Komunikat o rozładowanym akumulatorze.

Dziera
Posty: 15
Rejestracja: 4 cze 2021, o 07:53

Re: Komunikat o rozładowanym akumulatorze.

Post autor: Dziera »

zmichal pisze: 14 kwie 2022, o 13:03 My mówimy o zamykaniu drzwi czy zamków?
Zamykanie drzwi w rozumieniu zaryglowane zamki.
BBbiker
Posty: 650
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: Komunikat o rozładowanym akumulatorze.

Post autor: BBbiker »

Dziera pisze: 14 kwie 2022, o 20:33
BBbiker pisze: 14 kwie 2022, o 13:26 ...Do tego ja lubię mieć auto przewietrzone więc nie zamykam. Fakt często podpinam ładowarkę...
Sam sobie odpowiedziałeś, dlaczego podłączasz często ładowarkę.😂😉
Myślę że przyczyna jest jednak inna - video rejestrator działający również na postoju ...
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1147
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Komunikat o rozładowanym akumulatorze.

Post autor: zmichal »

Ja też kiedyś podłączyłem wideorejestrator tak, aby nagrywał w trybie parkingowym i czerpał z akumulatora. Niby miało to być do pewnego poziomu rozładowania i kamera miała być odłączana, ale finalnie nawet minimalny spadek napięcia w akumulatorze poprzez pracę kamery powodowała od razu komunikat "uruchom silnik". Finalnie dokupiłem baterię do wideorejestratora, aby w trybie parkingowym było niezależne zasilanie.
C250 Estate
Mikun
Posty: 292
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 07:50

Re: Komunikat o rozładowanym akumulatorze.

Post autor: Mikun »

Pobór prądu przez wideorejestrator jest na tyle mały że nie rozładuje akumulatora , pomijam fakt że w trybie parking nie nagrywa non stop tylko jak jest potrzeba :-) no chyba że stoi tak miesiąc :-)
Awatar użytkownika
dasonen
Moderator
Posty: 650
Rejestracja: 9 paź 2019, o 15:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Komunikat o rozładowanym akumulatorze.

Post autor: dasonen »

Mikun pisze: 29 kwie 2022, o 09:31 Pobór prądu przez wideorejestrator jest na tyle mały że nie rozładuje akumulatora
Kwestia czasu i poboru prądu przez rejestrator.
Mikun pisze: 29 kwie 2022, o 09:31 pomijam fakt że w trybie parking nie nagrywa non stop tylko jak jest potrzeba :-)
Chyba, że ma detekcję ruchu i musi cały czas pobierać obraz z kamery a następnie przeprowadzać jego analizę by wiedzieć, kiedy nagrywać.
C43 AMG
Dziera
Posty: 15
Rejestracja: 4 cze 2021, o 07:53

Re: Komunikat o rozładowanym akumulatorze.

Post autor: Dziera »

BBbiker pisze: 26 kwie 2022, o 12:34
Dziera pisze: 14 kwie 2022, o 20:33
BBbiker pisze: 14 kwie 2022, o 13:26 ...Do tego ja lubię mieć auto przewietrzone więc nie zamykam. Fakt często podpinam ładowarkę...
Sam sobie odpowiedziałeś, dlaczego podłączasz często ładowarkę.😂😉
Myślę że przyczyna jest jednak inna - video rejestrator działający również na postoju ...
To już inna sprawa. Zewnętrzne źródła poboru pradu zawsze będą wpływały na żywotność aku.
BBbiker
Posty: 650
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: Komunikat o rozładowanym akumulatorze.

Post autor: BBbiker »

Mikun pisze: 29 kwie 2022, o 09:31 Pobór prądu przez wideorejestrator jest na tyle mały że nie rozładuje akumulatora , pomijam fakt że w trybie parking nie nagrywa non stop tylko jak jest potrzeba :-) no chyba że stoi tak miesiąc :-)
Samo nagrywanie pewnie nie ale dochodzi GPS lokalizujący (licząc fabryczny to razem 2 x GPS) sieć internetowa transmitująca dane na smartfon.
Zasadniczo nie ma mowy o rozładowaniu tylko o niedoborze prądu, który trzeba uzupełniać - albo poprzez dłuższą jazdę albo przez ładowarkę.
Owszem moje auto czasem długo stoi bo mam 2 samochody i używam ich zależnie od potrzeb a na pewno c klasa nie wyjeżdżam kiedy jest ślisko bo nie przekładam jej opon - cały czas ma letnie. W takich przypadkach mogłoby dojść do rozładowania dlatego regularnie doładowuję aku.
Dłuższy stan niedoładowania uszkodzi akumulator więc lepiej temu zapobiec. Ładowarka to tylko 50 PLN a wymiana akumulatora kosztuje dużo więcej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości