OPONY LETNIE

Jara
Posty: 744
Rejestracja: 22 sie 2018, o 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: OPONY LETNIE

Post autor: Jara »

hubertuss pisze: 22 lut 2021, o 11:08 Nie ważne gdzie się jeździ. Opony się zużywają, wjeżdża się w dziury itd. Koła się powinno wyważać. Jeśli ktoś ma dwa komplety kół to przed każdym założeniem zima lato powinno się wyważyć. No chyba, że ktoś robi 1 tys km na komplecie. Jeśli ktoś używa wielosezonowych i robi rocznie 15 - 20 tys km. To dobrze jest raz w roku zrobić rotację czyli zamienić osiami i przy okazji też wyważyć. Oczywiście o ile koła obu osi są takie same.
Oczywiście ... przy okazji rotacji ( a tą trzeba robić bo na osi napędowej szybko bieżnik ucieka) i tu nie ma sensu w serwisie przy okazji nie zrobić wyważenia. Wielosezonówki raczej koło 30 - 40 tys. to na zimę się nie nadają ... nie ma sensu ich także kupować dla takich przebiegów powyżej 20 tys. .. na autostradzie jak zrobi się ciepło bieżnik w nich znika w "mgnieniu oka".
Może ktoś nie widzi potrzeby wyważenia jak nie jeździ szybciej niż 110 km/h a niewyważenie czuć tylko na autostradzie.
hubertuss
Posty: 315
Rejestracja: 10 paź 2020, o 11:18

Re: OPONY LETNIE

Post autor: hubertuss »

Czuć i przy 60 km/h. Wszystko zależy od tego ile gram brakuje.
C 220 d 4 matic
BBbiker
Posty: 650
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: OPONY LETNIE

Post autor: BBbiker »

hubertuss pisze: 22 lut 2021, o 11:08 Nie ważne gdzie się jeździ. Opony się zużywają, wjeżdża się w dziury itd. Koła się powinno wyważać. Jeśli ktoś ma dwa komplety kół to przed każdym założeniem zima lato powinno się wyważyć. No chyba, że ktoś robi 1 tys km na komplecie. Jeśli ktoś używa wielosezonowych i robi rocznie 15 - 20 tys km. To dobrze jest raz w roku zrobić rotację czyli zamienić osiami i przy okazji też wyważyć. Oczywiście o ile koła obu osi są takie same.
Nie robię rotacji - zdarłem przednie kupiłem dwie nowe i śmigam dalej tyle, że nowe dałem na tylną oś. Testy w warunkach górsko zimowych zdane.
Wyważenie profilaktyczne owszem nie zaszkodzi ale dopóki nie czuję wibracji nie dotykam - ewentualnie po "kapciu" daję wyważyć.
Bohdan
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2021, o 12:21

Re: OPONY LETNIE

Post autor: Bohdan »

mam c205 kombi 2.0 benzyna na felgach img 19 calowych. Przednie felgi są węższe od tylnych, ale opony o takich samych rozmiarach. Tył wygląda paskudnie. Jaki powinien być rozmiar opon przód/tył ?
BBbiker
Posty: 650
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: OPONY LETNIE

Post autor: BBbiker »

Jak w instrukcji pojazdu. generalnie szerokość i wysokość bieżnika opony powinna być adekwatna do rozmiaru felg. . Dla każdej szerokości felgi możesz założyć opony w określonym zakresie szerokości bieżnika. to nie tylko kwestia wizualna ale przede wszystkim bezpieczeństwa.
Ja mam felgi 7J i opony o szerokości 225. Te same opony na 8J będą wyglądały "śmisznie "- czasem widuję tak naciągniete w trapez opony na bolidach powiedzmy "młodzieżowych".
hubertuss
Posty: 315
Rejestracja: 10 paź 2020, o 11:18

Re: OPONY LETNIE

Post autor: hubertuss »

Bohdan pisze: 23 lut 2021, o 12:32 mam c205 kombi 2.0 benzyna na felgach img 19 calowych. Przednie felgi są węższe od tylnych, ale opony o takich samych rozmiarach. Tył wygląda paskudnie. Jaki powinien być rozmiar opon przód/tył ?
Jeśli chodzi ci o to, że tylne koła są bardziej schowane we wnękach to musisz zwrócić uwagę na ET. Jełśi masz tylne cal szersze to na każdą stronę felgi wychodzi po 1,25cm. Sytuację możesz podratować dystansami na tylnej osi.
C 220 d 4 matic
Bohdan
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2021, o 12:21

Re: OPONY LETNIE

Post autor: Bohdan »

hubertuss pisze: 23 lut 2021, o 16:02
Bohdan pisze: 23 lut 2021, o 12:32 mam c205 kombi 2.0 benzyna na felgach img 19 calowych. Przednie felgi są węższe od tylnych, ale opony o takich samych rozmiarach. Tył wygląda paskudnie. Jaki powinien być rozmiar opon przód/tył ?
Jeśli chodzi ci o to, że tylne koła są bardziej schowane we wnękach to musisz zwrócić uwagę na ET. Jełśi masz tylne cal szersze to na każdą stronę felgi wychodzi po 1,25cm. Sytuację możesz podratować dystansami na tylnej osi.
Chodzi mi o to, jak opona wygląda na feldze, z przodu opona wystaje trochę ponad felgę, z tyłu opona jest naciągnięta na felgę i jest tak zaokrąglona, ewidentnie za szeroka felga do opony. Na aucie mam rozmiar 235 40 19 zarówno z przodu, jak i z tyłu, a felgi różnią się jednym calem szerokości.
C43
Posty: 64
Rejestracja: 7 cze 2017, o 15:31

Re: OPONY LETNIE

Post autor: C43 »

Powinno być 225/40 R19 z przodu i 255/35 R19 z tyłu - dla org felg AMG
kania
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2020, o 18:57

Re: OPONY LETNIE

Post autor: kania »

Panowie, czy jest sens kupować opony Pirelli do W205 C200 felgi 18' AMG? Myślałem o modelach CINTURATO P7, P-Zero NeroGT, itp Z góry dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
capricorn
Posty: 220
Rejestracja: 10 lis 2016, o 12:17

Re: OPONY LETNIE

Post autor: capricorn »

Ja tam jestem mega zadowolony z Verdestein w tym tygodniu zamówiłem Satin 18" 225/45 i 245/40 za 1880 zł
C300
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości