Czujnik NOx

hubertuss
Posty: 315
Rejestracja: 10 paź 2020, o 11:18

Re: Czujnik NOx

Post autor: hubertuss »

Czyli mamy prosty chwyt. Mercedes wymienia raz na zasadzie dobrej woli po to by nie wymieniać kolejne razy. Jeśli ktoś dłużej jeździ na gwarancji. Dobrze, że przynajmniej zamienniki się pojawiają.
C 220 d 4 matic
kajet_1
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2020, o 12:07

Re: Czujnik NOx

Post autor: kajet_1 »

Cześć. Nie wypowiadam się na Forum, ponieważ moja wiedza jest znikoma i nie chciałbym komuś zaszkodzić w jego walce z autem. Tym razem postanowiłem się odezwać, bo być może moje działanie dot. czujnika NOx komuś się przyda. Auto, w205, 2016 r., diesel 2,2, 170 KM, kupiłem 10 miesięcy temu, stąd nie wiem, czy kiedykolwiek były problemy z czujnikiem i nie wiem, czy był kiedykolwiek wymieniany. Kilkanaście dni temu zapaliła się kontrolka Check Engine. Wiedziałem, że może być groźnie, ale auto nie straciło mocy, nie szarpało. Pojechałem na diagnostykę. Mechanik zczytał z komputera kilka błędów, w tym czujnik NOx /ten bliżej katalizatora/. Inne błędy prawdopodobnie wynikały z pogorszonej kompresji itd. Mechanik skasował błąd, pojechaliśmy na próbę i wszystko wróciło do normy. Wyciągnąłem wnioski: za mało jeżdżę /pandemia/, za wolno jeżdżę /miasto/, zbyt oszczędnie jeżdżę /tryb eco/. Czyli krótko mówiąc moja wina, bo jeżdżę "wkoło komina". Postanowiłem wyjechać na szybką trasę i dać w palnik. Po 15 km, przy 180 km/h, zapalił się Check Engine. Świat się zawalił /żart/. Wróciłem do domu i zacząłem czytać na Forum. I tu moja wdzięczność dla kolegów, którzy dzielą się swoją wiedzą pomagając innym. Dzięki Wam wgłębiłem się w problem czujników NOx. I przechodzę już do sedna - uznałem, że komputer błędnie pokazuje mi zawartość czynnika Ad Blue w zbiorniku i co za tym idzie, mogę już nie mieć czynnika. Dodam, że komputer przez długi czas pokazywał tę samą wartość 2600 km do przejechania, a ja naiwny czekałem na drastyczny sygnał, że za 800 km nie uruchomię auta. Dolałem najpierw 4 l czynnika i po kilkunastu kilometrach kontrolka Check Engine zgasła. Komputer ożył i pokazał 5600 km do przejechania. Na drugi dzień dolałem do pełna /weszło prawie 18 l/ i komputer pokazał 26300 km do przejechania. Może ktoś policzy - ile mogłem mieć mocznika w zbiorniku w momencie świecenia kontrolki Check Engine. Minął ok. tydzień i wszystko jest ok. Dzisiaj dłuższa trasa, zobaczę co się wydarzy. Obiecuję napisać. Podsumowując, zanim wydamy 2500 zł, sprawdźmy czy nie podwiesił się czujnik zbiornika Ad Blue. A może jest tak, że już nie uratuję czujnika NOx, bo zdążył się solidnie zapchać. Dziękuję jeszcze raz za pomoc, jaką od kolegów doświadczam. Pozdrawiam.
phlaryu12
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2021, o 08:57

Re: Czujnik NOx

Post autor: phlaryu12 »

Dzięki za info - bardzo pomocne! Nie wiem jak pozostali forumowicze ale ja chętnie posłucham jak poradziliście sobie z problemem NOxa w swoich furmankach :)
galicy0000
Posty: 29
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 22:18
Lokalizacja: Łańcut

Re: Czujnik NOx

Post autor: galicy0000 »

Panowie albo się wymienia, wymienialem ostatnio w cls z 2018r, przy przebiegu 40tys km, albo się usuwa programowo nic dodac nic ująć.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Zienti
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 01:34

Re: Czujnik NOx

Post autor: Zienti »

A ktoś wie może gdzie znajduje się sterownik adblue ?
hubertuss
Posty: 315
Rejestracja: 10 paź 2020, o 11:18

Re: Czujnik NOx

Post autor: hubertuss »

Sterowaniem tym ustrojstwem zajmuje się sterownik, który steruje silnikiem.
C 220 d 4 matic
RemekP
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2021, o 19:08

Re: Czujnik NOx

Post autor: RemekP »

Witam
Jestem po diagnozie i problem dotyczy tylnego Noxa A0009053503 założony nowy Mercedes Continental i podobno problem teraz z komunikacją z Noxem przednim.
Zamówiłem przedni A0009053503 trudno dostępne.
Gość przy okazji wspomniał że zawsze wymieniać dwa.
Czekam na kuriera.
Pozdrawiam
Jara
Posty: 744
Rejestracja: 22 sie 2018, o 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czujnik NOx

Post autor: Jara »

hubertuss pisze: 10 maja 2021, o 16:55 Sterowaniem tym ustrojstwem zajmuje się sterownik, który steruje silnikiem.
Toż to oczywiste ... są dwa. Poziom azotów mierzą ... to najgorszy składnik spalin w ropniaku. Tlenki azotów powstają jak uboga mieszanka jest wiec sterownik pewnie zwiększa wtedy dawkę paliwa.
Kiepskiej jakości cześć ... MB podobno wymieniał to za free.
Może być że NOx jest OK ... a problem leży gdzie indziej bo to element diagnostyki procesu spalania i oczyszczania spalin.
Awatar użytkownika
Any
Posty: 10
Rejestracja: 25 mar 2021, o 09:06

Re: Czujnik NOx

Post autor: Any »

U mnie jak się depnie mocniej NOX gaśnie, w koło komina się zaświeca byłem dziś w ASO i mimo ze auto jest z 2015 jestem objęty akcją serwisową, także NOXy wymienią
Any W205 AMG c250d 4matic
Jara
Posty: 744
Rejestracja: 22 sie 2018, o 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czujnik NOx

Post autor: Jara »

Any pisze: 24 maja 2021, o 19:01 U mnie jak się depnie mocniej NOX gaśnie, w koło komina się zaświeca byłem dziś w ASO i mimo ze auto jest z 2015 jestem objęty akcją serwisową, także NOXy wymienią
Tak .. a akcje serwisowy .. wiedziane są tylko ASO .... mimo że warsztat ma wykupioną licencje i dostęp do bazy MB ... nie widzi np. akcji serwisowej.
W książce elektroniczne wpisy robią, widzą co było naprawiane w aucie .... ale to żeby sprawdzić czy auto nie jest objęte akcją nie dowiesz się bez wizyty w ASO. Sęk że za wizytę i "rozmowę" tam nie płacisz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości