Czujnik NOx

hubertuss
Posty: 315
Rejestracja: 10 paź 2020, o 11:18

Re: Czujnik NOx

Post autor: hubertuss »

Możesz wejść na stronę mercedesa wpisać swój vin i się dowiesz bez warsztatu czy serwisu.
C 220 d 4 matic
Calixto
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2020, o 13:33

Re: Czujnik NOx

Post autor: Calixto »

Any pisze: 24 maja 2021, o 19:01 U mnie jak się depnie mocniej NOX gaśnie, w koło komina się zaświeca byłem dziś w ASO i mimo ze auto jest z 2015 jestem objęty akcją serwisową, także NOXy wymienią
W którym ASO Ci potwierdzili, że w tej akcji serwisowej jest wymiana NOX-a?
Na stronie MB widnieje akcja serwisowa - Aktualizacja oprogramowania silnika wysokoprężnego - czy ta akcja obejmuje te noxy? Po rozmowie z infolinią MB wiem tyle że nic odesłali mnie do serwisu MD i pytać bo to oni wędzą co jest w zakresie danej akcji. :o
Awatar użytkownika
dasonen
Moderator
Posty: 650
Rejestracja: 9 paź 2019, o 15:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czujnik NOx

Post autor: dasonen »

Calixto pisze: 24 cze 2021, o 14:30 Na stronie MB widnieje akcja serwisowa - Aktualizacja oprogramowania silnika wysokoprężnego - czy ta akcja obejmuje te noxy?
Nie, to kastrowanie diesla w imię ekologii.
C43 AMG
hubertuss
Posty: 315
Rejestracja: 10 paź 2020, o 11:18

Re: Czujnik NOx

Post autor: hubertuss »

Dokładnie tej akcji tj aktualizacji oprogramowania lepiej unikać. Czujnika NOx w jej ramach na bank nie wymienią.
C 220 d 4 matic
Calixto
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2020, o 13:33

Re: Czujnik NOx

Post autor: Calixto »

hubertuss pisze: 25 cze 2021, o 09:57 Dokładnie tej akcji tj aktualizacji oprogramowania lepiej unikać. Czujnika NOx w jej ramach na bank nie wymienią.
Dzięki za informację co to aktualizacji.
A czujniki nox kiedy wymieniają?, koledzy wcześniej pisali ze w ramach aktualizacji o ile dobrze rozumiem? Jest wogóle jakaś akcja w tym zakresie czy tylko na gwarancji? Mój serwisowany w ASO C200 2016 r.
Tomicze
Posty: 8
Rejestracja: 17 cze 2021, o 23:51

Re: Czujnik NOx

Post autor: Tomicze »

Mam w205 C220 z 2015 roku . Moje doświadczenie jest takie , że raz na 100 tys km wymianiany jest komplecik Sondalabda ok 1600 zl plus 2 x Nox 2700 zł jeden . Nie wiem czemu tak jest ale przy ok 85 tys wymianiełem wszystko , bo.po wymianie jednego padało drugie , przy 160 tys to samo ...
Awatar użytkownika
Shawn_Trn
Posty: 77
Rejestracja: 14 lut 2021, o 20:48
Lokalizacja: Toruń

Re: Czujnik NOx

Post autor: Shawn_Trn »

Żywotność czujnika NOX to ok 4-5 lat, i tyle. Potem wymiana. Ja u siebie wymieniłem tylko sam czujnik NOX , "przetwornica" (czy jak tam to się nazywa) została ta sama. Koszt poniżej 1000 zł. Także polecam, nie trzeba od razu oryginału brać - przynajmniej do mojego auta nie było zamiennika . Mechanik niech tylko dobierze odpowiedni czujnik po VIN/ nr części czujnika.
Pawel507
Posty: 2
Rejestracja: 6 paź 2020, o 21:06

Re: Czujnik NOx

Post autor: Pawel507 »

Witam .Czy to prawda że czujnik nowy NOX trzeba adaptować i jaki to jest koszt.?
rav119
Posty: 38
Rejestracja: 20 gru 2019, o 11:35

Re: Czujnik NOx

Post autor: rav119 »

Shawn_Trn pisze: 12 lip 2021, o 14:30 Żywotność czujnika NOX to ok 4-5 lat, i tyle. Potem wymiana. Ja u siebie wymieniłem tylko sam czujnik NOX , "przetwornica" (czy jak tam to się nazywa) została ta sama. Koszt poniżej 1000 zł. Także polecam, nie trzeba od razu oryginału brać - przynajmniej do mojego auta nie było zamiennika . Mechanik niech tylko dobierze odpowiedni czujnik po VIN/ nr części czujnika.
Jakie 4-5 lat?
U mnie był już 4 razy wymieniany, od ostatniej wymiany minął rok i raptem 10k km.
I teraz pytanie, czy można to w cholerę wyprogramować? Nie jest to do niczego potrzebne i nie mam zamiaru co roku prosić o łaskę MB, zwłaszcze, że ostatni raz zapłaciłem za to 2200 bo poprzedni raz był wymieniany w ramach dobrej woli. Teraz jak zapłaciłem mam 2 lata gwarancji na część więc mogę z tego skorzystać ale nie wiem czy nie lepiej wyrpogramować to u tunera i przy okazji zrobić mapę silnika. Chodzi o c200.
Z mechanikiem rozmawiałem, że nie powinno to mieć wpływu na pracę całego ukladu bo to ojest od emisji spalin a nie sterowania mieszanką paliwową, bo gdzieś czytałem że komuś po wyprogramowaniu drgania silnika się pojawiły itp, raczej bullshit
Awatar użytkownika
Shawn_Trn
Posty: 77
Rejestracja: 14 lut 2021, o 20:48
Lokalizacja: Toruń

Re: Czujnik NOx

Post autor: Shawn_Trn »

Pawel507 pisze: 2 sie 2021, o 22:15 Witam .Czy to prawda że czujnik nowy NOX trzeba adaptować i jaki to jest koszt.?
U mnie był wymieniany sam czujnik NOX i nie było konieczności adaptacji.
Natomiast w innym warsztacie powiedziano mi, że jakbym chciał zamontować nowy zestaw (czujnik + sterownik) to trzeba adaptować (ok 350 zł).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości