Naprawa tłumika i silnika elektrycznego W205

Awatar użytkownika
dinero
Posty: 16
Rejestracja: 16 lip 2019, o 13:03

Re: Naprawa tłumika i silnika elektrycznego W205

Post autor: dinero »

Info dla tych co kiedyś będą mieć taki problem jak ja: ta część, która się ukruszyła funkcjonuje w BMW pod nazwą kabłąk mocujący i kosztuje 29 zł... Oczywiście można ją dokupić osobno i pasuje idealnie, wchodzi na klik więc pomoc mechanika nie jest potrzebna. W Internecie po wpisaniu kabłąk mocujący są zdjęcia przed montażem i po montażu więc każdy sobie poradzi.
Reasumując:
1. Mercedes chciał 4000 zł za wymianę sprawnego silniczka wydechu i sprawnego tłumika, dodam że auto w momencie ukruszenia kabłąka wydechu było na gwarancji;
2. W Audi zamówiłem silniczek klapy wydechu silnika (Boysen 7-06624.10, kod audi 8S0.133.246.B) za 410 zł bo zapewniono mnie, że sprężynka (kabłąk) będzie w zestawie z silniczkiem, niestety nie była. Kupić musiałem ale dostałem dodatkowe 50 zł rabatu więc myślę, że sprzedam ze spokojem. Niestety kabłąk nie jest dodawany do silniczka, jest dodawany do całego wydechu, który w przypadku Audi kosztuje 7700 zł... :P
3. BMW- jak się okazuje warto pogrzebać, trzeba tylko znać nazwę brakującej części i później nr już same wpadają w ręce. Nr katalogowy w BMW to 18307620323. Polecam kontakt ze specjalistą działu części z BMW, jego namiar BMW Krzysztof Prell <krzysztof.prell@bmw-olszowiec.pl>, rewelacyjny kontakt, zaangażowanie, serce rośnie :)
Mam nadzieję, że komuś w przyszłości pomogę :)
Awatar użytkownika
JessyJames7
Posty: 107
Rejestracja: 13 lis 2018, o 13:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Naprawa tłumika i silnika elektrycznego W205

Post autor: JessyJames7 »

Cyrk jak u Monty Pythona, brawo dla kolegi za determinację 8-)
C200 (W205)
sylmicha

Re: Naprawa tłumika i silnika elektrycznego W205

Post autor: sylmicha »

Gratuluję determinacji i uporu. Boysen to obok Eberspächer producent ukł wydechowych do Mercedesa więc i pewnie ta klapa wydechu od Audi jest taka sama. Oby ta sprężyna od BMW miała lepszą jakość niż ta od MB.
Awatar użytkownika
dinero
Posty: 16
Rejestracja: 16 lip 2019, o 13:03

Re: Naprawa tłumika i silnika elektrycznego W205

Post autor: dinero »

sylmicha pisze: 1 sie 2019, o 13:18 Gratuluję determinacji i uporu. Boysen to obok Eberspächer producent ukł wydechowych do Mercedesa więc i pewnie ta klapa wydechu od Audi jest taka sama. Oby ta sprężyna od BMW miała lepszą jakość niż ta od MB.
Wszystko jest identyczny a zużyć się miała prawo bo autko po 2 latach ma przebieg 90 tys. km a właściciel jeździł tylko po autostradach na sport+ więc miała prawo nie wytrzymać, moim zdaniem oczywiście :) Wszystko działa, chodzi sprawnie. Rozwiązanie banalne i na szczęście kieszeń nie boli choć 2 tygodnie zajęło mi szukanie rozwiązania, można, po nitce do kłębka ;)
Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 892
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Naprawa tłumika i silnika elektrycznego W205

Post autor: GLC X253 »

Witaj. Czy ten system występuje także w c250?
ZW (GLC 250 - 211KM)
Awatar użytkownika
dinero
Posty: 16
Rejestracja: 16 lip 2019, o 13:03

Re: Naprawa tłumika i silnika elektrycznego W205

Post autor: dinero »

GLC X253 pisze: 1 sie 2019, o 21:42 Witaj. Czy ten system występuje także w c250?
Kolego przykro mi ale nie wiem, niemniej łatwo się przekonać, połóż się pod lewym wydechem a zobaczysz ;)
sylmicha

Re: Naprawa tłumika i silnika elektrycznego W205

Post autor: sylmicha »

Nowe modele mają już to zmienione i napęd pozbawiony jest tej sprężynki, a montują to już nawet w C220d.
Frankol
Posty: 34
Rejestracja: 2 sie 2019, o 17:05

Re: Naprawa tłumika i silnika elektrycznego W205

Post autor: Frankol »

sylmicha pisze: 1 sie 2019, o 13:18 Gratuluję determinacji i uporu. Boysen to obok Eberspächer producent ukł wydechowych do Mercedesa więc i pewnie ta klapa wydechu od Audi jest taka sama. Oby ta sprężyna od BMW miała lepszą jakość niż ta od MB.
Zapomniałes jeszcze o Tenneco :)
mercedesfun
Posty: 11
Rejestracja: 6 lut 2019, o 13:20

Re: Naprawa tłumika i silnika elektrycznego W205

Post autor: mercedesfun »

Panowie... a właściwie po co jest to w wydechu? jakie ma spełniać funkcje? Zaczyna mnie przerażać jak inżynierowie "udoskonalają" auta...

Brawo, że nie dałeś zarobić 4K serwisowi....
micgor123
Posty: 60
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:22

Re: Naprawa tłumika i silnika elektrycznego W205

Post autor: micgor123 »

dobry przyklad tego ze ktos zdeterminowany znajdzie tansze i dobre rozwiazanie, bo jechac do ASO i wydac 4 kola za glupia sprzezynke to kazdy moze a pozniej nie bedzie jadl przez 3 miesiace;d ( zzarcik)


gratulacje ze sie udalo bez wydawania majatku
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości