Fotele - jakie różnice

sylmicha

Re: Fotele - jakie różnice

Post autor: sylmicha »

adamz35 pisze: 3 gru 2019, o 22:03 Witam. Czy jest możliwość założenia foteli z boczkami w pełnej elektryce do wersji standard? Tak zwane sterowanie tylko góra dół oraz oparcie ?
Nie ma rzeczy niemożliwych. Kwestia stopnia trudności i kosztów się kłania. Moim zdaniem nie warto.
Streszczając odpowiedź oprócz foteli z pełną elektryką potrzebujesz dodatkowe okablowanie do przednich foteli, inne moduły/sterowniki foteli x2, które znajdują się pod siedzeniami,inne moduły/sterowniki, które są w przednich drzwiach x2,dekory przednich drzwi x2,panele/włączniki regulacji przednich foteli x2,panele/włączniki podgrzewania i wentylacji przednich foteli ponieważ w zwykłej wersji masz tylko przycisk do grzania foteli,a włącznik grzanie/wentylacja jest wspólny, okablowanie do włączników w drzwiach czyli zmiana wiązki tapicerki lub do każdych drzwi dołożenie po 2 kabelki plus kostka. Montaż i kodowanie bo inaczej nie będzie to działać. Przy okazji możesz poszukać wersji z grzaną tylną kanapą,więc wtedy oprócz kanapy potrzebujesz modułów/sterowników drzwi tylnych x2,panele/włączniki na tył (są takie same jak na przód) x2 plus oczywiście dekory, montaż, kodowanie.

Koszt to nawet jak wszystko kupisz szemrane z Allegro to kpl siedzeń ok 3.000 tys złotych, 2 dekory w zależności od tego czy alu czy drewno to 500-1.000 zł, moduły/sterowniki na przód to ok 500-1.000 zł (cena zależna od wyposazenia typu regulowane fotele,asystent martwego pola,anteny w lusterku,kamera 360,Keyles) szukając modułów w drzwi musisz kupić takie, które są zgodne z twoim wyposażeniem plus to co chcesz dołożyć, bo jak np masz auto z asystentem martwego pola,a kupisz moduł z auta, które miało memory pakiet, a nie miało asystenta martwego pola to nowy moduł nie będzie miał pinów do tego asystenta,więc najbezpieczniej jest szukać full opcji i po zakodowaniu wszystko co masz w aucie będzie działało, 4 włączniki ok 500-600 zł. Montaż i uruchomienie,ciężko ocenić ile ktoś może za to w Polsce chcieć. Ale niewielu tego się podejmie.
Gdybyś jednak był zainteresowany (w co wątpię) to daj znać.
Arte
Posty: 7
Rejestracja: 5 sty 2020, o 12:12

Re: Fotele - jakie różnice

Post autor: Arte »

Witam. Odnośnie foteli elektrycznych. Czy każde takie fotele posiadają funkcje ułatwiające wsiadanie/wysiadanie z pojazdu?(automatyczne odsuwanie siedzeń i kierownicy) W ustawieniach pojazdu mam taka funkcje ale nie ma możliwość jej włączenia. Kwestia programowania czy uszkodzenia jakiegoś modułu?
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1150
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Fotele - jakie różnice

Post autor: zmichal »

Nie, to była opcja połączona zresztą z elektrycznie regulowaną kolumną kierownicy.
C250 Estate
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Fotele - jakie różnice

Post autor: miluch »

zmichal pisze: 7 sty 2020, o 11:09 Nie, to była opcja połączona zresztą z elektrycznie regulowaną kolumną kierownicy.
Nie wiem jak inni ale u mnie przy wysiadaniu tylko kolumna kierownicy idzie do góry. Fotel stoi w miejscu.
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
Awatar użytkownika
JessyJames7
Posty: 107
Rejestracja: 13 lis 2018, o 13:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fotele - jakie różnice

Post autor: JessyJames7 »

U mnie jak u kolegi powyżej
C200 (W205)
sylmicha

Re: Fotele - jakie różnice

Post autor: sylmicha »

miluch pisze: 7 sty 2020, o 15:13
zmichal pisze: 7 sty 2020, o 11:09 Nie, to była opcja połączona zresztą z elektrycznie regulowaną kolumną kierownicy.
Nie wiem jak inni ale u mnie przy wysiadaniu tylko kolumna kierownicy idzie do góry. Fotel stoi w miejscu.
Można to zaprogramować i fotel będzie działał razem z kolumną. Oczywiście fotel z memory pakiet.
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Fotele - jakie różnice

Post autor: miluch »

sylmicha pisze: 7 sty 2020, o 16:02
miluch pisze: 7 sty 2020, o 15:13
zmichal pisze: 7 sty 2020, o 11:09 Nie, to była opcja połączona zresztą z elektrycznie regulowaną kolumną kierownicy.
Nie wiem jak inni ale u mnie przy wysiadaniu tylko kolumna kierownicy idzie do góry. Fotel stoi w miejscu.
Można to zaprogramować i fotel będzie działał razem z kolumną. Oczywiście fotel z memory pakiet.
Zaprogramowac z poziomu przycisków na drzwiach, czy inna kosmiczna technologia?
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
sylmicha

Re: Fotele - jakie różnice

Post autor: sylmicha »

Trzeba zaprogramować z poziomu Xentry Diagnose lub Star Diagnose.
frembud
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2020, o 18:43

Re: Fotele - jakie różnice

Post autor: frembud »

Nie chcę zakładać nowego tematu, podzielę się tylko swoimi doświadczeniami. Wymieniłem fotele komfort na skórzane z anglika. Fotel kierowcy( w angliku pasażera) pasował bez problemu. posiadał wszystkie elementy elektryczne i airbeg jak stary, łącznie z modułem ogrzewania.
Fotel pasażera ( angielski kierowcy), nie posiadał czujnika obecności pasażera. konieczne było przełożenie i "wyrzeźbienie" miejsca w gąbce siedziska. konieczna była też wymiana całej wiązki. Wiązka z anglika nie posiadała modułu ogrzewania i nie dość że podgrzewanie nie działało, to jeszcze siało błędami na comand. Generalnie kilka godzin i do ogarnięcia.
przez 14lat w203 c220, wreszcie czas na
C200 bluetec kombi 2015
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości