OPONY LETNIE

Awatar użytkownika
Nero
Posty: 81
Rejestracja: 19 cze 2018, o 09:45

Re: OPONY LETNIE

Post autor: Nero »

freel4ncer pisze: 24 lut 2020, o 10:59
Nero pisze: 24 lut 2020, o 08:55
Schnaider pisze: 23 lut 2020, o 00:50

Ktoś może coś powiedzieć o CONTINENTAL PremiumContact 6? Właśnie nad takimi się zastanawiam.
Używałem Premium Contact 5 i byłem bardzo zadowolony, jednak dla odmiany od Conti w zeszłym sezonie zamontowałem Micheliny Pilot Sport 4S i powiem, ze są odczuwalnie bardziej komfortowe. Jeśli chodzi o właściwości na mokrej, suchej jezdni itd. to jak dla mnie bardzo podobne.
Od lat jezdze na Pilotach Sportach 4 w poprzednich autach tez ich uzywalem.
Ciekawi mnie czemu wybrales PS4s zamias PS4 w C200 nie ma chyba szans na wyczucie roznicy.
Zgadza się, w normalnych warunkach nie ma raczej zbyt dużych szans na zauważenie różnicy. Jednak świadomość, że teoretycznie ma się trochę lepszy model który w sytuacji awaryjnej może np skrócić drogę hamowania o 1 m (np. wtargnięcie pieszego) daje jakieś tam wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa. Ale ja akurat tak mam, jak kupowałem kosiarkę na aku, to zamiast kupić taką do 600 m2 która spokojnie by mi wystarczyła to kupiłem taką na 1000 m2. Ale to OT.
Reasumując czy wybór padnie na Conti czy Micheliny to myślę iż to będzie dobry wybór.
"Niemożliwe to nie fakt, to jedynie opinia"
S 205 C200 4Matic AMG 8-)
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 618
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: OPONY LETNIE

Post autor: Schnaider »

Nero pisze: 24 lut 2020, o 08:55 Używałem Premium Contact 5 i byłem bardzo zadowolony, jednak dla odmiany od Conti w zeszłym sezonie zamontowałem Micheliny Pilot Sport 4S i powiem, ze są odczuwalnie bardziej komfortowe. Jeśli chodzi o właściwości na mokrej, suchej jezdni itd. to jak dla mnie bardzo podobne.
OK, jak przyjdzie czas zmiany na letnie, to zamawiam Continental PremiumContact 6
Obrazek
Kris82
Posty: 15
Rejestracja: 30 lis 2019, o 00:50

Re: OPONY LETNIE

Post autor: Kris82 »

Witam. W przyszłym tygodniu jadę zmienić opony. Wybór padł na Goodyear efficientgrip performance 2. W poprzednich sezonach były także goodyear efficientgrip performance wersja 1. Byłem bardzo zadowolony z tych gum. Zobaczymy jak następca bo Jeszcze nie ma opinii na ich temat jako że to nowy model na 2020. Dam znać jak się sprawuja.
S205
Awatar użytkownika
C200 4Matic AirMatic
Posty: 82
Rejestracja: 14 mar 2020, o 17:35
Lokalizacja: Zakopane

Re: OPONY LETNIE

Post autor: C200 4Matic AirMatic »

Jakie macie zdanie na temat dydykowanych opon ze znaczkiem MO ? Z tego co słyszałem od wulkanizatora i jednego z najwiekszych sklepów oponiarskich mają inną konstrukcje, niż te bez homologacji.
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1150
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: OPONY LETNIE

Post autor: zmichal »

Ja staram się zawsze takie kupować, tym bardziej, że nie są jakoś specjalnie droższe od analogicznych modeli bez MO.
C250 Estate
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: OPONY LETNIE

Post autor: miluch »

Gdzieś czytałem że MO oznacza jakby zatwierdzenie typu przez MB, czyli droga hamowania, przyśpieszenie, spalanie paliwa i inne parametry są utrzymane pod warunkiem stosowania opon z indeksem MO. Te same rodzaje opon są spotykane także z indeksami dla BMW, Audi czy Porsche. Czy można założyć opony z indeksem dla Porsche do MB? Nie próbowałem, ale może będzie szybszy? ;-)
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: OPONY LETNIE

Post autor: Andrzej »

A nie jest tak że jak wybierzesz MO to nie może być z rantem na ochronę felgi . Ja miałem taki dylemat trzy lata temu i wybrałem z ochroną felgi.
Awatar użytkownika
C200 4Matic AirMatic
Posty: 82
Rejestracja: 14 mar 2020, o 17:35
Lokalizacja: Zakopane

Re: OPONY LETNIE

Post autor: C200 4Matic AirMatic »

MO oznacza, że opony te posiadają homologację dla Mercedesa. Opony o tym oznaczeniu są produkowane we współpracy z producentem pojazdu i niektóre parametry opony zostały zoptymalizowane pod kątem ich użytkowania w pojazdach tej właśnie marki. MO, MOE (Mercedes Only)
Jimpam
Posty: 60
Rejestracja: 17 wrz 2019, o 22:37

Re: OPONY LETNIE

Post autor: Jimpam »

Dokładnie tak. MO- opony z homolgacja do mercedesa. Nie wiem ile w tym prawdy- słyszałem, że w razie szkody brak homologacji może być przez niektóre tow. ubezp. traktowany jako podstawa do potrącenia czy braku wypłaty odszkodowania.
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: OPONY LETNIE

Post autor: miluch »

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu opony z indeksem MO można było kupić tylko w serwisach MB, i były dużo droższe od opon takich samych tylko bez indeksu MO. Dzisiaj to różnica kilku złotych i dostępność nie tylko u zdzierców, powoduje że ma to sens.
Co do problemów z odszkodowaniem jest to bzdura. Można używać każdych opon, byleby miały odpowiedni rozmiar i głębokość bieżnika.
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości