Przekładka kierownicy

Bartek_irl
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2021, o 13:45

Przekładka kierownicy

Post autor: Bartek_irl »

Witam serdecznie,
Na tą chwilę mieszkam w Irlandii i jestem szczęśliwym posiadaczem w205 c220 170km diesel.
Chciałbym że soba zabrać samochód do Polski i zrobić przekładkę. Moje pytanie brzmi.. Czy to się opłaca? Czy ktoś ma w tym doświadczenie? Jakie to są koszty? I czy są jakieś dobre firmy które się w tym specjalizują?
Awatar użytkownika
dasonen
Moderator
Posty: 650
Rejestracja: 9 paź 2019, o 15:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przekładka kierownicy

Post autor: dasonen »

Bartek_irl pisze: 19 wrz 2021, o 13:48 Chciałbym że soba zabrać samochód do Polski i zrobić przekładkę.
Chcesz wymienić kierownicę na inną czy zamienić auto z RHD na LHD? (gródź, kierownica, pedały, deska rozdzielcza, wiązki elektryczne, przekładnia, światła itp) Piszesz bardzo... nieprecyzyjnie 8-)
C43 AMG
Bartek_irl
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2021, o 13:45

Re: Przekładka kierownicy

Post autor: Bartek_irl »

Chodziło mi żeby całkowicie sprawnie samochód zmienić z prawej na lewa... Czyli wszystko co trzeba zmienić... Tak żeby się czuć jak w aucie z kierownica po lewej stronie.. Nie precyzyjnie pisze bo to nowy temat dla mnie.... Wszystko w środku i na zewnatrz
Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 892
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Przekładka kierownicy

Post autor: GLC X253 »

Co w tym niezrozumiałego - kolega chce zrobić tzw. przekładkę, czyli dostosować auto do ruchu prawostronnego.
ZW (GLC 250 - 211KM)
HYBRID
Posty: 141
Rejestracja: 29 sie 2021, o 19:03
Lokalizacja: Venlo

Re: Przekładka kierownicy

Post autor: HYBRID »

Bartek_irl pisze: 19 wrz 2021, o 13:48 Witam serdecznie,
Na tą chwilę mieszkam w Irlandii i jestem szczęśliwym posiadaczem w205 c220 170km diesel.
Chciałbym że soba zabrać samochód do Polski i zrobić przekładkę. Moje pytanie brzmi.. Czy to się opłaca? Czy ktoś ma w tym doświadczenie? Jakie to są koszty? I czy są jakieś dobre firmy które się w tym specjalizują?
Koszta są różne mnie przekładka a4 2017 kosztowała tylko tyle co graty ale to zależy od twoich zdolności i czasu ...
Przekładnie musisz zmienić. Kierownice nie musisz . Pedałów też nie . Ale za to boczek kierowcy z modułem tak . Większość aut robionych na rynek europejski posiada przygotowane lub chociażby wytłoczone miejsca na lew stronę dlaczego ponieważ nie oplaclene jest przebudowywanie przeprojektowanie płyty podłogowej że względu na lewostronny ruch ...przy odrobinie szczęścia masz wszystko w aucie .łącznie z mocowaniem na pedały i kolumnę... pedałów gazu hamulca nie trzeba to jest symetryczne..powinna być na 95%.. foteli też nie musisz przekładać ale musisz conajmniej przeprogramować żeby auto wiedziało ze kierowca siedzi za kierownicą a nie jako pasażer bo poduchy też nie zadziałają prawidłowo... ogolnie auto trzeba przeprogramować na ruch prawostronny ...
Co do kokpitu osprzęt zostaję sama kierownica też .... kokpit zmiana . Wiązki to loteria może będzie trzeba przedłużać może uda je się lekko naciągnąć..... konsola srodkowa jako że jest symetryczna nie powinna robić kłopoty ale schowek pasażera (kolana) nie wejdzie jednak atomizer przerzucisz ... z tym że trzeba będzie zrobić nowy otwór na wezyk.... a stary zaślepić mowa tu a rozbebeszaniu na bogato ... wszystko co jest symetryczne możesz zostawić....

Co do lamp.... tył zostaję.... przód.. po pierwsze zależy jaki rodzaj lamp masz bo.. kwestia sterowników to raz ... czy da się przeprogramować moze się uda jeżeli nie trzeba zakupić... same lampy zależy jakie masz .... jeżeli full led to czeka cię wymiana jeżeli statyczne soczewka inteligentne nie jestem pewien moze starczy kodować.... Bez wymiany to byłoby extra ale to trzeba się pytać chłopaków od lamp ...jak wygląda sytuacja po wymianie czy trzeba kalibrować z tym bywa różnie ogólnie trzeba ...
Więc co cię interesuje

Kokpit
Boczki Przednie
Schowek kokpitu
Magiel
Przedłużania instalacji z tym jest różnie
Przekładka lamp
Jeżeli fotele z pamięcią po obu stronach to kodowanie
Ogólnie przekodowanie auta na ruch prawostronny inaczej parktronic by zeswirowal i lewe lusterko przy wstecznym będzie opadać zamiast prawego .
Przekładka lusterek ( nie jestem pewien ) to tak na biegu z tego co pamiętam

Potrzeba trochę kluczy
Kanał lub podnośnik najlepiej i dużo cierpliwości i czasu oczywiście trzeba pojechać na stację diagnostyczna i zrobić przegląd/ homologacje na samochód sprowadzony z Irlandii. Czy możesz uniknac opłaty? W NL nazywa się to mienie przesiedlancze ... I podatku nie płacisz.
Przepraszam za długiego posta
Reasumując jak sam robisz opłaca sie jak ktoś to już nie do końca
W PL możesz jezdzic autem z kiera z prawej strony... I zarejestrować normalnie. A później jak chcesz odsprzedać... może ktoś mieszka z Irlandii I to będzie chciał kupić beż gadania ...
Ps ty mieszkasz z irlandi czy północnej Irlandii bo z tego co pamiętam to w Irlandii (czyli republice)jest ruch europejski nie brexitowy na części walijskiej że stolica belfast jest lewostronny ale mogę się mylić przez 11 lat mogliście wiele zmienic
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości