Ceny serwisu w ASO

Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 617
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Schnaider »

MaKr pisze: 3 cze 2022, o 08:46 Uważam, że jak na dzisiejsze "chore" ceny i nakręcaną inflację, cena serwisu jest w porządku.
Chyba lepiej nie można było tego ująć ;)
Obrazek
bananan4

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: bananan4 »

Przegląd A7 (przy 140000 km) - 3400 PLN
Java_1992
Posty: 21
Rejestracja: 18 kwie 2022, o 17:23

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Java_1992 »

Witam,
Prosze o ocenę, czy następujące ceny są na normalnym czy może na zawyżonym poziomie? Przy założeniu, że każda z części była moja i płaciłem tylko za usługę. Samochód W205 C180 156PS 2014r Manual. Serwis ASO w lubuskim.
Załączniki
sprzęgło, dwumas,łożysko oporowe (własne).jpg
sprzęgło, dwumas,łożysko oporowe (własne).jpg (50.24 KiB) Przejrzano 645 razy
opony wielosezonowe 17.jpg
opony wielosezonowe 17.jpg (19.17 KiB) Przejrzano 645 razy
olej filtr własne oryginalne.jpg
olej filtr własne oryginalne.jpg (21.3 KiB) Przejrzano 645 razy
Java_1992
Posty: 21
Rejestracja: 18 kwie 2022, o 17:23

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Java_1992 »

C.D.
Dopowiem tylko, że usługi były wykonywane w 2021 oraz 2022 roku.
Załączniki
płyny eksploatacyjne + odpowietrzanie sprzęgła.jpeg
płyny eksploatacyjne + odpowietrzanie sprzęgła.jpeg (38.39 KiB) Przejrzano 644 razy
Cięgna wybieraka-diagnoza.jpeg
Cięgna wybieraka-diagnoza.jpeg (19.26 KiB) Przejrzano 644 razy
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 617
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Schnaider »

Ceny moim zdaniem są OK jak na ASO i nie wydają się być zawyżone.
Co do samego ASO w Przylepie nie mam dobrej opinii o nich, ale to już subiektywne oceny mogą być.
Obrazek
Java_1992
Posty: 21
Rejestracja: 18 kwie 2022, o 17:23

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Java_1992 »

Schnaider pisze: 25 cze 2022, o 09:44 Ceny moim zdaniem są OK jak na ASO i nie wydają się być zawyżone.
Co do samego ASO w Przylepie nie mam dobrej opinii o nich, ale to już subiektywne oceny mogą być.
Jak do tej pory moje ogólne odczucia odnośnie tego serwisu oceniłbym na 3,5/5. Uważam, że kwoty typu 330 zł za samą usługę wymiany płynu hamulcowego (nie zawiera ceny płynu), lub wymianę oleju w skrzyni manualnej są mocno przesadzone. Jakoś olej nawet razem z filtrem wyszedł 160 zł - paradoksalnie jakieś 20 zł taniej niż w roku ubiegłym. Do tej pory kupuję swoje części (zawsze z wysokiej półki, nierzadko OE lub OEM) i zlecam same wymiany, pozwala to na sporą oszczędność przy braku utraty na jakości. Czy mogę wiedzieć dlaczego Twoja opinia o tym serwisie jest niezbyt dobra? Czyżby naciągnięcia na jakieś niepotrzebne koszty lub źle wykonana usługa? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 617
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Schnaider »

Będąc tam miałem wrażenie, że jestem na poczcie i nie czułem się jako klient, który zostawia notabene ponad 2 000 zł tylko jako intruz. Pomijając, że Pani podczas przeglądu A zrobiła mi dwie kawy miałem jeszcze inną sytuację, że się z nimi umówiłem na konkretną godzinę na sprawdzenie systemu ILS, po czym usłyszałem, że elektryk poszedł tego dnia wcześniej do domu, bo chyba mnie nie zapisali w kalendarz... i nie da rady.
Kiedy jedziesz z innego miasta do Zielonej Góry specjalnie na wizytę, to rozumiesz moją konsternację.
Sama analiza, kiedy w końcu doszła do skutku, polegała na diagnozie "możemy wymienić kilka części za 1 500 zł, ale nie wiemy czy to jest to".
Może dlatego, że sam jestem jakościowcem zwracam uwagę jak ważne jest podejście do klienta. Szczególnie jeśli mówi się o nie byle jakim serwisie tylko autoryzowanym. Siłą rzeczy wymagasz coś więcej.
Znajomy miał dużo poważniejszą sytuację z Mercedesem Vito i tam zostawił 20k PLN, a okazało się, że wymieniali nie to co trzeba i koszty można było zredukować do kilku tysięcy zł. Później się z nimi sądził.
Także jeśli chodzi o rutynowe przeglądy i wymiany dają radę, ale tam gdzie trzeba pomyśleć, lepiej znaleźć kogoś kto na Mercedesach się naprawdę zna :twisted:
Obrazek
MaKr
Posty: 43
Rejestracja: 24 wrz 2020, o 09:43

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: MaKr »

Schnaider pisze: 25 cze 2022, o 09:44 Ceny moim zdaniem są OK jak na ASO i nie wydają się być zawyżone.
Co do samego ASO w Przylepie nie mam dobrej opinii o nich, ale to już subiektywne oceny mogą być.
Ten "serwis" w Przylepie to jest niestety pomyłka.
C200 MH
Java_1992
Posty: 21
Rejestracja: 18 kwie 2022, o 17:23

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: Java_1992 »

MaKr pisze: 27 cze 2022, o 09:26 Ten "serwis" w Przylepie to jest niestety pomyłka.
Czy mogę prosić o przyczyny takiej opinii? Jakieś osobiste doświadczenia z tym ASO?
MaKr
Posty: 43
Rejestracja: 24 wrz 2020, o 09:43

Re: Ceny serwisu w ASO

Post autor: MaKr »

Java_1992 pisze: 27 cze 2022, o 13:01
MaKr pisze: 27 cze 2022, o 09:26 Ten "serwis" w Przylepie to jest niestety pomyłka.
Czy mogę prosić o przyczyny takiej opinii? Jakieś osobiste doświadczenia z tym ASO?
Podobne jak kolega wyżej. Obsługa w warzywniaku jest bardziej profesjonalna i przede wszystkim milsza. Ceny serwisu wywindowane w górę i ciężko stwierdzić czy idzie to z jego jakością. Poza serwisem byłem tam w celu poznania oferty na dostępne auta i odbiłem się od drzwi bo wszyscy pracownicy byli zajęci przez więcej niż 30 minut - dziwne.
C200 MH
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości