Koło zapasowe

radzio_78
Posty: 10
Rejestracja: 27 cze 2017, o 06:37

Re: Koło zapasowe

Post autor: radzio_78 »

mck6 pisze:Miałem już taką przygodę w okolicach Nowego Sącza. Na wyświetlaczu pojawiło się ostrzeżenie i ciśnienie w kołach. W jednym szybko uchodziło powietrze. Wcisnąłem przycisk pomocy technicznej w suficie. Niemal natychmiast zgłosiła się "infolinia". Powiedziałem o co chodzi, podałem dane koła i numer opony. Za moją zgodą samochód został zlokalizowany i kazano mi czekać na pomoc serwisową. Po ok. 30 min. samochód wciągnięto na lorę i przewieziono do serwisu Mercedes-Benz w Nowym Sączu. Okazało się, że nie da się koła naprawić bo opona jest pęknięta. Takiej opony nie mieli na magazynie ale miała być dostarczona na drugi dzień ok. południa. Odwieziono mnie więc (wraz z osobą towarzyszącą) do 4 gwiazdkowego hotelu a następnego dnia, o umówionej godzinie przysłano samochód z kierowcą. W serwisie czekał już mój samochód z wymienioną oponą, umyty i gotowy do powrotu do Warszawy. Za oponę wystawiono mi fakturę. Reszta była kosztem firmy.
Moim zdaniem jakość obsługi była godna logo z gwiazdą.
Spotkała mnie niedawno podobna przygoda. Najechanie na ostry element na drodze, pęknięta opona, kontakt z serwisem, holowanie do ASO, wymiana opony na nową i tu się zatrzymam. Wystawili mi f-rę na oponę (zgodnie z moim zleceniem) oraz usługę wymiany opony. "Tylko" 142 zł za wymianę 1 opony!!! Ponieważ chwilowo mieszkam w Niemczech, więc orientuję się jak tam funkcjonuje marka Mercedes. Powiem krótko: tam to stan ducha :). Takie przynajmniej mam wrażenia z kontaktu z kilkoma ASO. U nas zatem, czego się obawiałem i niestety sprawdziło: walka o przetrwanie. Pominę szczegóły bo był to mój do tej pory pierwszy kontakt, a więc biorę poprawkę na zbieg kilku nieszczęśliwych okoliczności. Powiem Wam koledzy tylko jedno. W Niemczech (Kevelear - główna siedziba dużej sieci dealerskiej Mercedes) wymiana kompletu opon na zimowe/letnie, mycie opon zdjętych z kół i przechowanie ich przez pół roku kosztuje, uwaga: .....55 €. Dużo by gadać, może przy innej okazji.

Wysłałem zapytanie do centrali, czy wogóle powinni mnie kasować za wymianę w ramach gwarancji mobilności. Może ktoś z Was ma wiedzę?

To mój pierwszy post na tym forum, a więc witam Was serdecznie. Mam nadzieje na owocną wymianę doświadczeń.
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Koło zapasowe

Post autor: Wojtek »

Wydaje mi się, że nie powinni cię skasować. Ubezpieczenie pokrywa koszty napraw (nie części) i noclegów o ile pamiętam do 150euro
rycho1
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2017, o 13:10

Re: Koło zapasowe

Post autor: rycho1 »

Dlaczego nie ma mojej informacji. Była ona bardzo niekorzystna i dlatego jej nie opublikowali? U mnie naprawa felgi plus opony ( nie wiem skąd wiedzieli że pierwsza felga jest uszkodzono skoro nie sprawdzali jej) trwała dwa tygodnie, czekanie na assistance z mercedesa w miejscowości koło W-wy ok 4 godzin aż strach pomyśleć coby było gdyby zdarzyło się to dalej gdzieś w lesie. Wątpię by takie info puścili na tym jak widać polega ich portal. Puszczamy tylko pozytywne opinie.
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1150
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Koło zapasowe

Post autor: zmichal »

rycho1, o jakiej informacji mówisz? Jeśli chodzi o Twój wpis na temat przygody z oponą, to został on przeniesiony do tego tematu: kolo-dojazdowe-zestaw-naprawczy-vt47-10.html
C250 Estate
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 32 gości