Audio20 i CarPlay/MirrorLink

Awatar użytkownika
dasonen
Moderator

Re: Audio20 i CarPlay/MirrorLink

Post autor: dasonen »

szef-o2 pisze: 3 wrz 2020, o 13:22 jaka niby jest różnica technologiczna miedzy w205 z 2014, a w205 z 2018, chyba, ze chodzi o ten wielki lift, który oprócz świateł z przodu- full led i gamy silnikowej chyba niczego nie zmienił.
Prawdopodobnie chodzi o główną jednostkę infotainment. Zmieniła się jednostka albo jej firmware i ten nowszy jest przygotowany do MirrorLink. Zmieniła się też kierownica i sposób sterowania z niej oraz display z zegarami - to znów wiąże się ze zmiana elektroniki i jej firmware.
Słabo to wygląda, ale może być prawdziwe :(
C43 AMG
szef-o2

Post autor: szef-o2 »

Nie masz racji, co prawda ekran i kierownica się zmieniła- radio i system pewnie też, ale przecież przed liftem były wersję z androidauto. W poprzednich postach kiedyś czytałem, że jeżeli na wyświetlaczu podczas ściszania radia pojawia się "pasek głośności" to radio obsługuje androidauto tylko możesz nie mieć tej opcji wykupionej. Nie wiem ile jest w tym prawdy w każdym razie według wcześniejszych opisów moje auto spełnia wszelkie "wymagania", ale nie ma androidauto i w tym cały szkopuł. Nawiązałem kiedyś kontakt z gościem z olx, który miał spowodować (nie wiem w jaki sposób), że będzie działało, ale przez covid nie doszło do spotkania i nic z tego nie wyszło.
Awatar użytkownika
dasonen
Moderator

Post autor: dasonen »

szef-o2 pisze: 3 wrz 2020, o 16:29 Nie masz racji [...] przecież przed liftem były wersję z androidauto.
Tak, słyszałem, że było 2 producentów jednostek i w jednym się "dało". Jednak po lifcie da się w każdym (tak mówił mi człowiek, który to aktywuje) - więc coś tam racji mam :P
C43 AMG
konrad.z
Kontakt:

Post autor: konrad.z »

Jeżeli ktoś ma podobną sytuację jak miałem ja - czyli Audio 20 bez nawigacji albo jest z niej niezadowolony to mogę polecić montaż osobnej jednostki z Androidem w miejsce ekranu 7cali.

Kupiłem jednostkę od DMP Car Design, ale jest tego pełno na AliExpress oraz na europejskich serwisach aukcyjnych. Według mnie to z DMP było najlepsze pod kątem parametrów - Android 10, ekran 10,25cala 2K , LTE itd... Koszt około 2500zł.

Na plus:
* wiadomo - działa jak zwykły tablet czyli można instalować wszelkie aplikacje ze sklepu Google - asystent, youtube, netflix, mapy google itd... wszystko działa bez zarzutów,
* jest split screen - a ekran jest w proporcji około 2:1 - można mieć na połowie nawigację, a na drugiej połowie np youtube czy coś innego do muzyki;
* dźwięk jest idealnie taki sam (moje subiektywne odczucie) jak np. CD z oryginalnej jednostki;
* działa częściowe sterowanie z kierownicy i kółka / joysticka - wiadomo - głośniej ciszej itd z kierownicy; plus jak przycisk od sterowania głosowego przytrzymam to od razu uruchamia się nawigacja, kółko / joystick, przycisk wstecz i inne też działają - jedynie gładzik nie;

Na minus:
* ekran jest błyszczący (jak każdy dotykowy) więc w słoneczny dzień trochę odbija;
* wyłączenie auta całkowicie resetuje aplikacje, tzn. po uruchomieniu wszystko działa jak wcześniej, ale jak np mieliście ustaloną navi albo przesłuchany podcast na youtube do połowy to wszystko się zresetuje i działa jak np. po ponownym restarcie telefonu - nie ma jakby trybu standby,
* parowanie z telefonem jest trochę bez sensu - tzn. można połączyć tablet z telefonem, ale jest gorsza jakość dźwięku i nie można wtedy wybrać numeru z kierownicy - w tym małym ekranie pomiędzy licznikami - co jest dla mnie najwygodniejsze,

Montaż jest średni - tzn są filmiki na youtube, ale w 20 minut jak u nich tego się nie zrobi. Samo podłączenie to kilka wtyczek i 5 minut roboty, ale żeby te kable wszędzie poprowadzić i zmieścić w oryginalnych otworach (jest ich dużo więcej- kabli) to już tragedia - ja robiłem dwa popołudnia, ale nie mam kompletnie doświadczenia z poważnym "grzebaniem" w samochodach.

Jest parę minusów związnych z tym, że to jednak element nieoryginalny, ale w każdym razie jest nieporównywalnie większa wygoda w porównaniu do Audio 20 - uruchamiasz auto, wyjeżdżasz z garażu podziemnego, za chwilę Ci łapie LTE bo masz wsadzoną kartę do tego tableta, do Asystenta Google mówisz "ołkej google, Don Wasyl jułtube" potem "ołkej google, trasa do Ciechocinka" i elegancko...

Obrazek
S205 C200@250KM AMG
szef-o2

Post autor: szef-o2 »

Ok, masz rację z tym się zgodzę. Pisaliśmy o tym samym tylko trochę inaczej. W każdym razie nasze spostrzeżenia nie zmienią faktu, o którym pisałem na samym początku, mercedes ewidentnie dał ciała w tym temacie i tyle. Moje audio na 90% jest zgodne i powinno obsługiwać androidauto, ale jest duży problem żeby znaleźć magika, który to aktywuje przynajmniej w mojej okolicy.
wojo2000

Post autor: wojo2000 »

Cześć,

A czy orientujecie się jak sprawdzić czy serwis MB nie zrobił mi upgrade Audio20? Czy gdzieś w opcjach radia można rozszyfrować wersję?
Ja mam GLC z 2018 ale rok produkcji 12/2017. Mam datacard 154 ale dziwne bo w opcjach radia pokazuje mi NTG5Star1. Przy zmianie głośności pojawia mi się suwak na ekranie.
pbrud

Post autor: pbrud »

Odnośnie CarPlay,Android Auto. W NTG5star1 kod wyposażenia 154 i pasek głośności da sie uruchomić funkcjonalność. Sprawdzone w praktyce. Niestety tylko poza serwisem.
Łukaszek77

Post autor: Łukaszek77 »

pbrud pisze: 22 paź 2020, o 08:30 Odnośnie CarPlay,Android Auto. W NTG5star1 kod wyposażenia 154 i pasek głośności da sie uruchomić funkcjonalność. Sprawdzone w praktyce. Niestety tylko poza serwisem.
A możesz nam się pochwalić, kto i gdzie i za ile Ci to zrobił... ;)

Ot. Może jest ktoś z forum, kto zna kogoś lub wie jak to zrobić na Podkarpaciu lub Małopolsce....
C200 Estate 4Matic MY2018 AMG + BRABUS Xtra
pbrud

Post autor: pbrud »

priv
adamo883

Post autor: adamo883 »

Witam czy ktoś z forum aktywuje CarPlay w Szczecinie lub okolicach?
ODPOWIEDZ