P04F000 - Problem z parami paliwa ??

W tytule tematu wpisujemy kod błędu.
chem.m.bl
Posty: 17
Rejestracja: 31 sie 2025, o 19:51

P04F000 - Problem z parami paliwa ??

Post autor: chem.m.bl »

Witam, Zakupiłem z pół roku temu C300 (M274) z 2016r i mam problem. Samochód sprowadzony z Kanady.

Podczas dłuższej jazdy wywala mi cheak, W Xentry mam błąd P04F000 - "Zakłócenie funkcji regeneracji pojemnika z węglem aktywnym w fazie pełnego obciążenia." Na początku myślałem że to zawór Y58/1 i wymieniałem go na trzy różne i problem nadal występuje. Jeśli chodzi o tankowanie nie tankuje do pełnego i myślałem że to pomoże lecz nie. Mam tylko ten jeden błąd.

Ktoś wie jak sprawdzić gdzie jest problem ? ma może ktoś rysunek techniczny całego układu odpowietrzania ?
Mikun
Posty: 616
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 07:50

Re: P04F000 - Problem z parami paliwa ??

Post autor: Mikun »

Zazwyczaj jest to problem z korkiem wlewu. Wymień korek wlewu lub uszczelkę. Tankuj paliwo do pierwszego odbicia.
chem.m.bl
Posty: 17
Rejestracja: 31 sie 2025, o 19:51

Re: P04F000 - Problem z parami paliwa ??

Post autor: chem.m.bl »

Wymieniłem korek na nowy (trochę czekałem za dostawą) i niestety nadal jest błąd :/
chem.m.bl
Posty: 17
Rejestracja: 31 sie 2025, o 19:51

Re: P04F000 - Problem z parami paliwa ??

Post autor: chem.m.bl »

Nie wiem czy w W205 po odkręceniu korka też delikatnie ma syczeć (ze względu na podciśnienie w baku), bo u mnie nie ma nic takiego i nie wiem czy to może być przyczyną ?
Mikun
Posty: 616
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 07:50

Re: P04F000 - Problem z parami paliwa ??

Post autor: Mikun »

Wymieniłeś korek to dobrze , nic tam nie może syczeć. Idąc dalej po błędzie sprawdź zawór par paliwa a następnie sam filtr , często bywa że jest nasiąknięty wodą i zwyczajnie zapchany
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości