Wymiana Audio 20 na coś z Androidem

Wrcfan
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2021, o 18:42

Re: Wymiana Audio 20 na coś z Androidem

Post autor: Wrcfan »

Kombinujecie z tymi przejściówkami, a żaden nie wpadł na to żeby sprawdzić to na jakimś zewnętrznym sprzęcie audio. Wyszło by wtededy że samo urządzenie też nie daje dobrego dźwięku i lepsze adaptery usb nic nie dadza
W205 c220d 4matic AMG Line
konrad.z
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Wymiana Audio 20 na coś z Androidem

Post autor: konrad.z »

^^ Tak kolego, samo urządzenie daje dość średni dźwięk, adapter go prawdopodobnie jeszcze pogarsza. Po to jest tranzystorowy wzmacniacz słuchawkowy (czyli taki mobilny, mały - bo przecież dużego na 230V tam nie zamontujesz) żeby wzmocnić i trochę "obrobić" sygnał - nie żadne adaptery.
Problem leży w tym, że kiedy słucham utworu z pliku MP3 zapisanego w urządzeniu jest w miarę OK, ale już kiedy czasami dany utwór na YouTube albo aplikacja ma ustawiony domyślnie poziom głośności na 50% mniej niż standardowo, a samo urządzenie też wysyła sygnał 50% słabszy niż fabryczne radio/CD to na koniec dostaję coś cztery razy ciszej i muszę rozkręcić "volume" tak mocno, że aż "prąd bzyczy z głośników".
To tak jakbyś podłączył analogowo telewizor do wzmacniacza stereo czy kina domowego i ustawił głośność w telewizorze na 5% - nawet jak będzie dobry sprzęt to będzie grał źle po "podgłośnieniu" bo sygnał ze źródła będzie za słaby.
S205 C200@250KM AMG
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Wymiana Audio 20 na coś z Androidem

Post autor: Andrzej »

Dziś zainstalowałem sobie Tidal to tak jak spotify tylko że Tidal jest w jakości hifi dziwięk jak z płyty cd powiem że jest różnica . Miesiąc za darmo dla abonentów plusa 3 miesiące gratis potem 19.99 . Można pobrać co się chce i potem nie trzeba nawet danych komórkowych . Urządzenie jest oki dla mnie jedyny minus to głośniczek dołączony do wyświetlacza który odpowiada za komunikaty z navi , raz działa raz nie . Jeśli jedziemy na radiu samochodowym to to jest słabe . Przy okazji mam orginalny głośnik na podszybiu jest podłączony ale wcale nie gra , przy rozmowie przez telefon też nie . Wie ktoś po co on jest.
Andrzej
Posty: 298
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 23:49

Re: Wymiana Audio 20 na coś z Androidem

Post autor: Andrzej »

Andrzej pisze: 16 maja 2022, o 19:27 Dziś zainstalowałem sobie Tidal to tak jak spotify tylko że Tidal jest w jakości hifi dziwięk jak z płyty cd powiem że jest różnica . Miesiąc za darmo dla abonentów plusa 3 miesiące gratis potem 19.99 . Można pobrać co się chce i potem nie trzeba nawet danych komórkowych . Urządzenie jest oki dla mnie jedyny minus to głośniczek dołączony do wyświetlacza który odpowiada za komunikaty z navi , raz działa raz nie . Jeśli jedziemy na radiu samochodowym to to jest słabe . Przy okazji mam orginalny głośnik na podszybiu jest podłączony ale wcale nie gra , przy rozmowie przez telefon też nie . Wie ktoś po co on jest. Już wiem chyba cal center.
Konrad pobierałeś obszar mapy , mi nie udaje się ta sztuka.
Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 892
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Wymiana Audio 20 na coś z Androidem

Post autor: GLC X253 »

Wg mnie z dźwiękiem jest kilka problemów. Jak źródłem jest telefon (bezprzewodowy CarPlay), to z telefonu dane audio do urządzenia pobierane są przez BT i zwracane do systemu audio samochodu przez złącze AUX, czyli dźwięk jest kilkakrotnie przetwarzany. Natomiast jak źródłem jest samo urządzenie to transformacja jest tylko przez AUX, ale tak jak poprzednio z cyfrowego na analogowy i z powrotem na cyfrowy. Przypuszczam, że problemem jest kilkakrotna transformacja i brak dopasowania poziomu sygnałów. Ważne jest też dobra separacja kabli z sygnałem od źródeł zakłóceń (np. ładowarka indukcyjna itp.)
Ja nie jestem fanem androida i dlatego zdecydowałem się na opcję zmodyfikowania oryginalnego systemu audio przez instalację modułu z CarPlay. Mój moduł ma dość rozbudowany system regulacji opcji dźwięku (osobna regulacja poziomu dźwięku dla różnych źródeł oraz equalizer. Po wielu próbach dobrałem takie ustawienia, że jakość dźwięku jest akceptowalna (brak szumów, przydźwięku itp., ale niestety dźwięk nie jest tak czysty i "soczysty" jak z systemu samochodu. W razie potrzeby bardzo łatwo wyłączyć CarPlay i korzystać z oryginalnego systemu.
Reasumując jeśli mogę bez problemu korzystać z AutoMapy lub Yanosika z aktualną bazą radarów bez wyjmowania telefonu z kieszeni to jestem w stanie zaakceptować niewielki ubytek jakości dźwięku. Oczywiście dostępne są tez inne systemy nawigacji. CarPlay uruchamia się prawie natychmiast po uruchomieniu silnika. Całość dźwięku w 100% przez głośniki samochodu.
ZW (GLC 250 - 211KM)
Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 892
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Wymiana Audio 20 na coś z Androidem

Post autor: GLC X253 »

konrad.z pisze: 15 maja 2022, o 21:22 Bo to nie jest adapter a jakiś dziwny wymysł - emulator pendrive z muzyką - coś takiego. Z USB jest prosto wyciągnąć sam sygnał audio lub odwrotnie - jest wiele takich przejściówek za kilkanaście zł - problem w tym, że to chyba nie zadziała - nie wiem dokładnie. Z tego co widziałem to ludzie montują wzmacniacze słuchawkowe które po prostu zwiększą moc i jakość sygnału analogowego audio. U mnie mam wrażenie, że ten sam problem - czyli na YouTube jak uruchomię jakiś teledysk to czasem jest taki cicho ustawiony sygnał w samym filmie na YT, że muszę bardzo mocno podkręcić głośność w aucie żeby grało na normalnym poziomie - jednocześnie jak przełączę na oryginalne CD, rozmowę, a czasem inną aplikację to jest koszmarnie głośno. Wydaje mi się, że po wzmocnieniu sygnału dźwięk będzie lepszy - mam zamiar coś takiego kupić - jak przetestuję to sam znać. "Audiofilskie" są za około 1000zł co dla mnie nie ma sensu, porządne są po 300zł.
Te jak piszesz adaptery za kilka złotych to proste komputerowe karty dźwiękowe. One mają wejście mikrofonowe które ma zupełnie inną czułość niż AUX, a na dodatek w większości są do pojedynczego mikrofonu czyli mono. Musi to być urządzenie które po włączeniu w gniazdo USB system samochodu rozpozna jako AUX. Problem w tym, że oryginalny system Audio20 nie wejścia AUX. Stąd ten adapter.
ZW (GLC 250 - 211KM)
MiloszWaw
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2022, o 14:15

Re: Wymiana Audio 20 na coś z Androidem

Post autor: MiloszWaw »

GLC X253 pisze: 12 maja 2022, o 19:21 Pytanie do do kolegów którzy zainstalowali nowe audio z Androidem - jak jest przekazywany dźwięk z nowego systemu do systemu audio samochodu. Ja długo rozważałem opcję Androida, ale z uwagi na to, że wyłącznie interesuje mnie CarPlay zdecydowałem się na moduł CarPlay (z firmy Hadron).
Mam pytanko. Kupiłeś sam moduł w hadronie czy razem z montażem przez nich? Robią od ręki czy są jakieś terminy oczekiwania?
Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 892
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Wymiana Audio 20 na coś z Androidem

Post autor: GLC X253 »

Kupiłem bez montażu. W GLC jest więcej miejsca i montaż jest bardzo prosty. Miałem problem z dźwiękiem, ale Hadron przekierował mnie do fachowca który telefonicznie rozwiązał problem. Jak się zdecydujesz chętnie podpowiem jak to zrobić. W zasadzie montaż polega na wpięciu dwóch przejściówek w okablowanie radia, oraz podłączenie wtyczek do kupionego modułu.

Tu link do identycznego modułu (oceniam wyłącznie po wyglądzie i zawartości zestawu)
https://pl.aliexpress.com/item/40006502 ... 3431%21rec
ZW (GLC 250 - 211KM)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości