Czujnik NOx

Marek
Posty: 45
Rejestracja: 1 sie 2019, o 18:18

Re: Czujnik NOx

Post autor: Marek »

Tak używam od 2 lat i mam spokój.
W205 c220d
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Czujnik NOx

Post autor: Andrzej »

Czy warto kupić czujnik nox do benzyny poza serwisem , czy jest w ogóle na rynku ? mechanik mówi że swoim tak jezdzi od 2 lat i nie ma to wpływu na nic.
Awatar użytkownika
Shawn_Trn
Posty: 77
Rejestracja: 14 lut 2021, o 20:48
Lokalizacja: Toruń

Re: Czujnik NOx

Post autor: Shawn_Trn »

Warto, niech mechanik dobierze pod VIN.
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Czujnik NOx

Post autor: Andrzej »

Shawn_Trn pisze: 27 lip 2022, o 12:15 Warto, niech mechanik dobierze pod VIN.
A są zamienniki godne polecenia czy orginał chyba coś koło 2600 zł
Awatar użytkownika
Shawn_Trn
Posty: 77
Rejestracja: 14 lut 2021, o 20:48
Lokalizacja: Toruń

Re: Czujnik NOx

Post autor: Shawn_Trn »

Andrzej pisze: 27 lip 2022, o 22:29
Shawn_Trn pisze: 27 lip 2022, o 12:15 Warto, niech mechanik dobierze pod VIN.
A są zamienniki godne polecenia czy orginał chyba coś koło 2600 zł
Z tego co pamiętam NGK. Oryginał niestety ok 2.5 tys zł ( i są problemy z dostępnością).
f1sz
Posty: 56
Rejestracja: 1 mar 2021, o 11:13

Re: Czujnik NOx

Post autor: f1sz »

Shawn_Trn pisze: 28 lip 2022, o 08:44
Andrzej pisze: 27 lip 2022, o 22:29
Shawn_Trn pisze: 27 lip 2022, o 12:15 Warto, niech mechanik dobierze pod VIN.
A są zamienniki godne polecenia czy orginał chyba coś koło 2600 zł
Z tego co pamiętam NGK. Oryginał niestety ok 2.5 tys zł ( i są problemy z dostępnością).
A nie czasem czujniki continentala szły na pierwszy montaż? Chyba, że już zmienili dostawcę.
S205 220d 170PS 4matic
Awatar użytkownika
Shawn_Trn
Posty: 77
Rejestracja: 14 lut 2021, o 20:48
Lokalizacja: Toruń

Re: Czujnik NOx

Post autor: Shawn_Trn »

f1sz pisze: 28 lip 2022, o 09:47
A nie czasem czujniki continentala szły na pierwszy montaż? Chyba, że już zmienili dostawcę.
Tego nie wiem, ja zamontowałem u siebie NGK.
Djsputnik
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2022, o 14:55

Re: Czujnik NOx

Post autor: Djsputnik »

Dzień dobry,

Mam problem z czujnikami NOX i układem Adblue i chciałam zapytać, czy ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem, jak mój.
Samochód GLC 220 D rocznik 2017, przebieg około 44 tys km
Na początku wyskoczył check engine, w Aso stwierdzili błąd czujnika NOX przed katalizatorem - niestety nie zapytałam o KOD błędu, wgrali aktualizację i zniknął
Jakieś 200 km później komunikat dolej Adblue, dolałam ;) no i z powrotem check engine, Nox do wymiany, odliczanie i takie tam. Wymienili, komunikat nie zniknął.
Miły pan powiedział, że wszystko sprawdzili, przetestowali i jest ok, tylko drugi NOX do wymiany za katalizatorem, kupiłam oryginał w necie, wymienili.
Komputer dalej pokazuje błąd tym razem chcą wymienić czujnik jakości adblue wraz z całym zbiornikiem, na moje pytanie czy znają przyczynę usterki? Nie znają, część się zepsuła i tyle. Po usunięciu błędu pojawia się kolejny i niewiadomo, kiedy to się skończy...
Na pytanie, czy ktoś sprawdził stan podzespołów, wyczyścił czy coś? Tego się nie robi tylko komputer mówi, gdzie jest błąd i... sami wiecie

Ale do rzeczy. Czy ktoś miał podobny przypadek i czy jest sens wymieniać kolejną część? Czy to raczej szukanie po omacku? Znalazłam nieautoryzowany serwis i poważnie rozważam zabranie tam samochodu, choć dalej nie mam kodu błędu, pomimo zapewnień, że go dzisiaj dostanę, razem z moimi noxami, w których wadliwość zaczęłam powątpiewać i razem z numerem nieszczęsnego zbiornika.
A może znacie serwis na Śląsku godny polecenia?
Po zrobieniu małej afery u kierownika serwisu widzę, że rozmowa z ASO jest bezsensowna, dla nich to, że nie ustalili przyczyny usterki i przetrzymują mój samochód, zlecając kolejne drogie naprawy nie jest problemem.
Mikun
Posty: 292
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 07:50

Re: Czujnik NOx

Post autor: Mikun »

Niestety ten system jest jak loteria, prędzej czy później jest do wymiany sonda a potem kolejna i kolejna , adblue też to samo ... to będzie zawsze szwankować,nie tylko w Mercedesach . Radzę to czym prędzej wyprogramować jedno i drugie póki nie wydrenuje Twojego portfela do końca . Szkoda nerwów -to walka z wiatrakami
Lolek102
Posty: 31
Rejestracja: 20 gru 2021, o 20:25

Re: Czujnik NOx

Post autor: Lolek102 »

Ja polecam udać się do serwisu który wyprogaramuje to w taki sposób, ze oszukuje system i adblue zawsze działa. Ja u siebie nigdy więcej błędów nie uświdczyłem a adblue ciagle działa, wiec ogólnie teoretycznie wszystko działa, wiec ciężko nie do wykrycia
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości