wandler (nazwa Niemiecka) W tym Wandlerze po to jest śrubka na klucz imbusowy 5mm żeby ten olej spuścić. Inaczej wymieszasz stary z nowym czyli wymiana oleju i filtra w błoto. Ad 2. W układzie klimatyzacji masz w zależności od modelu około 620 gramów czynnika (otwórz pokrywę silnika i na wewnętrznej stronie maski jest naklejka z rodzajem czynnika i ilością czynnika w twoim układzie) i mogę się z tobą założyć, że po odessaniu okaże się,że masz w układzie o jakieś 30 gramów więcej niż podaje producent na tej naklejce. Jeśli układ klimatyzacji działa poprawnie to nawet i po 10 latach nic się nie uzupełnia. Każde wypompowanie i wpompowanie czynnika w układ powoduje wprowadzenie do niego dodatkowej wilgoci. Mimo, że wg teorii urządzenie to osusza instalację. Ale najlepsze jest to, że wypompują ci oryginalny, pewny czynnik z fabryki do zbiornika gdzie jest zbieranina gazów z wielu samochodów. I uważasz, że wpompują ci nowy gaz? To jesteś w błędzie. Wpompują ci ponownie gaz z tego zbiornika wymieszany z wieloma innymi gazami, które odessali z różnych samochodów. Często są to czynniki bardzo stare i niewiadomego pochodzenia. Np w Polsce jest dość powszechne kupowanie taniego czynnika z Chin i Ukrainy, które podobno z czynnikiem r134 nie mają nic wspólnego,ale są tanie. Tylko nikt nie wie jaki mają wpływ na trwałość układu. Więc wybór należy do ciebie. Oczywiście firma, która czynnik wymienia będzie opowiadać bzdury, że powinno się to robić co dwa lata. I jeszcze jedno, jeśli masz sprawną instalację klimatyzacji to gazu ubywa szybciej jak nie używasz klimy. Natomiast jak używasz regularnie to 100 gramów gazu ubędzie na jakieś 150 tysięcy kilometrów.
Co do dwóch filtrów to masz na myśli filtry kabinowe, czyli wstępny nad akumulatorem i właściwy w kabinie. Bo sama klimatyzacja żadnych filtrów nie posiada. Po za tym wymiana ich na zimę to też zły pomysł. Chyba, że na wiosnę wymienisz je ponownie. Ponieważ po jesieni, zimie i na wiosnę mają w sobie najwięcej wilgoci co wpływa na rozwój grzybów i pleśni. Co natomiast negatywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.
Co do cen jakie podałeś to nie będę dyskutował bo być może w UK dają prezenty i np olej do automatu Mercedes sprzedaje po 17 zł za litr. Natomiast w innych regionach świata taki olej jest po około 100 zł za litr.

Ale chwilę pogrzebałem na Ebay UK i okazuje się, że jednak nie dają takich prezentów o jakichś piszesz bo za sam komplet filtrów wołają ponad 106 funtów plus o boziu ponad 23 funty za przesyłkę.

https://www.ebay.co.uk/itm/OEM-GENUINE- ... SwUxNXh6aD
micgor123
Posty: 60
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:22

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: micgor123 »

dzieki za wyczerpujaca wiadomosc , 17 zl olej silnikowy tak wychodzi no kurde z aso.mercedesa sprzedajacego czesci na ebay 38 f za 10.l oleju silnikowego

caly zestaw do skrzyni kosztowal mnie 115 f ...https://www.ebay.co.uk/vod/FetchOrderDe ... 8328179001

pierwszy lepszy

https://www.ebay.co.uk/itm/10L-Genuine- ... SwPR9bo9FZ


zauwaz ze teraz funt jest po 5 zl, ja kupilem te oleje w lipcu jak funt stal 4.55 -4.6 zl na wymianie...

co do wymiany oleju w skrzyni biegow ...temat rzeka, jezeli jest spust wranglera w mojej 7 g tronic to powinni rzeczywiscie spuscic wszystko ..to czemu Aso tego nie robi i poqiedzieli ze mam przywiezsc tylko 6 l.olejj do wymiany? moja skrzynia 7 g tronic plus chybA

co do filtroq kabinowych moglbym sie zgodzic zeby nie wymieniac na zime ale jade moim.mesiem do polski.na swieta i bede mial okazje w polace zaprowadzic do Aso wiec wole zrobic j miec z glowy, lepsze tskie filtry na zime wsadzone niz 4 letnie zagrzybiale gowno a woze dzieclo 8 mc w samochodzie wiec nie chce oszczedzic pare zl po to zeby pozniej jezdzic po lekarzach z dzidzia....ale dzieki za konstruktywne informacje



olej do.automatu
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 30 gości