Ceny serwisu w ASO

sylmicha

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: sylmicha »

Tu o nic nie chodzi tylko o ten konkretny przykład. Auto ma serwis a3 i kasują wg cennika. A że nic nie zrobią bo niby co,to ich zysk. Więc po co im ładować tą kasę? Nie lepiej coś dziecku kupić lub na własne przyjemności?

Co do cen. Nasze kombi ma 123 tys i na 7 listopada umowiony serwis a7. Przyszło wstępne wyliczenie z wyszczególnieniem wszystkich czynności i ceny za każdą czynność i kwota jest 350 euro... Oczywiście przed serwisem umówiona jest rozmowa z doradcą, który weźmie przy nas auto do góry i ostatecznie wspólnie ustalimy co mają robić, a czego mają się nie dotykać. Chyba, że za darmo 😉
Ostatnio zmieniony 29 paź 2019, o 08:41 przez sylmicha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michal
Posty: 422
Rejestracja: 22 sie 2017, o 22:10

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Michal »

Zgadzam się, jedyne co do mnie by powstrzymywało to utrata gwarancji jeśli zrobisz serwis sam.
sylmicha

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: sylmicha »

Michal pisze: 29 paź 2019, o 08:39 Zgadzam się, jedyne co do mnie by powstrzymywało to utrata gwarancji jeśli zrobisz serwis sam.
Nie ma żadnej utraty gwarancji bo konieczny serwis zrobią. Mają tylko nie robić tego co jest ok. A np samo zdjęcie i zamontowanie kół w celu sprawdzenia klocków to 40 euro. Po co mają mi sprawdzać skoro wiem, że są ok. I tak z pozostałymi czynnościami, które odbędą się tylko teoretycznie. Bo pan spojrzy na mały przebieg i nawet nie zajrzy do klocków.
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: miluch »

Inne pytanie, A3 to który to przegląd będzie? Bo pierwszy to zdaje się że jest A1?
Ta sprawa z kontrolą klocków przy takim przebiegu to rzeczywiście absurd, ale byłem przekonany że do uznania ciągłości gwarancji jest potrzebny pełen przegląd w okresie gwarancji, tzn zawierający wszystkie czynności z zakresu kodu przeglądu a nie tylko tzw "przegląd olejowy" czyli olej, filtr i koniec. Jak wygląda sprawa własnego oleju? Można przywieźć swój? Nikt tego nie zakwestionuje?
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
sylmicha

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: sylmicha »

Jeśli kupisz olej z normą MB zalecaną do Twojego silnika to nie mają prawa nawet się skrzywić. Wczoraj kupiłem 6 litrów Motula z normą 229.52 za 78 euro. A u nich 35,25 euro za litr oleju. Mam zniżkę 25% ale olewam w tym wypadku ich zniżkę. I idę o zakład, że olej kupiłem lepszej jakości niż wleją w serwisie.
Awatar użytkownika
JessyJames7
Posty: 107
Rejestracja: 13 lis 2018, o 13:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: JessyJames7 »

To i ja dodam swoje 3 grosze. Poniżej opis prac przy serwisie B (100tys. km, auto po gwarancji) zaproponowanym przez moje ASO. Skasowałem te pozycje które mnie nie dotyczą/opcjonalnie (AMG, Hybrid, kontrola dodatkowego wyposażenia). Z poniższego wynika że jedyne ważne działanie to serwis filtrowo-olejowy, który zrobię sam. Gdyby moje auto było dalej na gwarancji to w życiu nie dał był się sfrajerować na 1400zł!!!! A nawiasem mówiąc ludzie wywalają kupę kasy na dodatkową gwarancję/OWU i dalej muszą płacić za taki oto serwis z którego nie wiele wynika. Potem kolejny i kolejny...Jednego na to stać, inny przelicza a trzeci zrobi sam...i nic w tym dziwnego.

• Kontrola stanu pojazdu z zewnątrz
• Kontrola stanu szyby przedniej
• Kontrola stanu piór wycieraczek
• Kontrola poziomu płynu chłodzącego w obiegu głównym
• Ocena stanu i głębokość bieżników opon
• Ocena stanu okładzin hamulcowych
• Ocena stanu tarcz hamulcowych
• kontrola stanu spodu pojazdu (opcjonalnie)
• Kontrola lampek ostrzegawczych i funkcyjnych w zestawie wskaźników
• Sprawdź działanie klaksonu
• Odczyt wersji danych mapy systemu nawigacyjnego, kontrola aktualizacji
• Odczyt danych serwisowych z zestawu wskaźników, zanotowanie i zresetowanie wskaźnika serwisowego
• Przeprowadź test hamulców na stanowisku kontrolnym
• Układ hamulcowy - sprawdzanie poziomu płynu
• Oświetlenie zewnętrzne: kontrola działania
• kontrola działania korektora zasięgu świateł (pojazdy z dynamicznymi reflektorami LED lub regulatorem zasięgu świateł w przełączniku oświetlenia zewnętrznego)
• kontrola i ew. korekta ustawienia reflektorów (w pojazdach z układem poziomowania nadwozia lub dynamicznymi reflektorami LED ustawianie reflektorów należy rozliczyć jako pracę dodatkową)
• kontrola działania wycieraczek, spryskiwaczy szyb
• Wymiana filtra przeciwpyłowego z węglem aktywnym
• Kontrola lampek w zestawie wskaźników i oświetlenia wnętrza
• Korekta ciśnienia powietrza w ogumieniu
• Sprawdź, skoryguj ciśnienie w oponie koła zapasowego lub sprawdź datę ważności TIREFIT
• Sprawdzanie daty ważności apteczki
• Sprawdzanie działania oświetlenia bagażnika
• Układ spryskiwaczy szyb - sprawdzanie, korygowanie poziomu płynu
• Silnik: wymiana oleju i filtra oleju
1 332,04
Panoramiczne okno dachowe - oczyszczenie i nasmarowanie mechanicznych elementów prowadzących
83,71
Państwa cena łączna (PLN) 1 415,75
C200 (W205)
sylmicha

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: sylmicha »

80% można z tego śmiało wywalić chyba, że jest się kpl nic nie znającym się facetem (To jeszcze facet?🙂)
Awatar użytkownika
Michal
Posty: 422
Rejestracja: 22 sie 2017, o 22:10

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Michal »

Hmmm nie martw sie, nie musisz sie znać na wszystkim ;)
Awatar użytkownika
JessyJames7
Posty: 107
Rejestracja: 13 lis 2018, o 13:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: JessyJames7 »

właśnie o tym mówię, po co te wszystkie bzdety? Wcale się nie dziwię użytkownikom którzy kombinują z własnymi olejami/filtrami czy ograniczeniem prac związanych z przeglądem, żeby choć trochę zaoszczędzić na tym co widać wyżej. Ja rozumiem, poważne rzeczy powierzać ASO np. wymiana oleju/filtrów w przekładni ale błagam, jak czytałem to się mało nie osmarkałem ze śmiechu. BTW, dzięki Sly za doradzenie z tarczami/klockami przód, śmiga aż miło. W weekend lecę z tyłem. Sorry za OT.
C200 (W205)
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Andrzej »

Co dałeś na przód , też będę wymieniał sam .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości