Plusy/minusy waszego auta?

Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Plusy/minusy waszego auta?

Post autor: Wojtek »

Rozpocznę temat wad/zalet plusów/minusów w tym przypadku nowej klasy C.

Dla mnie największe zalety:
1. Oświetlenie - ILSy - jestem tym systemem zachwycony - jasnością i jakością oświetlenia drogi, automatycznym działaniem (choć tutaj czasami elektronika nie działa idealnie) - na pewno ciężko by mi było z tego zrezygnować
2. Systemy wspomagania kierowcy - duże "odciążenie" dla kierowcy w szczególności przy dużej ilości kilometrów przejechanych "na raz". Do celu docieram o wiele mniej zmęczony - też ciężko było by mi z tego zrezygnować
3. Osiągi (C250) są jak dla mnie też bardzo dobre i do tego spalanie jest racjonalne - tu oczywiście zawsze mogło by być więcej mocy
4. Wygląd wnętrza - oprócz wyświetlacza (Audio 20) tu powinni dodać opcję jak w klasie A możliwość zamówienia wyświetlacza bez tej tandetnej plastikowej ramki
5. Wygląd na zewnątrz - zawsze jak patrzę na auto pojawia się uśmiech na mojej twarzy

Największe wady (co mnie denerwuje):
1. skrzypienie (dochodzi z osłony prawego słupka) - będę musiał wyczaić gdzie dokładnie leży problem i go zlikwidować. Jak docisnę osłonę słupka skrzypienie znika na pewien czas więc myślę, że nie będzie to duży problem.
2. skrzypienie z układu klimatyzacji - to mnie wkurza najbardziej bo nie wiem co z tym zrobić. Pojawia się z klapki obiegu wewnętrznego (już o tym pisałem w innym wątku) a ostatnio od czasu do czasu pojawia się skrzypienie lub terkotanie z lewego otworu wentylacyjnego (przy zmianie kierunku nawiewu)
3. kieszenie z tyłu oparć - gumki są rozciągnięte i kieszenie odstają (tu jest wina moich dzieci, które je naciągnęły) - słabo to wygląda. Myślę, że to też uda mi się naprawić samodzielnie tylko muszę gdzieś znaleźć instrukcję demontażu tyłu foteli.
4. nawigacja Garmin - standardowo działa OK, ale jak nie pojedziesz tak jak ci powiedziała i musi przeliczyć ponownie trasę jest tragedia - trwa to strasznie długo i jeżeli jesteś w mieście z gęstą siatką ulic zanim ona przeliczy gdzie masz skręcić już zdążysz tą ulicę minąć. W tym przypadku Mercedes "dał ciała"
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1150
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Plusy/minusy waszego auta?

Post autor: zmichal »

MINUSY:
- tylna kanapa (krótkie i niskie siedzisko, siedzi się tam niewygodnie);
- brak możliwości doposażenia auta w opcje dostępne nawet w autach klasy niższej (np. podgrzewanie tylnej kanapy, fotele z masażem lub wielokonturowe, wszystkie szyby dźwiękoszczelne, a nie tylko przednie, itp)
- brak koła zapasowego (nie da się zamówić);
- opcjonalny Thermotronic to jakaś kpina jeśli chodzi o tylną strefę (jak zwiększamy temp. to wali gorącym po oczach przez kratki między fotelami, zamiast dmuchać ciepłym od spodu nawiewami na nogi - i to ma być 3 strefa klimatyzacji? )
- kieszenie drzwiowe w tylnych drzwiach (brak podgumowania na spodzie, jak w autach budżetowych)
- rysujące się błyszczące elementy wnętrza (drewno lub fortepianowa czerń) :!:
- Nawigacja Garmin - to jakiś żart - chodzi jak krew z nosa, gubi się...

PLUSY:
- pakiet systemów bezpieczeństwa (warto było za nie dopłacić prawie 12 tys. zł!!!);
- stylistyka (W205 jest po prostu ładne :D );
- silnik C250 (mocy aż nadto, spalanie do 8l - dla mnie rewelacja)
- Airmatic :mrgreen:
C250 Estate
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Plusy/minusy waszego auta?

Post autor: miluch »

MINUSY:
- brak możliwości sterowania nawiewem i temperaturą Z TYŁU w opcji Thermotronic z przednich miejsc/panelu sterowania z przodu
- mało miejsca z tyłu (choć to taka klasa auta)
- cena zakupu (3 z przodu)
- mały zbiornik na AdBlue - 8L
- załączone czujniki parkowania z przodu mimo wrzuconego biegu R
- aktualizacje mapy Comanda z rocznym opóźnieniem
- rysowanie się felg na rantach, mam niestety 19' i nie ma opcji żeby tego uniknąć
- raty leasingowe ;-)

plusy:
- wygląd auta (kombi, AMG line)
- stabilność przy dużych prędkościach
- regulacja zawieszenia Airmatic
- dobre audio Burmester
- właściwie pełne dostępne wyposażenie (za niczym nie mogę tęsknić)
- spalanie na autostradzie (7 l to dobry wynik)
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
pwik
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2017, o 23:29

Re: Plusy/minusy waszego auta?

Post autor: pwik »

"+"
1. Wygląd in&out
2. ILS
3. Asystenci kierowcy
4. Audio
5. Prestiż

"-"
1. Ilość miejsca na tylnej kanapie
2. Pojemność bagażnika (kombi)
3. Spalanie silnika benzynowego
4. Nerwowe zawieszenie komfortowe
5. Dźwięk silnika
2014 W205 estate C180 exclusive
adam
Posty: 138
Rejestracja: 28 paź 2017, o 23:43

Re: Plusy/minusy waszego auta?

Post autor: adam »

Nie będę się rozpisywał,bo koledzy świetnie wszystkie plusy i minusy wymienili,jednak z mojej strony mogę dodać jako minus rysujący się kluczyk w miejscu jego wkładania do stacyjki.Tragedia jakaś.Mój wujek posiada E klase i ma tak samo.
Awatar użytkownika
gim-kg
Posty: 588
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Plusy/minusy waszego auta?

Post autor: gim-kg »

miluch pisze:MINUSY
- załączone czujniki parkowania z przodu mimo wrzuconego biegu R
Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. W każdym samochodzie tak jest.
Było C200 4 Matic —> jest Tesla Model 3 LR
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Plusy/minusy waszego auta?

Post autor: miluch »

gim-kg pisze:
miluch pisze:MINUSY
- załączone czujniki parkowania z przodu mimo wrzuconego biegu R
Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. W każdym samochodzie tak jest.
Nie wiem czy w każdym, mam wrażenie że jednak nie w każdym.
Przeszkadza mi to gdy wsiadam do auta i stoi ono przodem do ściany w garażu, to pomimo jazdy do tyłu "pika" mi ten przód. Rozprasza mnie to, dlatego -.
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Plusy/minusy waszego auta?

Post autor: Wojtek »

W niektórych autach trzeba czujniki z przodu włączyć ręcznie. Według mnie rozwiązanie Mercedesa jest dobre, często manewrując tyłem (np. parkowanie równoległe w ciasnej uliczce) można zaczepić o coś przodem. W takiej sytuacji czujniki się przydają.
Awatar użytkownika
gim-kg
Posty: 588
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Plusy/minusy waszego auta?

Post autor: gim-kg »

Zazwyczaj jest tak że przednie czujniki działają poniżej 10 km/h i włączają się automatycznie, tylne włączają się po włączeniu biegu wstecznego. Z innym rozwiązaniem się nie spotkałem. Mam na myśli czujniki fabryczne. Ma to na celu ułatwienie manewrowania o którym wspomniał Wojtek.
Było C200 4 Matic —> jest Tesla Model 3 LR
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Plusy/minusy waszego auta?

Post autor: Wojtek »

Po dzisiejszej trasie przypomniałem sobie o kolejnym minusie:
osłona od radaru Distronic nie jest podgrzewana więc wtedy, gdy radar byłby najbardziej potrzebny (opady śniegu) to nie można go właczyć.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości