Czujnik NOx

sylmicha

Re: Czujnik NOx

Post autor: sylmicha »

Jeśli mieszkasz w Polsce to ja dopiero będę tam przed świętami. Więc nie bardzo jest jak to dostarczyć, a wysyłka za pobraniem za granicę jest za droga i dla mnie zbyt ryzykowna. Raz już komuś coś wysłałem i nie odebrał paczki więc spalił mosty dla wszystkich.

Po za tym czujniki są dwa, i wciąż nie wiadomo czy to wina czujnika NOx. Wyślę, założysz i za do 1 tys kilometrów check się zapali i powiesz na forum, że wysłałem Ci szmelc. Mogę tylko powiedzieć, że mechanik, który opiera się tylko na odczycie z komputera nie jest dla mnie fachowcem. On nawet nie błądzi bo nie ma pojęcia gdzie poszukać ewentualnej przyczyny i ją usunąć.
Grzegos
Posty: 1
Rejestracja: 5 gru 2019, o 20:48

Re: Czujnik NOx

Post autor: Grzegos »

Panowie mam taka sytuacje i chciałem potwierdzić czy to Nox. Do tej pory wszystko ok. Staje na światłach i czuje ze silnik coś nierówno chodzi i auto w drgania/wibracje wpada. W trakcie jazdy nieodczuwalne. Zatrzymałem się znów to samo i przez chwile migał checkengine po czym zgasł ale sytuacja bez zmian. Czy to może być objaw tego nieszczęsnego czujnika? Przebieg 50k. Komunikatów na kompie brak, olej zmieniany co 10k itp. Będę wdzieczny za sugestie

W205 c300
sylmicha

Re: Czujnik NOx

Post autor: sylmicha »

Może być wiele powodów, dlatego trzeba się podłączyć pod urządzenie diagnostyczne A nie zgadywać.
milixxx10
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2019, o 07:18

Re: Czujnik NOx

Post autor: milixxx10 »

Witam. Mam podobny problem z Mercedes S205 C200 Bluetec 136km 2015r przebieg 132tys.km. - auto użytkowane na krótkich odcinkach. Dwa dni temu podczas normalnej jazdy zapalił się komunikat sprawdź z Adblue patrz instrukcja obsługi + kontrolka check engine (Adblue zatankowany pod korek). Dodam że komunikat od Adblue czasami gaśnie i zapala się powtórnie a jak wchodzę w serwis Adblue to wyświetlany jest komunikat - pomiar poziomu Adblue jest nie możliwy lecz zdarzyło się że kilka razy zmierzył i wyświetlił aktualny poziom. Kontrolka check engine świeci sie cały czas i nie widzę też komunikatu że pozostało 800km do przejechania. Proszę o pomoc Sly. Mój email: milipili225@onet.pl
milixxx10
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2019, o 07:18

Re: Czujnik NOx

Post autor: milixxx10 »

Panowie czy może ktoś podpowiedzieć coś w moim temacie. Dzisiaj podłączyłem kompa i wyskoczyły błędy P13DF i P2BA9. Nie wiem czy jechać do ASO żeby skóry ze mnie nie zdali. Może coś jest z czujnikiem poziomu AdBlue gdyż raz pokazuje stan a raz że pomiar nie możliwy
sylmicha

Re: Czujnik NOx

Post autor: sylmicha »

Kolego sprawa na tyle skomplikowana, że błędy które Ci komputer wyrzucił przeważnie pojawiają się przy mrozach poniżej -11 stopni i przy jeździe autostradowej. Czyli układ dostaje za mało AdBlue bo czynnik zaczyna zamarzać.Kiedy i gdzie ostatnio tankowałeś AdB? I czy problemy nie zaczęły się pojawiać po zatankowaniu tegoż AdB? Lub być może z powodu jazdy na krótkich odcinkach długo jeździłeś na niskim poziomie płynu w zbiorniku i AdBlue skrystalizował się i blokuje pompę lub czujnik poziomu.Zacznijmy od tych informacji.
milixxx10
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2019, o 07:18

Re: Czujnik NOx

Post autor: milixxx10 »

Generalnie to auto użytkuje dopiero od miesiąca, sprawdziłem na komputerze w aucie że jest mało AdB i w sklepie motoryzacyjnym kupiłem 5l, dolałem i było około 1/3 zbiornika. Po jakiś 3 dniach wyskoczył komunikat sprawdź AdB + check więc kupiłem kolejne 20l i dolałem pod korek. Wykasowane zostały błędy ale zapaliły się dosłownie po kilku minutach jazy. Dziwne jest to że raz komputer w aucie pokazuje stan AdB a za chwilę że pomiar nie możliwy. Trudno powiedzieć czy to wina AdB. Krótki okres było jeżdżone z małym stanem Adb ale wtedy komputer jeszcze nic nie sygnalizował i odcinki jazdy były b.krótkie. W załączniku to co wałem
Załączniki
Screenshot_20191219_230115.jpg
Screenshot_20191219_230115.jpg (40.73 KiB) Przejrzano 6361 razy
sylmicha

Re: Czujnik NOx

Post autor: sylmicha »

Być może wcześniej ktoś długo jeździł na niskim poziomie AdB i rzeczywiście gdzieś na czujniku poziomu płyn się skrystalizował powodując teraz zacinanie się czujnika. Lub lał jakiś kiepski AdB i teraz masz efekty. Ja bym zaczął od zdjęcia osłony pod spodem z tyłu auta, spuścił ten płyn,odłączył kostkę z wiązką kabli od pompy i odkręcił tą pompę wyjmując ją do dołu. Praca nie jest skomplikowana i zrobi to ktoś na gotowo w max 2 godziny. I wtedy oceni ktoś czy rzeczywiście zacina się pływak poziomu.
Serwis zaraz ci wymyśli wymianę pompy, a być może trzeba ją tylko z kryształków wyczyścić, a jak będzie nadal źle to po kolei wymienią cały układ wtryskowy od AdBlue łącznie z czujnikami NOx. Robiąc ci potężne koszty.
m.j.p.
Posty: 19
Rejestracja: 12 gru 2019, o 20:39
Lokalizacja: Slask i ........

Re: Czujnik NOx

Post autor: m.j.p. »

33tys.km i czujnik NOX do wymiany ,dodam że od czasu wygrania aktualizacji koło 5 dni i przebiegu około 300km po jeździe autostradą krótkim postoju ,znowu autostrada i zaswiecila się kontrolka silnika,celem info.pisze że trochę pomachalem tymi lopatkami pod kierownicą bo po aktualizacji automat zmienia biegi z opóźnieniem,adb jeszcze fabryczny,teraz szykuje mi sie trasa 1300km i zastanawiam czy się już bać że znowu czujnik walnie czy nie?
W205 220D
sylmicha

Re: Czujnik NOx

Post autor: sylmicha »

m.j.p. pisze: 20 gru 2019, o 11:46 33tys.km i czujnik NOX do wymiany ,dodam że od czasu wygrania aktualizacji koło 5 dni i przebiegu około 300km po jeździe autostradą krótkim postoju ,znowu autostrada i zaswiecila się kontrolka silnika,celem info.pisze że trochę pomachalem tymi lopatkami pod kierownicą bo po aktualizacji automat zmienia biegi z opóźnieniem,adb jeszcze fabryczny,teraz szykuje mi sie trasa 1300km i zastanawiam czy się już bać że znowu czujnik walnie czy nie?
Problem z czujnikiem NOx może wystąpić po zmianie oprogramowania,ale często w serwisie kierują się tylko odczytem z komputera i diagnoza jest błędna. Wymieniają dobre czujniki na nowe czujniki i po kilku tysiącach kilometrów problem ponownie występuje ponieważ przyczyną może być coś innego. Mimo,że urządzenie diagnostyczne wprost stwierdza usterkę czujnika. Przy 33 tys kilometrów AdB fabryczny? Niemożliwe,na powiększonym zbiorniku robisz 25-27 tysięcy kilometrów.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości