Czujnik NOx

adikrakow
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2020, o 01:19

Re: Czujnik NOx

Post autor: adikrakow »

seal pisze: 30 lis 2020, o 11:44 adikrakow
Dziękuję pięknie za wszystkie info.
Czy wymienia się tylko uszkodzony czy obydwa ?
Jaki koszt jednego czujnika ? Opłaca się kupić używkę czy tylko nowy w oryginale ?
Są różne etapy konstrukcyjne czujników, oznaczane Q0X na czujnikach. Czasami mozna wymienić jeden, jeśli się pokrywa stan, czasami trzeba komplet. Czasami trzeba zmieniać konstrukcyjnie kody wyposażenia pojazdu i zastosować czujniki całkowicie pozmianowe + wymienic filtr powietrza na filtr z siatką ochronną + zmienić kodowanie filtra. O sposobie naprawy decyduje Xentry w trybie diagnostyki.
adikrakow
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2020, o 01:19

Re: Czujnik NOx

Post autor: adikrakow »

seal pisze: 30 lis 2020, o 11:44 adikrakow
Opłaca się kupić używkę czy tylko nowy w oryginale ?
Nie ma reguły ile używka pochodzi, ale jest większe prawdopodobieństwo, że trafisz tak, żeby można wymienić tylko jeden konkretny czujnik, z uwagi na daty konstrukcyjne czujników. W każdym razie ja używek nie polecam.
seal
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2018, o 21:45

Re: Czujnik NOx

Post autor: seal »

Dziękuję.
A cena samych czujników bez robocizny ( bo wymienić wolałbym sam )
adikrakow
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2020, o 01:19

Re: Czujnik NOx

Post autor: adikrakow »

seal pisze: 30 lis 2020, o 12:03 Dziękuję.
A cena samych czujników bez robocizny ( bo wymienić wolałbym sam )
A masz XD? Jak nie masz, to nie wymienisz.
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 111
Rejestracja: 12 mar 2017, o 07:58

Re: Czujnik NOx

Post autor: Jarek »

adikrakow pisze: 30 lis 2020, o 10:44
seal pisze: 30 lis 2020, o 09:26 Cześć,
Mercedes c200 benzyna 2016 rok automat - dzisiaj zapaliła się kontrolka check engine. Kod P2200 czujnik Nox. W tym wątku wyczytałem że w benzynie jest podobno jeden czujnik - czy wystarczy skasować błąd i wyczyścić czujnik ? Gdzie on się znajduje ? Dużo roboty z jego wyjęciem i wyczyszczeniem ?
Pozdrawiam
Są dwa NOx zawsze
c200 2,0l 184 ps tylko jeden czujnik nox
W205 C200 184PS +.... :twisted:
W222 S500... :shock:
seal
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2018, o 21:45

Re: Czujnik NOx

Post autor: seal »

Jarek
To dałeś do pieca ;)
W sumie to lepiej - bo tylko jeden do wymiany :)
Pozdrawiam
Michał
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2020, o 12:40

Re: Czujnik NOx

Post autor: Michał »

seal pisze: 30 lis 2020, o 09:26 Cześć,
Mercedes c200 benzyna 2016 rok automat - dzisiaj zapaliła się kontrolka check engine. Kod P2200 czujnik Nox. W tym wątku wyczytałem że w benzynie jest podobno jeden czujnik - czy wystarczy skasować błąd i wyczyścić czujnik ? Gdzie on się znajduje ? Dużo roboty z jego wyjęciem i wyczyszczeniem ?
Pozdrawiam
Mam takie samo auto i wyskoczył mi check, pojechałem do mechanika i okazało się ten sam błąd P2200. Gościu go skasował i powiedział ze zaraz sie pewnie znowu pojawi, jednak przejechałem juz ponad 500 km i nic się nie dzieje, czyżby się samo naprawiło?

Pozdr
szef-o2
Posty: 30
Rejestracja: 5 mar 2019, o 23:12

Re: Czujnik NOx

Post autor: szef-o2 »

Po raz kolejny wielkie rozczarowanie mercedesem. Mam pewność, że to moje ostatnie auto z pod "gwiazdy". Kupe lat temu miałem w210, który zgnił ale mimo tego był nie do zajechania. Po nim w211, w212, użytkowane bez najmmiejszych problemów. No i na moje nieszczęście przyszedł czas na w205... Wczoraj po myjni pojawił się błąd, silnik świeci się na pomarańczowo. Pomyślalem sobie, że może za bardzo przyłożyłem się do mycia i zalałem wodą jakieś gniazdo lub czujnik. Dzisiaj auto stoi u mechanika i wstępnie okazało się, że uszkodzeniu uległ czujnik nox. Po prześledzeniu tematu na naszym forum nabawiłem się bólu głowy. Jak to możliwe, że te czujniki mogą siadać nawet po 20000 km, przecież to jest jakiś cyrk! Zadzwonilem przed chwilą do serwisu mb i otrzymałem informacje zgodne z podawanymi na forum tzn. akurat moje auto nie podlega akcji serwisowej- zmniejszenie mocy silnika (temat znany na forum, nawet Pani w mb delikatnie dała mi do zrozumienia, że lepiej tego nie robić) i to chyba dobrze, ale wymiana czujnika wiąże się z poniesieniem przeze mnie kosztów zakupu i robocizny. Po dłuższej rozmowie z miłą panią potwierdziła się wersja z forum, że można starać się o finansowanie przez mb. Tylko jeśli auto jest po gwarancji tak jak w moim przypadku, szanse są niewielkie i żeby potwierdzić uszkodzenie czujnika muszę zapłacić za diagnozę 650 zł.Nadmieniam, że posiadam model c200 2.0 184 km. z 2018 roku, przebieg 52000 km. Gwarancja skończyła się w marcu, ostatni serwis robiony już poza aso. Mam pytanie i prośbę czy komuś udało się coś wywalczyć?
szef-o2
Posty: 30
Rejestracja: 5 mar 2019, o 23:12

Re: Czujnik NOx

Post autor: szef-o2 »

Czujnika nox ciąg dalszy.
Tak jak pisałem wyżej auto było u mojego mechanika i nie dało się wykasować błędu. Dopiero po paru "zabiegach kosmetycznych" mechanika i próbach odłączania i ponownego podłączenia, czujnik powrócił do żywych- przynajmniej tak to wtedy wyglądało. Po przejechaniu ok. 500 kilometrów problem powrócił. Dlatego mam wielką prośbę do szanownych Forumowiczów o wskazanie- jeśli to możliwe czujnika, który tak szybko nie ulega uszkodzeniu. Chciałbym zamówić czujnik, ale szczerze przyznam, że nie wiem czy są lepszy i gorsze, czy przy zakupie trzeba się czymś kierować. Czy zakup tego czujnika wiąże się tylko ze szczęściem danego egzemplarza. Nie chciałbym wymieniać go co parę miesięcy, tylko zamknąć temat. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Maly1602
Posty: 3
Rejestracja: 9 sty 2021, o 22:16

Re: Czujnik NOx

Post autor: Maly1602 »

Jestem nowym użytkownikiem.
Dołączam do temat
Mam ten sam problem C200 bluetec 136KM
Produkcja 09/2016
Zakup auta grudzień 2019 przebieg 178000
Do wakacji 2020 bezproblemowo .
I na początku 08/20 wyświetla komunikat taki jak wszystkim czyli sprawdź adblue i odliczanie. Wizyta w serwisie Lublin
08/20 przy przebiegu 187900 wymiana czujników bezpłatna nie wiem co wymienili
Przejechałem 5600 km! I znowu to samo to jest masakra! Jadę ponownie na serwis i zobaczę co mi na to powiedzą?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości