Ceny serwisu w ASO

sylmicha

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: sylmicha »

A nie widzę 2 filtrów skrzyni biegów tylko jeden. Są dwa, jeden normalny plastikowy, a drugi trzeba wymienić razem z plastikową miską olejową bo jest z nią zgrzany na stałe. Wymieniają tylko jeden??? Czy twoja skrzynia jest z metalową miską i wtedy ma jeden filtr?
Awatar użytkownika
Stashqo
Posty: 53
Rejestracja: 23 sie 2019, o 20:23

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Stashqo »

sylmicha pisze: 23 wrz 2019, o 21:38 Czy twoja skrzynia jest z metalową miską i wtedy ma jeden filtr?
Skrzynia 724.295, ze schematów dostępnych w sieci wychodzi, że ma jeden filtr.
Alfa 156 2.5 V6 -> w210 3.2 V6 -> w205 350e
sylmicha

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: sylmicha »

Tak, ma metalową miskę olejową.
Jara
Posty: 744
Rejestracja: 22 sie 2018, o 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Jara »

Wojtek pisze: 30 lis 2018, o 16:15 Kompozytowe - część wewnętrzna (mocowana do piasty) jest wykonana z wytłoczki stalowej, tarcza pewnie z żeliwa. Wyglądają tak. Zamienniki są wykonane jako całe z jednego kawałka metalu.
Te kompozytowe podobno ludzie na nie narzekają ... często to one są powodem wibracji ... efektu niedowarzenia.
Ludzie poza ASO grzebiący w MB "bardzo" odradzają ich montaż. Montują ATE z jednego kawałka metalu.
tigus
Posty: 24
Rejestracja: 8 wrz 2017, o 14:45

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: tigus »

Panie/Panowie mam pytanko odnośnie serwisu . Moje auto w205 c300 z listopada 2016 r., przejechane 15 tys. km . Przegląd serwisowy ma byc A3 .
Ceny w Poznaniu :
Duda ok. 1800 - 2000 zł
MB Motors ok, 2000 - 2500 zł
MB Voyager Group ok. 1500.
Zadziwia mnie taka rozpętość cen. Czy ktos zna może ten ostatni serwis ? Jakaś opinia ??
sylmicha

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: sylmicha »

Kolego 15 tys kilometrów to tylko wymiana oleju z filtrem i ew reszty filtrów ze względu na rocznik czyli powietrze, kabina,plus płyn hamulcowy. Jedź tam gdzie najtaniej,olej wszędzie Ci wymienią tak samo. Po co przepłacać? Najlepiej to nie każ im nic robić tylko zrób wymianę tego oleju z filtrem. Tak to zapłacisz za nic kupę kasy. Wszystko masz nowe.

Bardzo dobry olej np Motul plus oryginalny filtr to razem 100 euro. Masz za nowe auto, a oni nie zrobią nic więcej, a policzą za wszystko czyli uzupełnienie płynu w zbiorniczku spryskiwaczy,sprawdzenie hamulców,a do tego ściągają koła itd. Co sprawdzać przy 15 tys???? Nie wiem jak to wygląda w Polsce ale u mnie jest cena za przegląd czyli wszystko, ale ja mówię czego mają nie robić i płacę za to co zrobili.
tigus
Posty: 24
Rejestracja: 8 wrz 2017, o 14:45

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: tigus »

sylmicha pisze: 28 paź 2019, o 17:40 Kolego 15 tys kilometrów to tylko wymiana oleju z filtrem i ew reszty filtrów ze względu na rocznik czyli powietrze, kabina,plus płyn hamulcowy. Jedź tam gdzie najtaniej,olej wszędzie Ci wymienią tak samo. Po co przepłacać? Najlepiej to nie każ im nic robić tylko zrób wymianę tego oleju z filtrem. Tak to zapłacisz za nic kupę kasy. Wszystko masz nowe.

Bardzo dobry olej np Motul plus oryginalny filtr to razem 100 euro. Masz za nowe auto, a oni nie zrobią nic więcej, a policzą za wszystko czyli uzupełnienie płynu w zbiorniczku spryskiwaczy,sprawdzenie hamulców,a do tego ściągają koła itd. Co sprawdzać przy 15 tys???? Nie wiem jak to wygląda w Polsce ale u mnie jest cena za przegląd czyli wszystko, ale ja mówię czego mają nie robić i płacę za to co zrobili.
Dziękuje za informacje. Skorzystam z rady kolegi.
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: miluch »

tigus pisze: 28 paź 2019, o 23:06
sylmicha pisze: 28 paź 2019, o 17:40 Kolego 15 tys kilometrów to tylko wymiana oleju z filtrem i ew reszty filtrów ze względu na rocznik czyli powietrze, kabina,plus płyn hamulcowy. Jedź tam gdzie najtaniej,olej wszędzie Ci wymienią tak samo. Po co przepłacać? Najlepiej to nie każ im nic robić tylko zrób wymianę tego oleju z filtrem. Tak to zapłacisz za nic kupę kasy. Wszystko masz nowe.

Bardzo dobry olej np Motul plus oryginalny filtr to razem 100 euro. Masz za nowe auto, a oni nie zrobią nic więcej, a policzą za wszystko czyli uzupełnienie płynu w zbiorniczku spryskiwaczy,sprawdzenie hamulców,a do tego ściągają koła itd. Co sprawdzać przy 15 tys???? Nie wiem jak to wygląda w Polsce ale u mnie jest cena za przegląd czyli wszystko, ale ja mówię czego mają nie robić i płacę za to co zrobili.
Dziękuje za informacje. Skorzystam z rady kolegi.
To jest coś czego nigdy nie zrozumiem.
Kupujecie samochody za grubie pieniądze a żal wydać potem 1500 czy 2000 PLN na przegląd w ASO.
Samochód wyjeżdżając z fabryki dostaje określony plan przeglądów z wymianami płynów, kontrolą określonych punktów, po określonym przebiegu lub czasie, prawda? Aktualizują oprogramowanie modułów, prawda? Sprawdzają auto, prawda?
No i teraz wpada jakiś Pan lub inny Pan i stwierdza że to wszystko to pic na wode i weź kup sobie bańke oleju i "filter" i wymień pod blokiem olej, przetrzyj szmatą i będzie ok, po co dawać dziadom zarobić.

Potem jest zdziwienie że auto nie jest tak długowieczne jak myślałem.

To prawda że w ASO nie jest tak kolorowo jak w folderach, ale przy odrobinie zaangażowania można przypilnować żeby wszystko było jak należy. Co do płynu do spryskiwaczy należy go sobie dolać przed przeglądem i powiedzieć że jest zalane. To samo z AdBlue. Da się? Da. Trzeba chcieć a nie demonizować.
Pomysły z zalewaniem oleju pod klatką to raczej poziom Lanosa a nie samochodu za 100k i więcej.
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
sylmicha

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: sylmicha »

Więc jeśli chcesz robić przegląd za 2 tys złotych auta, które ma przebieg 15 tysięcy kilometrów to proszę bardzo. Tu nie chodzi o oszczędzanie tylko nie danie się wydymać,a to jest zasadnicza różnica. Wymienią olej i go skasują na dwa klocki. No rewelacja.
Awatar użytkownika
Michal
Posty: 422
Rejestracja: 22 sie 2017, o 22:10

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Michal »

Nie no nikt nie pisze o wymianie pod blokiem. Ja jade na działke ;)
A tak serio. Jeżeli sly ma racje co do czynności obsługowych( a zakładam, że tak) to myśle, że jeżeli ma sie warunki( w sensie nie pod blokiem i nie na działce), smykałke i zacięcie do grzebania w aucie
.. to czemu nie, można zrobić samemu. Jasne jest temat gwarancji i innych dupereli.
Jeśli chodzi o płyn do spryskiwaczy... powiem tak, w Lexusie jest nie do pomyślenia , żeby cokolwiek było nie tak. Nawet jak przyjeżdzają po auto, żeby je zabrać na zmiane opon, to jak odwoża to pan recytuje, że uzupełnili plyn do spryskiwaczy a chamulce to jeszcze na jakies 5tys i klocki do wymiany, bateryjke w pilocie wymienili, no i umyli auto itp. I wiecie co... cała usługa jest TAŃSZA niż w MB, gdzie musze auto zaprowadzić sam, przyjechać po nie sam... i poza oponami nic nikogo nie obchodzi.

A z drugiej strony jak mam spędzić w ASO ileś godzin i pilnować typa co robi w aucie... sorry ani sie na tym nie znam ani nie mam czasu.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 73 gości