W205 audio upgrade

Jara
Posty: 744
Rejestracja: 22 sie 2018, o 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: W205 audio upgrade

Post autor: Jara »

Rasta78 pisze: 1 mar 2019, o 20:24 Panowie , jak lexus to tylko GS lub LS z Mark levinson na pokładzie . Zobaczycie a raczej usłyszycie ciszę i dobre audio. GSsa dostaniecie w cenie c klasy a to klasa wyżej jak E .
Sorki ale c klasa za 200 tys do GS za 200 tys to gówno straszne.
E kasa to serwisy mówią .... skarbonka ... tanio to już robią.
No tak .... 205 .. spadło ... kiedyś W203 i GS z tego okresu ... MB wygrywał .. wygłuszeniem, zawieszeniem .. jakością wnętrza .... ale czasy te w MB się skończyły ... 205 to już tanio zrobione auto .... jak ktoś powiedział jakość MB została już tylko w S-kach.
Atutem MB było ... można było to taniej serwisować ... ale obecnie tak to udziwnili ... że ... jak ktoś ma gdzie to serwisować i miejsce .. to brać GS ;) ... 205 z premium stukającą przekładnia itd. .... w cenie GS lepiej sobie odpuścić .. to auto zrobione tanio jako Peugeot 508 nic mu nie zostało z tego czaru poprzednich wersji.


sylmicha pisze: 3 lip 2019, o 21:10 Jeśli już bez BM to zamawiaj Comand, audio 20 to już trochę muzeum i wyświetlacz na środku z mniejszym ekranem. Jeśli nie chcesz się wkur... dźwiękiem jaki daje w podstawie model 205 to weź zamów z BM. W tym aucie też nie jest on High Line ale jest wystarczający żebyś potem nie musiał przerabiać samochodu.
A po co w MB C lepsze audio ... z tym wygłuszeniem :) ... jeżeli ma cie wkurzać podstawowe audio tam ... nie kupuj 205, bo to tylko początek !!!!
Moim zdaniem Audio 20 pasuje to tego co te auto oferuje ... kiepska izolacja jak na MB od dźwięków z zewnątrz.

Postaraj się proszę się prosze nie pisać jednego posta pod drugim
Michał
Jimpam
Posty: 60
Rejestracja: 17 wrz 2019, o 22:37

Re: W205 audio upgrade

Post autor: Jimpam »

Panowie,
Czy ktoś z Was zmienił oryginalne głośniki na Stega lub Focala? Chętnie przeczytam opinie.
sylmicha

Re: W205 audio upgrade

Post autor: sylmicha »

Jimpam pisze: 30 lis 2019, o 13:37 Panowie,
Czy ktoś z Was zmienił oryginalne głośniki na Stega lub Focala? Chętnie przeczytam opinie.
Bez wzmacniacza i wyciszenia nie ma to najmniejszego sensu. Po za tym cena nie adekwatna do tego co oferują te głośniki.
Jimpam
Posty: 60
Rejestracja: 17 wrz 2019, o 22:37

Re: W205 audio upgrade

Post autor: Jimpam »

sylmicha pisze: 30 lis 2019, o 15:18
Jimpam pisze: 30 lis 2019, o 13:37 Panowie,
Czy ktoś z Was zmienił oryginalne głośniki na Stega lub Focala? Chętnie przeczytam opinie.
Bez wzmacniacza i wyciszenia nie ma to najmniejszego sensu. Po za tym cena nie adekwatna do tego co oferują te głośniki.
Dzięki za opinię, natomiast chętnie przeczytam kogoś, kto zmienił. Zmichal i rodon1 mieli taki plan, jak wynika z poprzednich postów. Zmieniliscie?
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1150
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: W205 audio upgrade

Post autor: zmichal »

rodon1 się nie odzywa (a tak obiecał zdać relację po wymianie), a ja wciąż czekam właśnie na czyjąś relację. Jak nikt do tego czasu nie wsadzi głośników Stag'a to ja chyba zamontuję je w ciemno jak będę kompleksowo wyciszał auto, ale to też dopiero za jakiś czas ze względu na spore koszta.
C250 Estate
sylmicha

Re: W205 audio upgrade

Post autor: sylmicha »

zmichal pisze: 2 gru 2019, o 10:22 rodon1 się nie odzywa (a tak obiecał zdać relację po wymianie), a ja wciąż czekam właśnie na czyjąś relację. Jak nikt do tego czasu nie wsadzi głośników Stag'a to ja chyba zamontuję je w ciemno jak będę kompleksowo wyciszał auto, ale to też dopiero za jakiś czas ze względu na spore koszta.
Żaden Steg nie zagra lepiej niż Burmester Hi End Premium a2228201502, ale jak kto woli utopić kupę kasy to kto komu zabroni? Wsadzasz basy od Burmester a2058201102 i a2058201202, montujesz głośniki średniotonowe,o których tu pisałem i nawet zdjęcia wklejałem,głośniki wysokotonowe a2228202200 plus do tego zwrotnice Eton dedykowane do nowych MB z wtyczkami P&P i masz granie na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście o wzmacniaczu nie zapominajmy.

Lub wersja tańsza, a dająca też dużą różnicę względem najtańszej opcji w oryginale. Montujesz głośniki wysokotonowe,zwrotnice do średnich, zmieniasz średnie i wymieniasz tylko głośnik basowy na BM a2058201102 i montujesz do tego zwrotnicę Eton do niskich tonów i bez wzmacniacza będziesz miał zdecydowanie lepsze granie niż to fabryczne.
Ostatnio zmieniony 2 gru 2019, o 18:07 przez sylmicha, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: W205 audio upgrade

Post autor: Andrzej »

Właśnie sobie przerobiłem troszkę swoje zwykłe audio 20 . wymieniłem boczki z głośnikami Burmester dołożone średnio tonowe i wymieniony basowy . Poza dla mnie efektem wizualnym gra to o niebo lepiej .
Załączniki
20191202_151628_optimized.jpg
20191202_151628_optimized.jpg (64.13 KiB) Przejrzano 1832 razy
sylmicha

Re: W205 audio upgrade

Post autor: sylmicha »

No i super 😉
Jimpam
Posty: 60
Rejestracja: 17 wrz 2019, o 22:37

Re: W205 audio upgrade

Post autor: Jimpam »

sylmicha pisze: 2 gru 2019, o 12:24
zmichal pisze: 2 gru 2019, o 10:22 rodon1 się nie odzywa (a tak obiecał zdać relację po wymianie), a ja wciąż czekam właśnie na czyjąś relację. Jak nikt do tego czasu nie wsadzi głośników Stag'a to ja chyba zamontuję je w ciemno jak będę kompleksowo wyciszał auto, ale to też dopiero za jakiś czas ze względu na spore koszta.
Żaden Steg nie zagra lepiej niż Burmester Hi End Premium a2228201502, ale jak kto woli utopić kupę kasy to kto komu zabroni? Wsadzasz basy od Burmester a2058201102 i a2058201202, montujesz głośniki średniotonowe,o których tu pisałem i nawet zdjęcia wklejałem,głośniki wysokotonowe a2228202200 plus do tego zwrotnice Eton dedykowane do nowych MB z wtyczkami P&P i masz granie na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście o wzmacniaczu nie zapominajmy.

Lub wersja tańsza, a dająca też dużą różnicę względem najtańszej opcji w oryginale. Montujesz głośniki wysokotonowe,zwrotnice do średnich, zmieniasz średnie i wymieniasz tylko głośnik basowy na BM a2058201102 i montujesz do tego zwrotnicę Eton do niskich tonów i bez wzmacniacza będziesz miał zdecydowanie lepsze granie niż to fabryczne.
Temat nie tak prosty, jak piszesz, ale na pewno to co piszesz, poprawi audio. Skończyłem czytać o audio na niemieckim forum - 167 stron, ponad 2500 postów. Jutro zadzwonię do niemieckich magików i zapytam o ofertę - mają 205 zdecydowanie bardziej obcykane niż nasze chłopaki.
sylmicha

Re: W205 audio upgrade

Post autor: sylmicha »

Temat nie tak skomplikowany jak sądzisz. Wydać górę kasy i mieć średnie efekty każdy potrafi. Zacząć trzeba od wyciszenia samochodu, a już minimalnie od drzwi i tylnej części nadwozia skąd najwięcej jest zbędnego hałasu. Temat wałkowałem na wiele sposobów i znam teorie z forów Niemieckich. Wszyscy w tych w205 wałkują jedno i to samo czyli Steg,Focal,Eton,Hertz i parę innych firm. Głośniki Stega grają nieźle ale jakość dźwięku nie jest adekwatna do ceny,która jak za takie głośniki i ich parametry jest chora. Same głośniki niskotonowe kosztują około 500 euro i można je podłączyć tylko razem pod jeden kanał czyli będą w mono. Dlatego mają impedancję 2,2ohm,Focal gra dużo lepiej ale jest jeszcze droższy i moim zdaniem mija się z celem montowanie takiego zestawu do auta, które jest zbyt tanie i jego materiały jakie się znajdują w kabinie oraz wielkość tej kabiny nie pozwolą Ci na odsłuch jak dla melomana. Jeśli chodzi o wzmacniacz to bezinwazyjny jest wzmacniacz z dsp Audison AP4.9bit,którego wiązka do w205/213 pasuje p&p wzmacniacz ma dobre pasma przenoszenia i wzmocnienie 4x70 cena to około 800 euro. Można też zamontować jeszcze lepszy wzmak np Mosconi ale tu już jest więcej zabawy z instalacją, są też dobre wzmacniacze Eton tylko na przód, które mają wiązki do w205 i cena takiego wzmaka to ok 399 euro. Nie znam firmy iSOtec w Niemczech często się przewija i ma bardzo dobre ceny np wzmacniacz 5D Digital-Verstärker 470 Watt+Radio-Adapter gratis jest teraz przeceniony (Black Woche) z 399 e na 119e jest to 4 kanałowy wzmacniacz cyfrowy. Ta firma ma cały asortyment. Chyba nie jest zła skoro ich sprzęt oferują też np w salonach VW czy Audi.Wszystko zależy czego Ty oczekujesz. W każdym bądź razie możesz władować w sprzęt ponad 10 tysięcy i w odsłuchu 90% osób nie zauważy różnicy między tym o czym teraz napisałem i między tym co napisałem kilka postów wyżej. Niestety trudno mi powiedzieć dlaczego na żadnym forum w205 nikt nie zamontował głośników,o których piszę wyżej. Być może mało ludzi wie, że takie głośniki oferuje Mercedes w swoich topowych nagłośnieniach. Być może myślą jak wy, że Burmester to wszędzie ten sam Burmester.
A jak chcesz naprawdę bardzo dobrego grania to niestety o samej zamianie głośników zapomnij bo musisz pójść w taką przebudowę jak widać poniżej. Pytanie tylko czy warto to robić w samochodzie typu W205? Ja uważam,że to nie ta liga.
Załączniki
Polish_20191203_085007765_resize_85.jpg
Polish_20191203_085007765_resize_85.jpg (74.47 KiB) Przejrzano 1789 razy
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości