Podłaczenie do Internetu online

Matynpl

Podłaczenie do Internetu online

Post autor: Matynpl » 17 cze 2020, o 20:27

Mam auto z 2016 roku i czy ktos może mi powiedzieć czy na wyswietlaczu można sie połaczyc jakos z internetem aby znalesc np. google map,zeby miec navigacje online a nie z sd karty?
Awatar użytkownika
dasonen

Re: Podłaczenie do Internetu online

Post autor: dasonen » 17 cze 2020, o 22:46

Matynpl pisze:
17 cze 2020, o 20:27
Mam auto z 2016 roku i czy ktos może mi powiedzieć czy na wyswietlaczu można sie połaczyc jakos z internetem
To zależy od wyposażenia w aucie, ale często: TAK. Możesz połączyć auto z internetem za pomocą telefonu - wtedy aplikacje Mercedesa będą miały dostęp do WWW i nie tylko. Google Maps nie będzie.
Matynpl pisze:
zeby miec navigacje online a nie z sd karty?
W twoim przypadku raczej: NIE :(
W aucie nie masz google maps, tylko nawigację dostarczoną razem z autem. Jest szansa, że możesz mieć traffic online, ale nie z google'a.
Google maps tylko przez mirror-link, Android-Auto lub Apple Car Play. W twoim roczniku to się nie uda bez przeróbek, bo auto jest ... zbyt leciwe :( i nie posiada odpowiedniego sprzętu.
Masz dwie możliwości:
a) wsadzić nowszy sprzęt Mercedesa
b) wsadzić sprzęt firmy trzeciej (np. z Chin na Androidzie, gdzie już google maps będzie)
C43 AMG
Awatar użytkownika
Schnaider

Post autor: Schnaider » 17 cze 2020, o 23:23

2014/2015 na pewno nie ma opcji Android Auto i mieć nie będzie, a bez tego Google Maps na Commandzie nie zobaczysz.
2016 również, ale pewności tutaj nie mam.
W każdym razie pozostają dwie możliwości o których napisał dasonen - obie dość kosztowne.

Co do połączenia się auta z Internetem.. Jest to doświadczenie, które chciałbym wymazać z pamięci.
Przeszukaj sobie najpierw forum, bo o tym ogólnie już było pisane w odpowiednich tematach temu poświęconych.
Obrazek
BBbiker

Post autor: BBbiker » 18 cze 2020, o 10:17

Matynpl pisze:
Mam auto z 2016 roku i czy ktos może mi powiedzieć czy na wyswietlaczu można sie połaczyc jakos z internetem aby znalesc np. google map,zeby miec navigacje online a nie z sd karty?
Zainwestuj w dobry uchwyt smartfona - mój Samsung Note 4 z 2014 roku kasuje cały ten system mercedesa o lata świetlne.
Ze smartfonem przynajmniej wszystko działa natychmiast z aplikacji mam co chcę nawet video rejestrator no i yanosik jest.
To najtańsza opcja. Czy warto inwestować w inny sprzęt? Jeżeli chciałbyś mieć wyświetlanie na ekranie środkowym to tak ale pytanie na jak długo to będzie? Dziś auta często się zmienia.
ODPOWIEDZ