Olej silnikowy

sylmicha

Re: Olej silnikowy

Post autor: sylmicha »

Dając przykład oleju do Forda 5w20 pokazałem wam przykład lepkości w naszej szerokości geograficznej ponieważ kurczowo trzymaliście się lepkości 30 i 40. Dodam jeszcze,że są już przedprodukcyjne silniki,do których stworzono oleje o lepkosci 8,12,16 zamiast np 30. Te silniki kanały olejowe mają dosłownie jak grubość igły.Co do ceny oleju to jest ona zależna od bardzo wielu czynników. Na świecie są ponoć tylko dwa kraje Japonia i Niemcy gdzie w nazwie musi być określone czy olej jest pełnym syntetykiem czy na bazie syntetycznej. I rzeczywiście w Niemczech tak jest. Natomiast w Polsce 99% popularnych olejów syntetycznych jakie kupujesz nie są olejami syntetycznymi tylko na bazie syntetycznej, a to jest zasadnicza różnica.
Keil
Posty: 112
Rejestracja: 20 cze 2019, o 10:43

Re: Olej silnikowy

Post autor: Keil »

Schnaider pisze: 26 paź 2019, o 20:34 W ASO Wróbel Lubin powiedzieli mi, że do benzyniaków leją tylko 5w40 229.5
https://allegro.pl/oferta/olej-mercedes ... 7947412629
Zauważyłem straszny rozrzut ceny na tych olejach merca. Ten co tu podlinkowales wychodzi dość tanio w porównaniu do innych dobrych olejów. W serwisach leją olej marki mercedes czy tylko musi mieć jego specyfikacje? Bo ceny mają kosmiczne, litr oleju w Niemczech to jakieś 70€... Pytam się bo na następny serwis chce samemu kupic olej a nie mam pojęcia czy kupić Mercedesa czy jakiegoś Liqid Molly.
W205 C400
sylmicha

Re: Olej silnikowy

Post autor: sylmicha »

W Niemczech w serwisie np 5w30 229.52 kosztuje 35 euro litr. Sama marka oleju i gęstość nic nam nie daje. Liczy się to co napisałem powyżej. Możesz mieć LM za 69 euro 5 litrów i LM za 129 euro 5 litrów. I w tym jest sęk. Nie każdy 5w30 jest LL tak jak nie każdy 5w30 jest Full Syntetyk,jak i nie każdy 5W30 nadaje się do auta z DPF. Z tego wynikają ceny i jakość oraz ochrona poszczególnych elementów samochodu. Dlatego masz olej,który nazywają syntetykiem za 7 euro i za np 70 euro. Oleju nie kupuje się na markę tylko na odmianę,rodzaj,normy i zawarte w nim uszlachetniacze. Tak jak Mercedes jest klasy A i klasy S. I obydwa są Mercedesami.

Oryginalny olej MB to olej Petronas więc olej dobrej marki.

Żeby rozwiać wam wszelkie wątpliwości co do rodzajów i konkretnych odmian stosowanych olejów wklejam link do strony MB gdzie macie podane wszystkich producentów z konkretnymi rodzajami oleju jakie można wlać do Waszych silników. Każdy musi tylko wybrać sobie odpowiednią normę i ma podane wszystkie rodzaje zalecanych przez Mercedes Benz olejów.

https://bevo.mercedes-benz.com/bevolist ... html#close

Jak widzicie są nawet produkty z Polski.

Kilka dni temu zrobiłem między serwisową wymianę oleju po 12500 kilometrów.
Załączniki
20191104_155655_resize_80.jpg
20191104_155655_resize_80.jpg (42.61 KiB) Przejrzano 2163 razy
Bernard
Posty: 14
Rejestracja: 13 lis 2019, o 19:33

Re: Olej silnikowy

Post autor: Bernard »

Kupuję auto z salonu nieużywane rok 2018 czy powinni wymienić olej?
sylmicha

Re: Olej silnikowy

Post autor: sylmicha »

W fabrycznie nowym? Dopiero na przeglądzie.
Bernard
Posty: 14
Rejestracja: 13 lis 2019, o 19:33

Re: Olej silnikowy

Post autor: Bernard »

No tak ale auto stało prawie rok i jak kupię to pewnie zaraz będę musiał jechać na przegląd ze względu iż komputer wskaże przegląd.
sylmicha

Re: Olej silnikowy

Post autor: sylmicha »

W takim razie powinni zrobić przegląd przed sprzedażny i powinni wymienić wszystkie płyny i akumulator. Skoro stał rok i właściwie nie jeździł to i opony są do wymiany bo się spłaszczyły.
Awatar użytkownika
Michal
Posty: 422
Rejestracja: 22 sie 2017, o 22:10

Re: Olej silnikowy

Post autor: Michal »

Może przetaczali auto co tydzien po 10cm do przodu ;)
Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 897
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Olej silnikowy

Post autor: GLC X253 »

sylmicha pisze: 26 paź 2019, o 22:02 W Niemczech w serwisie np 5w30 229.52 kosztuje 35 euro litr. Sama marka oleju i gęstość nic nam nie daje. Liczy się to co napisałem powyżej. Możesz mieć LM za 69 euro 5 litrów i LM za 129 euro 5 litrów. I w tym jest sęk. Nie każdy 5w30 jest LL tak jak nie każdy 5w30 jest Full Syntetyk,jak i nie każdy 5W30 nadaje się do auta z DPF. Z tego wynikają ceny i jakość oraz ochrona poszczególnych elementów samochodu. Dlatego masz olej,który nazywają syntetykiem za 7 euro i za np 70 euro. Oleju nie kupuje się na markę tylko na odmianę,rodzaj,normy i zawarte w nim uszlachetniacze. Tak jak Mercedes jest klasy A i klasy S. I obydwa są Mercedesami.

Oryginalny olej MB to olej Petronas więc olej dobrej marki.

Żeby rozwiać wam wszelkie wątpliwości co do rodzajów i konkretnych odmian stosowanych olejów wklejam link do strony MB gdzie macie podane wszystkich producentów z konkretnymi rodzajami oleju jakie można wlać do Waszych silników. Każdy musi tylko wybrać sobie odpowiednią normę i ma podane wszystkie rodzaje zalecanych przez Mercedes Benz olejów.

https://bevo.mercedes-benz.com/bevolist ... html#close

Jak widzicie są nawet produkty z Polski.

Kilka dni temu zrobiłem między serwisową wymianę oleju po 12500 kilometrów.

Dostępna jest też aplikacja na smartfony z iOS oraz Android - nazywa się Mercedes-Benz BeVo
ZW (GLC 250 - 211KM)
Awatar użytkownika
gim-kg
Posty: 588
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Olej silnikowy

Post autor: gim-kg »

Bernard pisze: 14 lis 2019, o 13:10 Kupuję auto z salonu nieużywane rok 2018 czy powinni wymienić olej?
Kupowałem Smarta który stał rok w salonie. Przy przeglądzie przedsprzedażą wymieniono olej i filtr oleju.
Było C200 4 Matic —> jest Tesla Model 3 LR
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości