Ile miejsca w srodku

Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Ile miejsca w srodku

Post autor: Wojtek »

Myślę, że wszystko zależy od tego ile rzeczy chcesz ze sobą zabrać. My (rodzina 2+2 dzieci aktualnie 10 i 7 lat) jeździmy systematycznie co roku na urlop (od 2015 C-klasą). Pakujemy się bez problemu w samym bagażniku (sedan). Więc może zamiast większego auta wystarczy tylko mniej rzeczy ze sobą zabierać ;-).
freel4ncer
Posty: 296
Rejestracja: 11 lip 2017, o 11:54

Re: Ile miejsca w srodku

Post autor: freel4ncer »

Wojtek pisze: 7 sty 2019, o 10:17 Myślę, że wszystko zależy od tego ile rzeczy chcesz ze sobą zabrać. My (rodzina 2+2 dzieci aktualnie 10 i 7 lat) jeździmy systematycznie co roku na urlop (od 2015 C-klasą). Pakujemy się bez problemu w samym bagażniku (sedan). Więc może zamiast większego auta wystarczy tylko mniej rzeczy ze sobą zabierać ;-).
10 i 7 to chyba raczej nie potrzebuja wozka ani nie wozisz ich w fotelikach RWF. NIe musisz im wozic kojca albo skladanego lozeczka itp itd
s205
Wojtek
Posty: 611
Rejestracja: 8 cze 2016, o 21:36

Re: Ile miejsca w srodku

Post autor: Wojtek »

Jeżdżę na urlopy "od zawsze" przed klasą C miałem B i też się mieściłem z 2 dzieci i nigdy nie byłem załadowany po dach. W B klasie mieściłem się pod roletką. Pierwszy wyjazd długi (poza granice kraju) z 2 dzieci był jak młodsza miała 1 rok. Problemem jest wózek "gondola" jak już przesiądzie się do spacerówki to kojec/składane łóżeczko + spacerówka nie jest problemem.
Jara
Posty: 744
Rejestracja: 22 sie 2018, o 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile miejsca w srodku

Post autor: Jara »

Jak kupuję C tylko kombi ... na szczęście w 205 nie szurają 180 cm. wzrostu po podsufitce. Sedan odpadł z marszu .... ba W204 kiedyś to na przednich fotelach 180 cm dotykali włosami podsufitki. W 205 jest już lepiej.
Tylko ja mam 174 cm i nie widzę nigdzie problemu ... mieszczę się wszędzie :)
BBbiker
Posty: 650
Rejestracja: 17 sty 2020, o 09:24

Re: Ile miejsca w srodku

Post autor: BBbiker »

Dla mnie c klasa to takie ciasne 4 drzwiowe coupe. Kompletnie nie rozumiem osób kupujących jeszcze ciaśniejsze CLA...
W porównaniu do krótszej o 55 cm Sportage to w c klasie jest 2x ciaśniej.
Z tyłu to już dramat. W Kii 3 osoby wygodnie siedzą - płaska podłoga regulowane kątowo oparcia o funkcjonalności to nawet szkoda gadać.
Na fotelu kierowcy najgorszy jest ten środkowy tunel - kiedy włączę tempomat nie wiem jak ułożyć noge - ten tunel gniecie goleń - dlaczego ni ema podnóżka dla prawej nogi? W sportage mogaę majtac nogą na lewo i prawo nic nie ugniata wszystko dostępne można regulować bez odrywania wzroku od drogi i nie przeszkadza rzekłbym wzór ergonomii.
Na pewno nie kupiłbym tego auta do wożenia rodziny.
Awatar użytkownika
pepe008
Posty: 74
Rejestracja: 8 lip 2018, o 11:56

Re: Ile miejsca w srodku

Post autor: pepe008 »

BBbiker dlaczego porownujesz C klase do Sportage ? Sportage mozna porownac do GLB lub GLC. To sa rozne klasy samochodow.
CLA lub A klasa to juz klasa Golfa wiec jeszcze mniejsze.......
C klasa to mozna porownac z Audi A4 czy BMW 3 - gdzie rowniez nie ma zbyt wiele wiecej miejsca..
Co do srodkowego tunelu to sie zgodze z zoba, ale nie jest to jakies ekstremalny dyskomfort (wzrost 176cm).
C180 -1.6 -Otto -T-modell
O./S
Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 892
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Ile miejsca w srodku

Post autor: GLC X253 »

I znów KIA jest samochodem z samymi plusami a C klasa ma same minusy i dziwne że DB cały czas się upiera i nadal ją produkuje zamiast kupić licencję od Koreańczyków. A może GLA (podobne gabaryty) to właśnie plagiat genialnego auta z Korei - nieco poprawiony (4 Matic). :D
ZW (GLC 250 - 211KM)
Awatar użytkownika
dasonen
Moderator
Posty: 650
Rejestracja: 9 paź 2019, o 15:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile miejsca w srodku

Post autor: dasonen »

BBbiker pisze: 17 lut 2021, o 14:37 Dla mnie c klasa to takie ciasne 4 drzwiowe coupe.
Opowiadacie bajki, kolego :) Zapraszam na tył do do BMW 4er albo Audi A5 - tam poznacz, co to ciasnota :)
BBbiker pisze: 17 lut 2021, o 14:37Kompletnie nie rozumiem osób kupujących jeszcze ciaśniejsze CLA...
Mam ponad 180cm wzrostu i w CLA45 mieściłem się bez problemu :)
BBbiker pisze: 17 lut 2021, o 14:37W porównaniu do krótszej o 55 cm Sportage to w c klasie jest 2x ciaśniej.
Gdyby to był wiersz - to można by uznać powyższą wypowiedź za "licencja poetica", ale skoro to nie jest wiersz to... wypada powiedzieć delikatnie: bajki opowiadasz :)
BBbiker pisze: 17 lut 2021, o 14:37Na fotelu kierowcy najgorszy jest ten środkowy tunel
To dużo wyjaśnia! U mnie tunel środkowy jest pomiędzy fotelami a nie "na fotelu kierowcy"! Gdybym miał tunel na fotelu kierowcy - też bym się nie mieścił!
BBbiker pisze: 17 lut 2021, o 14:37- kiedy włączę tempomat nie wiem jak ułożyć noge - ten tunel gniecie goleń - dlaczego ni ema podnóżka dla prawej nogi?
Ja tam z prawa stopą nie mam problemów. A podnóżka pod prawa stopa nie przypominam sobie w żadnym aucie, którym jeździłem: kilak BMW, kilka Audi, kilka VW, Seaty, Lexusy, Toyoty, Renault, różne Fordy, Subaru Impreza, Hundaie, Kie, Mercedesy...
Podnóżek pod prawą stopę miałem w wozie konnym - ale to chyba inna kategoria.

C- klasa z pewnością nie jest dużym autem. Mnie przeszkadzał dach zbyt szybko opadający w sedanie - ale i tak nie planowałem sedana. Doskwierało mi słabe wyciszenie oraz dźwigienki wycieraczek przeniesione na lewo :) Jednak rekompensata w postaci dobrego prowadzenia przykrywa te wady.

Dla porównania: w nowym Hyundaiu I30 (sedan) plecy zaczęły mnie boleć już po przejechaniu 3km, rozdzielacz siły hamowania stawiał auto bokiem na prostej, suchej autostradzie (auto z przebiegiem poniżej 800 km) a automatyczna skrzynia biegów działała tak, jakby zaprojektował ją pijany nastolatek. Przyciski na kierownicy skrajnie nieergonomiczne a system infotainment z koniecznością pochylania się do przodu i kręcenia pokrętłami obok wyświetlacza budził odrazę :) Fotele nie miały trzymania bocznego za grosz.
W porównaniu do tego C-klasa to pojazd o 3 klasy lepszy :)
C43 AMG
Awatar użytkownika
C200 4Matic AirMatic
Posty: 82
Rejestracja: 14 mar 2020, o 17:35
Lokalizacja: Zakopane

Re: Ile miejsca w srodku

Post autor: C200 4Matic AirMatic »

Każdy kupuje auto jakie mu pasuje. Jeden jeździ Dacią ponieważ tania, drugi jeździ Outlanderem ponieważ chcę mieć dużo miejsca inny kupuje coupe, bo lubi sportowe itd. Jest tylko jeden gościu co kupuje auto, które mu się nie podoba i się biczuje.🤣
Awatar użytkownika
GLC X253
Posty: 892
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:54

Re: Ile miejsca w srodku

Post autor: GLC X253 »

C200 4Matic AirMatic pisze: 17 lut 2021, o 21:38 Każdy kupuje auto jakie mu pasuje. Jeden jeździ Dacią ponieważ tania, drugi jeździ Outlanderem ponieważ chcę mieć dużo miejsca inny kupuje coupe, bo lubi sportowe itd. Jest tylko jeden gościu co kupuje auto, które mu się nie podoba i się biczuje.🤣
YES, YES, YES.........
ZW (GLC 250 - 211KM)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 9 gości