Agility select - tryb ECO

sylmicha

Re: Agility select - tryb ECO

Post autor: sylmicha »

ECO spróbowałem dosłownie 2 może 3 razy jak dla mnie za bardzo zamula i przeciąża silnik bo często jest za niska prędkość obrotowa co dla silnika i układu przeniesienia napędu jest bardzo niezdrowe. Po za wyjątkami jeżdżę na Comfort ale i tu jak jadę spokojnie pod górkę i silnik ma 1200-1500 obrotów to manetką zrzucam bieg na dół żeby silnik miał przynajmniej 1800 obrotów.
Awatar użytkownika
Schnaider
Moderator
Posty: 617
Rejestracja: 27 sty 2019, o 22:03

Re: Agility select - tryb ECO

Post autor: Schnaider »

sylmicha pisze: 7 lip 2019, o 12:26 ECO spróbowałem dosłownie 2 może 3 razy jak dla mnie za bardzo zamula i przeciąża silnik bo często jest za niska prędkość obrotowa co dla silnika i układu przeniesienia napędu jest bardzo niezdrowe. Po za wyjątkami jeżdżę na Comfort ale i tu jak jadę spokojnie pod górkę i silnik ma 1200-1500 obrotów to manetką zrzucam bieg na dół żeby silnik miał przynajmniej 1800 obrotów.
Dokładnie u mnie tak samo.
Natomiast w osobnym temacie w takim razie rzucę temat Sport i Sport +, żeby w tym wątku zostało już wszystko o EKO.
Obrazek
zolw
Posty: 34
Rejestracja: 13 wrz 2019, o 15:17

Re: Agility select - tryb ECO

Post autor: zolw »

Wiecie czy da radę jakoś wyłączyć tryb żeglowania?
Przez ten tryb, ECO jest dla mnie praktycznie bezużyteczne.

Czasem przełączam na ECO, gdy np. stoję w korku. Zdarza się, że zapomnę go wyłączyć, ale te odłączanie napędu jest strasznie denerwujące i mi o tym przypomina przy pierwszej lepszej okazji. Gorzej, jak Mercedes zdecyduje zrobić to w zakręcie.

Próbowałem ustawiać tryb indywidualny z ECO napędem czy wyłączyć start/stop, ale nic to nie zmienia.
C200
Rufio
Posty: 470
Rejestracja: 4 lis 2017, o 09:28

Re: Agility select - tryb ECO

Post autor: Rufio »

Tryb eco z wylaczonym start stopem powinien odłączyć żeglowanie
Obrazek
C43 AMG kombi
zolw
Posty: 34
Rejestracja: 13 wrz 2019, o 15:17

Re: Agility select - tryb ECO

Post autor: zolw »

Dziś testowałem jeszcze raz, niestety nie pomaga. Może wprowadzili to w późniejszej wersji oprogramowania albo innej skrzyni. Ja mam auto z 2015 z 7 biegową przekładnią.
C200
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1147
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Agility select - tryb ECO

Post autor: zmichal »

Rufio pisze: 10 paź 2019, o 16:37 Tryb eco z wylaczonym start stopem powinien odłączyć żeglowanie
a co ma jedno do drugiego? Tryb jazdy Eco z założenia ma tryb żeglowania, a start stop nie ma z tym żadnego związku.
Ja dodam od siebie, że też denerwuje mnie to żeglowanie, więc z trybu Eco nie korzystam, tym bardziej, że nie zauważyłem w zasadzie mniejszego zużycia paliwa w Eco.
C250 Estate
Awatar użytkownika
Michal
Posty: 422
Rejestracja: 22 sie 2017, o 22:10

Re: Agility select - tryb ECO

Post autor: Michal »

Rufio a Ty w C43 masz tryb eco?
Rufio
Posty: 470
Rejestracja: 4 lis 2017, o 09:28

Re: Agility select - tryb ECO

Post autor: Rufio »

Tak. W C43 jest tryb eco.
Zdarza mi się jeżdzić w trasie w tym trybie.
wtedy spalanie wychodzi jakieś śmiesznie małe.

zmichal pisze: 11 paź 2019, o 13:07
Rufio pisze: 10 paź 2019, o 16:37 Tryb eco z wylaczonym start stopem powinien odłączyć żeglowanie
a co ma jedno do drugiego? Tryb jazdy Eco z założenia ma tryb żeglowania, a start stop nie ma z tym żadnego związku.
Może w 9 biegowej tak jest.
Obrazek
C43 AMG kombi
sylmicha

Re: Agility select - tryb ECO

Post autor: sylmicha »

Tryb żeglowania z założenia jest na puste autostrady więc nie ma problemu z załączaniem oraz rozłączaniem napędu.
Jara
Posty: 744
Rejestracja: 22 sie 2018, o 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agility select - tryb ECO

Post autor: Jara »

Z tego co z rożnych źródeł usłyszałem .. tryb żeglowania ... jest gadżetem w 4-cyl silnikach
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości