Klimatyzacja przestaje działać

Waldi146
Posty: 12
Rejestracja: 3 gru 2019, o 19:38

Klimatyzacja przestaje działać

Post autor: Waldi146 »

Może ktoś spotkał się z takim problemem lub wie jaka jest jego przyczyną. Otóż po rozpoczeciu jazdy w upale i ustawieniu wszystkich parametrów klimatyzacji w auto, wydaje się że wszystko działa prawidłowo. Jednak po przejechaniu kilkunastu kilometrów, oczuwam że w wychlodzonym wnętrzu robi się coraz cieplej aż do gorąca. Przełączenie siły nadmuchu czy miejsc nadmuchu na rękę nic nie daje. Słychać, że wentylator zwiększa obroty, ale przez kratki powietrze ledwo dmucha. Jakby wszystkie klapki sterujące przepływem były zamkniete. Ręczne zmiany miejsc nadmuchu nie działają. Dodam, że na początku jazdy wszystkie ręczne sterowania działają. Ostatnio jak jechałem to działanie klimy wróciło do normy, gdy temperatura na zewnątrz zrównała się z temperaturą wewnątrz auta. Jaka może być tego przyczyną ?
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 111
Rejestracja: 12 mar 2017, o 07:58

Re: Klimatyzacja przestaje działać

Post autor: Jarek »

miałem też taki przypadek w w205 rok temu jednorazowy, nic z tym nie robiłem po zgaszeniu auta wszystko wróciło do normy. Myślę że jakiś czujnik źle odczytał parametry temperatury otoczenia i tak sterował klimatyzacją. Od tamtej pory wszystko działa ok.
W205 C200 184PS +.... :twisted:
W222 S500... :shock:
miluch
Moderator
Posty: 454
Rejestracja: 3 cze 2016, o 15:48

Re: Klimatyzacja przestaje działać

Post autor: miluch »

Też miałem taki przypadek. To było na trasie w upalny dzień i zachował się dokładnie tak jak opisujesz. Próbowałem wyłączyć silnik i robiłem postój po trasie, mimo to po chwili efekt wracał. Finalnie wracałem z otwartymi szybami bo nie mozna było wytrzymać. Noc w garażu, rano chciałem już jechać do ASO i co? Oczywiście wszystko wróciło do normy i więcej się nie powtórzyło. Ale odstał całą noc, zatrzymanie na poboczu u 15 mint postoju nic nie zmieniało.
W204 C180 Kompressor ---> był :roll:
W207 E250 CGI ---> był :roll:
W205 220d Estate ---> był :roll:
W213 220d All Terrain ---> jest :lol:
Waldi146
Posty: 12
Rejestracja: 3 gru 2019, o 19:38

Re: Klimatyzacja przestaje działać

Post autor: Waldi146 »

Niestety w moim przypadku doba przerwy nic nie zmieniła. Zastanawia mnie jednak to, dlaczego komputer w sytuacji awaryjnej zamyka kanały nawiewu. Logicznie biorąc, dla bezpieczeństwa powinien je pootwierać.
Awatar użytkownika
dasonen
Moderator
Posty: 650
Rejestracja: 9 paź 2019, o 15:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klimatyzacja przestaje działać

Post autor: dasonen »

Waldi146 pisze: 22 cze 2020, o 10:27 Zastanawia mnie jednak to, dlaczego komputer w sytuacji awaryjnej zamyka kanały nawiewu. Logicznie biorąc, dla bezpieczeństwa powinien je pootwierać.
Może uznaje, iż mogło dojść do potencjalnie niebezpiecznej awarii nie chce, żeby żar lub trujące opary były tłoczone do kabiny?
https://youtu.be/dAuzhG0tG_E?t=34
C43 AMG
bobofrut
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty 2019, o 16:46

Re: Klimatyzacja przestaje działać

Post autor: bobofrut »

Wymień filtr kabinowy. Ten pod schowkiem. Też tak miałem, wymiana rozwiązała problem. Filtr miał ze 3kg. A niby 3 miesiące wcześniej był wymieniany w ramach przeglądu. Nawet wypisany był na fakturze. A najlepiej wymień oba.
W205-C180
X164-GL450
Waldi146
Posty: 12
Rejestracja: 3 gru 2019, o 19:38

Re: Klimatyzacja przestaje działać

Post autor: Waldi146 »

Okazało się, że w układzie brakowało 100 g czynnika chłodzącego. Niby niedużo, ale gdy w całym układzie jest ok 500 g, to daje 20 %. Oczywiście przy okazji wymieniłem obydwa filtry, stare nawet nie były zbyt zanieczyszczone. Dziękuję wszystkim za porady.
aneczka
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2020, o 09:09

Re: Klimatyzacja przestaje działać

Post autor: aneczka »

Witam i podłącze się do tematu ,z tą różnicą ze u mnie nie przestaje działać tylko przestała nagle działać!! A dosłownie tydzień wcześniej autko było na sprawdzeniu klimy i brakowało 40g gazu. Czynnik został uzupełniony i wszytko grało elegancko! Dużo się mówiło o czujniku cisnienia ,więc zamówiłem! Żadnych błędów auto nie generuje .może ktoś miał podobną sytuację ? Dodam że wlacznik wogole nie działa, nie świeci się czerwone światełko przy pełnym systemie czynnika.bezpieczniki sprawdzone wszystkie -ok
Ostatnio zmieniony 19 sie 2022, o 08:24 przez aneczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Wrcfan
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2021, o 18:42

Re: Klimatyzacja przestaje działać

Post autor: Wrcfan »

Miałem tak, ale nie w mercedesie i to kilka razy.
Za pierwszym razem padł wyłącznik termiczny na sprężarce. Zdiagnozować to było bardzo prosto. Podloczylem bezpośrednio za nim plus z akumulatora i sprzęgło się załączało, gdy łączyłem przed nim nie. Potem był przekaznik, a jeszcze później czujnik ciśnienia. Wystarczyła zewrzeć dwa piny i sprzęgło się załączało. Jak wspomniałem to nie było w mercedesie, ale może Ci to pomoze
W205 c220d 4matic AMG Line
aneczka
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2020, o 09:09

Re: Klimatyzacja przestaje działać

Post autor: aneczka »

A czy ten czujnik termiczny który jest na sprazarce można kupić jako sam czujnik czy szukać jakieś sprężarki z drugiej ręki ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość