Wymiana oleju w skrzyni biegów

HYBRID
Posty: 141
Rejestracja: 29 sie 2021, o 19:03
Lokalizacja: Venlo

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: HYBRID »

Skrzynia 7g była w moim przypadku auto 2016r
Mikun
Posty: 292
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 07:50

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: Mikun »

treborsos pisze: 24 lut 2022, o 21:17 9Gczy 7G?
7 G
dellx
Posty: 85
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 08:13

wpływ wymiany oleju w skrzyni na komfort zmiany biegów

Post autor: dellx »

Koledzy posiadacze w205...pytanko mam :)
Zrobiłem już swoim w205 jakieś 10 tys. km od zakupu.
Odnoszę wrażenie, że zaczynam odczuwać pogorszenie komfortu zmiany biegów (skrzynia 7g).
Zmiany z 1->2 i 2->3 są bardziej odczuwalne. Czasem na ciepłej skrzyni potrafi zrobić zajączka na 3 biegu, a ostatni także na ciepłym oleju przy ruszaniu odnoszę wrażenie że chce już zmienić bieg na 2 i przy mniej więcej 1000 obrotach czuć jakby zmiana nastąpiła, ale nadal mamy 1 bieg, obrotomierz idzie dalej i wtedy następuje znów ten odczuwalny moment zmiany i faktyczne wbicie 2 biegu. Objaw wyłącznie przy wolnym ruszaniu - jak ruszanie w korku. Przy dynamicznym ruszaniu wszystko ok. Zaobserwowane w trybie C i S.

Kluczowa rzecz przebieg...w tej chwili 117 tys. km zatem zbliża się wymiana oleju.
Czy ktoś zaobserwował coś podobnego u siebie? Czy może się to wiązać z przepracowanym olejem w skrzyni?
I druga kwestia - czy ktoś z Was borykał się z jakimś "problemem" tej skrzyni i czy wymiana oleju i adaptacja pomogły?
Czy po wymianie oleju zaobserwowaliście wzrost komfortu zmiany biegów?
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 617
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: Schnaider »

Kiedy miała miejsce ostatnia wymiana oleju i z którego roku jest auto?
Zapoznaj się z tym tematem do którego Twój post został przeniesiony.
Tutaj znajdziesz info jaki jest interwał wymiany oleju - wg producenta 120k km albo 5 lat.
Moje osobiste zdanie po rozmowie z mechanikiem od Merców - 60k km.
Obrazek
dellx
Posty: 85
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 08:13

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: dellx »

rocznik 2015.
ostatnia wymiana oleju - brak danych

P.S. Prośba o przywrócenie mojego tematu. Podpięcie go tutaj jako posta troche nie ma sensu. Przejrzałem 8 stron tego wątku i głównie dowiedzieć się można że serwis zakłada wymianę przy 125 tys lub 5 latach i o tym kto ile zapłacił. Informacji na nurtujące mnie kwestie brak.
P.S. 2 . W przypadku dawnych skrzyń 5g ludzie twierdzili że po wymianie oleju czuli diametralną poprawę pracy skrzyni. W przypadku naszych aut są twierdzenia że ponowna adaptacja skrzyni daje poprawę na jakiś rok. Zatem zasadne jest pozostawienie tego tematu nawet na przyszłość
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 617
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: Schnaider »

W zasadzie jest odpowiedź na temat oleju, który powinien był 2 lata temu zostać wymieniony, a teraz zbyt zużyty może uszkadzać lub zakłócać funkcjonowanie skrzyni.
Cały dział Silnik, osprzęt, napęd zawiera różne tematy na temat skrzyni.
Poniżej linki, żeby było łatwiej:
silnik-osprzet-naped-f11/skrzynia-7g-tr ... t1191.html
silnik-osprzet-naped-f11/w205-1-6-diese ... t1156.html
Obrazek
dellx
Posty: 85
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 08:13

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: dellx »

Niestety nic w podobnej tematyce nie znalazłem.
Skoro ktoś nadgorliwie połączył ze sobą dwa tematy które nie do końca dotyczą tego samego, zapytam więc ponownie - czy wymiana oleju w skrzyni powoduje odczuwalną zmianę komfortu zmiany biegów?
Czy ktoś borykał się z jakimś dziwnym zachowaniem skrzyni i wymiana oleju pomogła?

Pytania zasadne bo większość osób w różnych tematach pyta o to czy olej był wymieniany i radzi wymienić olej, natomiast nikt tak naprawdę nie wraca z informacją zwrotną czy faktycznie zabieg ten jest odczuwalny.

Uprzedzam również odpowiedzi złośliwców - tak olej zostanie w niedługim czasie wymieniony.
Mikun
Posty: 292
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 07:50

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: Mikun »

Nie spodziewaj się cudów po wymianie oleju . To skrzynia adaptacyjna , jak się nauczy tak będzie zmieniać biegi. Po wymianie reset i przez jakiś czas będzie ok. Ja u siebie zmieniałem sam po 125 tyś i po wymianie od razu jazda ponieważ chciałem sprawdzić czy będzie nerwowo przerzucać z 2 na 3 i... Nic się nie zmieniło:-) dopiero jak zrobiłem adaptacje to było dużo lepiej , już tak nerwowo nie działała . Jednak po jakimś czasie znowu zaczyna nerwowo przerzucać szczególnie na zimnym . To reset i tak dalej:-) Latem te skrzynie działają płynniej lub jak się porządnie nagrzeją . Ta skrzynia tak ma
... zrobisz reset , mózg jej się wyprostuje i jest dobrze do kolejnej nauki złego przerzucania biegów. Można ją ustawić w zasadzie do ustawień fabrycznych a nawet poprawić z tym że zajmuje to ok 3 godziny włącznie z testem drogowym . Serwis tylko wrzuca gotowca który coś tam poprawi na jakiś czas ,ale to nie jest to co być powinno. Wymień ten olej bez adaptacji a zobaczysz że mam rację . Wymieniałem olej w tych skrzyniach grubo po 200 tyś poraz pierwszy co wynikało oczywiście z zaniedbań kierowcy . Fakt filtr był już ciemny, ale ogólnie to wszystko zawsze w super stanie . Nowy komplet do wymiany, adaptacja i ogień :-) Nie stresuj się nic tam się nie rozleci hehe , wymień olej niedługo i tyle :-).
Ps... Sorry że tak chaotycznie pisze ale czekam w kolejce w urzędzie skarbowym hehe .
dellx
Posty: 85
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 08:13

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: dellx »

OOOO i to jest konkretna odpowiedź. Polać koledze :)
Określenie "nerwowo" w kwestii zmian biegów to celne stwierdzenie.
Niestety nie mam możliwości zrobić tego sam, więc w moim przypadku konieczna będzie wycieczka do Łodzi, Kalisza lub Poznania - jeśli miałby to robić serwis.
Muszę też obczaić czy ktoś w bliższej okolicy nie zajmuje się profesjonalnie tym tematem.
Adaptacja jest dodatkowo płatna czy jest w ramach usługi wymiany oleju z filtrem?
Rozumiem, że skrzynia jest przywracana poprzez SD do czegoś w rodzaju ustawień fabrycznych, czy tak?
Mikun
Posty: 292
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 07:50

Re: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Post autor: Mikun »

Adaptacje robi się w cenie usługi niekoniecznie przez SD , zwykle podstawowy sprzęt diagnostyczny to zrobi . Pozdrawiam i kończę bo numerek się zbliża :,-)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości