Zmiana infotainment na android "made in china"

Dział dla posiadaczy modelu GLC
konrad.z
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Zmiana infotainment na android "made in china"

Post autor: konrad.z »

Masz rację, tylko będzie to trochę inaczej wyglądało. Na telefon ściągasz aktualizację przez Internet dzięki wsparciu producenta (dużego jak Samsung, LG itd... który współpracuje z Google (Adnroid)). Tutaj tego nie ma i nigdy nie będzie, ale można wszystko zrobić manualnie - myślę, że jak producent chińskiego tableta wypuści uaktualnioną wersję to jakby z nim pogadać to pewnie udostępni aktualizację dla swoich wcześniejszych klientów. Ale automatycznie tego nie zrobisz.
S205 C200@250KM AMG
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Zmiana infotainment na android "made in china"

Post autor: Andrzej »

konrad.z pisze: 24 lis 2020, o 12:34 Masz rację, tylko będzie to trochę inaczej wyglądało. Na telefon ściągasz aktualizację przez Internet dzięki wsparciu producenta (dużego jak Samsung, LG itd... który współpracuje z Google (Adnroid)). Tutaj tego nie ma i nigdy nie będzie, ale można wszystko zrobić manualnie - myślę, że jak producent chińskiego tableta wypuści uaktualnioną wersję to jakby z nim pogadać to pewnie udostępni aktualizację dla swoich wcześniejszych klientów. Ale automatycznie tego nie zrobisz.
Podaj namiary.
konrad.z
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Zmiana infotainment na android "made in china"

Post autor: konrad.z »

Nie wiem czy można takie rzeczy wrzucać na forum, w każdym razie ja kupowałem tutaj:

https://www.dmpcardesign.com/android-na ... tesla-size

Mam wersję 10,25cala ale widzę, że niedużo drożej jest teraz 12 cali. Jakby ktoś kupował z innego miejsca to polecam zwrócić uwagę na OS - żeby był najnowszy Android 10.0. Wersje różnią się czasem parametrami podzespołów i wielkością ekranu - dla mnie 10,25 to minimum. Wysyłają z Malezji - w ciągu trzech dni dostałem. Przesyłka jest dość droga i doliczają cło w Polsce - niecałe 200zł. W Europie też to sprzedają, ale lepszego i taniej nie znalazłem - ogólnie mało było ofert.

Tutaj jest film jak krok po kroku zamontować:
https://www.youtube.com/watch?v=MrvGz_UwbVg

Ja robiłem sam, ale raczej łatwiej to wygląda niż jest w rzeczywistości - ja robiłem dwa popołudnia. Demontaż konsoli i podłączenia są proste, dają dużo narzędzi plastikowych żeby ściągać maskownice. Problem jest z ukrywaniem luźnych kabli i podłączaniem bo czasem jest mało zapasu, albo mało miejsca na ręce. Myślę, że każdy elektryk od radio samochodowego z tym filmem z youtube podłączy to w dwie godziny.
S205 C200@250KM AMG
jaromir
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2020, o 15:36

Re: Zmiana infotainment na android "made in china"

Post autor: jaromir »

Ja kupowałem na Aliexpress.com (https://pl.aliexpress.com/item/4000783929650.html) Po wpisaniu "mercedes glc android" będziecie mieli sporo ofer. Są opinie ze zdjęciami, też z Polski.
Za 10,25 calowy zestaw po rabacie placiłem 1780,- zł. Bez ceł i innych opłat (trzeba wybrać przesyłkę z magazynu w EU). Przysyłka darmo. Towar był w tydzień.

Ten system całkowicie zmienia odbiór samochodu - jakbym miał nowy model. Wygląda jak oryginalne wyposażenie samochodu bo monitor jest identyczny z oryginalnym 2020 (ale jak kto chce to z jeszcze większym). Nie wiem czy działa z nowym modelem z MBUX bo ja miałem jeszcze NTG5 i ten system jest własnie przeznaczony do retrofitu tych starszych systemów.

Co do aktualizacji produktu to raczej i tak nie ma innego wyboru. Android 10 jest na tyle nowy, że raczej nie ma zagrożenia, że google przestanie na nim działać. Raczej to mercedesowski badziewny system na pewno nie będzie aktualizowany (tak jak i mój NTG5). Zawsze mogę na niego przełączyć. Co jak co, ale firmy motoryzacyjne nie są najlepsze w oprogramowaniu. A aktualizacja u nich polega na zmianie auta :lol:
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1147
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Zmiana infotainment na android "made in china"

Post autor: zmichal »

jaromir, fajnie jakbyś nagrał jakiś filmik z relacją jak to wygląda i działa w praktyce ;)
C250 Estate
freel4ncer
Posty: 296
Rejestracja: 11 lip 2017, o 11:54

Re: Zmiana infotainment na android "made in china"

Post autor: freel4ncer »

zmichal pisze: 10 gru 2020, o 12:08 jaromir, fajnie jakbyś nagrał jakiś filmik z relacją jak to wygląda i działa w praktyce ;)
Wlasnie zamowilem taki sam wiec jak zamontuje to wrzuce
s205
konrad.z
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Zmiana infotainment na android "made in china"

Post autor: konrad.z »

freel4ncer pisze: 10 gru 2020, o 15:52 Wlasnie zamowilem taki sam wiec jak zamontuje to wrzuce
Trzy tipy:

1. Anteny od GPS nie trzeba koniecznie wyprowadzać na szybę w okolice lusterka. Ja tego nie zrobiłem z lenistwa - miałem to zrobić później - ale dotychczas nie zrobiłem, a sygnał od GPS łapie idealnie. Mam włożoną kartę LTE i z niej internet (to ta sama antena - GPS) i z tym jest trochę gorzej, ale generalnie ok - wszędzie w mieście jak jeżdżę to jest zasięg - jedynie czasem jak przez las się jedzie i telefon pokazuje "1 lub 2 kreski" to wtedy w samochodzie zasięg gubi. Antene schowałem w środku w tunelu obok radia. Gdyby ją pociągnąć tam gdzie jest głośnik w podszybu byłoby pewnie jeszcze lepiej.

2. Nie wiem jakie będziesz miał przejście z sygnału audio - tzn tą wtyczkę co się wpina w gniazdo USB w schowku. U mnie jest coś takiego, że jest krótki kabel USB i potem przechodzi we wtyczkę miniJack i gniazdo które można rozłączyć - dalej od gniazda miniJack idzie bezpośrednio do chińskiego tableta. Jest tu moment newralgiczny - gniazdo i wtyczka miniJack ciężko się wpinają i za pierwszym razem za słabo wcisnąłem i miałem dźwięk tylko na jeden kanał tzn głośniki z jednej strony tylko grały. Trzeba zwrócić uwagę, żeby dobrze docisnąć i podłączyć.

3. Odnośnie tej wtyczki opisywanej powyżej którą trzeba doprowadzić z tunelu środkowego do schowka - tam nie ma żadnego otworu, a jak zrobicie tak jak w tych filmach na youtube to będzie do d*upy - czyli kabel pod dół obudowy schowka wsadzają i potem lekko śrubami dociskają - ale ten schowek wyraźnie odstaje i gniecie kabel. Jeżeli ktoś nie chce wiercić w tym plastiku od obudowy schowka - np ja nie miałem jak we wspólnym garażu podziemnym - to jest jeden trick o ile masz to samo wyposażenie co ja.
Jak się otworzy schowek (normalnie) to nad tym panelem gdzie są dwa wejścia USB i na kartę od navi jest taka jakby mała półeczka wysoka na kilka centymetrów, a na niej gumowa mata którą można łatwo odczepić. Jak wyciągnie się tą matę gumową to zostaje mały otwór na którym się ta mata trzyma (gumowy bolec od maty w ten otwór wchodzi). Ja ten otwór delikatnie pilnikiem powiększyłem i miałem jak przełożyć ten kabel z wytczką USB bezpośrednio ze środka tunelu środkowego do schowka. Nie wiem czy wszyscy mają podobną budowę tego elementu - ja mam dość dziwną wersję z dobrym wyposażeniem ale całkowicie bez nawigacji i u mnie w tym panelu w schowku nie ma nawet wejścia na kartę SD - tylko dwa gniazda USB.

Życzę powodzenia i żeby Ci się szybko otarcia na rękach wygoiły od przekładania tych malutkich chińskich kabelków.
S205 C200@250KM AMG
freel4ncer
Posty: 296
Rejestracja: 11 lip 2017, o 11:54

Re: Zmiana infotainment na android "made in china"

Post autor: freel4ncer »

konrad.z pisze: 11 gru 2020, o 09:32
freel4ncer pisze: 10 gru 2020, o 15:52 Wlasnie zamowilem taki sam wiec jak zamontuje to wrzuce
Trzy tipy:

1. Anteny od GPS nie trzeba koniecznie wyprowadzać na szybę w okolice lusterka. Ja tego nie zrobiłem z lenistwa - miałem to ......
Super dzieki za tipy napewno sie przydadza :)
Mam takie pytanko gdyz gdzies w necie widzialem jakies narzekania na przesuniecie dzwieku wzgledem video.
Czy zauwazyles cos takiego na YouTube albo Netflix ewentualnie na filmach z karty?
s205
Awatar użytkownika
dasonen
Moderator
Posty: 650
Rejestracja: 9 paź 2019, o 15:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana infotainment na android "made in china"

Post autor: dasonen »

konrad.z pisze: 11 gru 2020, o 09:32 sygnał od GPS łapie idealnie. Mam włożoną kartę LTE i z niej internet (to ta sama antena - GPS)
No raczej nie. Nawet na tej chińskiej aukcji mają "pismem obrazkowym" pokazane:
Obrazek
Osobna antena do GPS i osobna do GSM (a trzecia to WiFi, tylko źle ją opisali).

Montowałem takie urządzenie w zeszłym roku w W204 w rodzinie, razem z kamerą cofania. Audio podłączyłem do przewodów AUX-IN w kostce.
Antenę GPS i GSM schowałem pod maskownica środkowego głośnika na desce rozdzielczej - było tam pusto i idealnie pod szybą. Brak metalowych elementów. Antenę WiFi schowałem w innym miejscu.
C43 AMG
konrad.z
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Zmiana infotainment na android "made in china"

Post autor: konrad.z »

dasonen pisze: 12 gru 2020, o 00:44 Osobna antena do GPS i osobna do GSM (a trzecia to WiFi, tylko źle ją opisali).
Trzeciej anteny (zewnętrznej) nie ma u mnie i nie widziałem nigdzie na żadnym filmie dotyczącym montażu ani aukcji tego tableta przeznaczonego do W205. U Ciebie na screenie też trzeciej anteny nie widzę.

Przypomniało mi się, że miałem zaskoczenie i mały problem przy montażu i obejrzałem film na youtube jeszcze raz - masz rację - ta mniejsza jest od GSM a nie WiFi, ale na stronie na której kupowałem jest opisana jako WiFi i ten facet co ją montuje też mówi błędnie WiFi. Na obudowie miałem napisane na jednym wejściu GPS a na drugim 4G i przypomniałem sobie, że mnie to zaskoczyło i musiałem próbować na prowizorycznie podłączonym czy wszystko działa. W każdym razie obydwie mam wsadzone pod obudowę konsoli środkowej w okolicy radia i działają dobrze.

Przesunięcia dźwięku nie mam, korzystam z youtube codziennie.
Dziwne bo na tej aukcji piszą o pełnym wsparciu dla touchpada i klawiszy kierownicy - u mnie to tak nie wygląda - podstawowe klawisze działają i kółko przy touchpadzie też, ale sam touchpad nie. Daj znać jak zamontujesz.
S205 C200@250KM AMG
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości