Czujnik NOx

micgor123
Posty: 60
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:22

Re: Czujnik NOx

Post autor: micgor123 »

ja mam rowniez jakis blad w komputerze zapisany z czujnikiem Nox tylko ze mam benzyne 2.0, tego bledu albo ktos chyba nie skasowal albo cholera wie o co chodzi bo zadnych problemow typu check engine nie wyswietla mi sie na desce ani spadku mocy nie ma,

chcecie mi powiedziec ze wymiana czyjnika w ASO kosztuje 8000 zl??

mi padl head control unit gdzie jest modul dzwieku, koszt w ASO 5500 zl, w polsce, w anglii krzykneli mi 1600 f, po prostu mercedes to jest auto marzen!!!
wolek_666
Posty: 40
Rejestracja: 26 gru 2019, o 09:23

Re: Czujnik NOx

Post autor: wolek_666 »

U mnie co ciekawe xsentre nie widziała żadnego błędu chyba się zawiesił układ
C220d WDD2050041R068737
venom0791
Posty: 49
Rejestracja: 13 sie 2020, o 13:26
Lokalizacja: Stuttgart

Re: Czujnik NOx

Post autor: venom0791 »

mietek91 pisze: 23 cze 2020, o 22:32 Jest to dla mnie mega dziwne i współpraca z firmą Mercedes pewnie się już w przyszłości zakończy - nie chodzi tu o te 8000 zł, ale o zasadę i równe traktowanie klientów.
Skąd powiedzcie mi takie ceny skoro przedni czujnik w Mercedes kosztuje ok 530 euro, a tylny 120 euro? A tu piszesz kwoty prawie 2000 euro.
frembud
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2020, o 18:43

Re: Czujnik NOx

Post autor: frembud »

witam. mnie dopadł P2201- (220162)- czujnik NOx (cylinder numer 1)ma awarię.Porównanie sygnału jest błędne (sygnał porównawczy urządzenia jest uszkodzony). Komunikatu nie da sie już usunąć. Z kontrolką silnika zrobiłem już ponad tysiąc kilometrów( powrót z wakacji) brak innych objawów i komunikatów.
Czytając wasze posty i praktyki aso do małpego wymieniania czujników, które i tak bardzo szybko znowu nawalają, myślę że usterka czujników to bardziej skutek niż przyczyna i prawdziwej przyczyny trzeba poszukać gdzie indziej.
przez 14lat w203 c220, wreszcie czas na
C200 bluetec kombi 2015
BBbiker
Posty: 651
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: Czujnik NOx

Post autor: BBbiker »

Połowa problemów diesli to DPF i EGR i powiązanych z nimi czujnikami. Jak tego dziadostwa nie ma to autka jeżdżą bezproblemowo.
Za tlenki azotu odpowiada EGR -recyrkulacja obniża temperaturę spalania i poziom tlenku azotu niestety wtedy do kolektora ssącego trafiają tzw. syfy które jednak powinny być w wydechu. Po pewnym czasie w tym kolektorze jest dramat stopniowo malej prześwit ścianki są oblepione odpadami po spalaniu- im gorsze paliwo i np zbyt bogata mieszanka tym więcej tego dziadostwa się tam dostaje. Te "syfy" trafiają też na czujniki. Możliwe, że tu się zaczyna problem.
venom0791
Posty: 49
Rejestracja: 13 sie 2020, o 13:26
Lokalizacja: Stuttgart

Re: Czujnik NOx

Post autor: venom0791 »

Diesel jest na trasy, jeśli tak jest eksploatowany to pierwsze problemy z agr czy dpf są po jakiś 300-500 tysięcy kilometrów.

frembud w większości przypadków serwis wymienia czujnik dobry na czujnik nowy. Stąd te problemy.
adikrakow
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2020, o 01:19

Re: Czujnik NOx

Post autor: adikrakow »

mietek91 pisze: 23 cze 2020, o 22:32
Pojechałem więc do ASO i otrzymałem informacje że rzeczywiście są akcje serwisowe i jak będzie trzeba wymienią mi te czujniki. Odstawiłem więc samochód i czekałem.... Po ok 3 godzinach wyszedł gość z obsługi i poinformował mnie że dokonano 3 akcji serwisowych, ale niestety nie wykonano akcji serwisowej o nazwie "aktualizacja oprogramowania silnika" ponieważ, aby ją wykonać muszę najpierw wymienić czujniki NOX (według ASO oba) oraz "doposażyć pojazd w kod 30o). Idąc dalej zaproponowano mi wysłanie zapytania pogwarancyjnego do Funduszu Gwarancyjnego firmy Mercedes Benz Polska aby dofinansowali oni wymianę tych czujników (nieoficjalnie według mnie podstawą tego jest wada fabryczna tych czujników i ich szybsze zużycie, nie wiem czy czasem nie chodzi tu o aferę dieselgate, ale pewności nie mam oczywiście żadnych dokładnych informacji ani na ASO ani na Mercedesie się nie dowiemy...) Po ok. tygodniu oczekiwania dostałem informację o tym że nie zostanie to dofinansowane z powodu braku regularnych serwisów pojazdu w ASO (samochód 5 letni, gwarancja 2 lata, serwis tylko w okresach gwarancji). No i ok stwierdziłem że nie ma co się kłócić....
:)
Trochę sciema, akcja jest obligatoryjna i komputer diagnostyczny informuje, bądź nie o wymianie NOx-ów. Jeśli stwierdza się wymianę czujników to się je po prostu wymienia i do nikogo się nie pisze zapytania o dofinansowanie 😉 Serwisowanie pojazdu w ASO w przypadku akcji serwisowych nie ma w ogóle wpływu na wykonanie akcji bo zawsze są one bezpłatne.
adikrakow
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2020, o 01:19

Re: Czujnik NOx

Post autor: adikrakow »

owik pisze: 19 cze 2020, o 19:28
Pytania:
1. czy byla konieczna wymiana tej sady?
2. czy rozwiazaniem problemu bedzie wymiana NOx- Sensor Lambda? ( foto 2 ) https://www.ebay.de/itm/Mercedes-ORIGIN ... 4351428652

Jestem kompletnym laikiem i bede Wam bardzo zobowiazany za udzielenie mi pomocy.
Wymiana sondy bezpodstawna. Wymiana NOx rozwiąże problem.
BBbiker
Posty: 651
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: Czujnik NOx

Post autor: BBbiker »

venom0791 pisze: 24 sie 2020, o 18:35 Diesel jest na trasy, jeśli tak jest eksploatowany to pierwsze problemy z agr czy dpf są po jakiś 300-500 tysięcy kilometrów.

frembud w większości przypadków serwis wymienia czujnik dobry na czujnik nowy. Stąd te problemy.
A u mnie diesel jest na miasto - jak sama nazwa w salonie wskazuje jest to MIEJSKI SUV!
Do dziś takowe są z dieslami pod maską.
A benzyna jest na trasy bo w mieście c klasa by się połamała na dziurach, progach zwalniających i krawężnikach.
No i ten diesel 11 letni ma się dobrze.
Można?
Łukasz_S
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2020, o 00:35

Re: Czujnik NOx

Post autor: Łukasz_S »

Też podlegam akcji serwisowej aktualizacji ale czytając cały wątek stwierdziłem że chyba odpuszczę aktualizacje modułu silnika (Pani z ASO wspomniała o możliwej wymianie czujników NOx) skoro mam mieć wzrost spalania On i AdB. :twisted:
Dodam że nie wystąpił żaden błąd czy komunikat check engine. 8-)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości