Stale załączony wentylator chłodnicy

michal96
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2021, o 09:04

Stale załączony wentylator chłodnicy

Post autor: michal96 »

Witam,
W moim samochodzie od jakiegoś czasu załączał się wentylator chłodnicy (z załączoną klimatyzacją - bez klimy nie pracował). Dolałem płynu do chłodnicy, pokasowałem błędy i było ok. Niedawno problem powrócił - wentylator załącza się cały czas niezależnie czy klima jest załączona czy nie i jest wysterowany na max. Po podłączeniu do komputera - zero błędów. Sterowałem też nim ręcznie z komputera i się słucha (sterowanie w zakresie 0-100%), co wskazuje na poprawnie działający sterownik. Dodatkowo zauważyłem, że gdy temperatura otoczenia jest poniżej około 7 stopni wentylator nie pracuje, czy ktoś spotkał się z taką przypadłością? Z rozmowy mechaników usłyszałem że może zacinać się jakiś zawór pod kolektorem wydechowym, jeszcze tam nie zaglądałem więc nawet nie wiem jak to wygląda... Silnik c180 benzyna 2014rok
mihmerc
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2020, o 20:09

Re: Stale załączony wentylator chłodnicy

Post autor: mihmerc »

Cześć,
czy udało Ci się rozwiązać problem z wentylatorem?
W moi przypadku jest podobnie: najpierw przy włączonej klimatyzacji wentylator włączał się na najwyższy bieg (na którym głośno huczał) a przy wyłączonej wszystko było w normie. Od jakiegoś miesiąca problem występuje również przy wyłączonej klimatyzacji. Wentylator od razu załącza się na wysoki bieg i co chwilę załącza - hałas przy tym ogromny. Po podłączeniu do komputera nie ma błędów, według mechanika wszystko ma poprawne parametry.
Czy macie może jakieś pomysły?
mihmerc
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2020, o 20:09

Re: Stale załączony wentylator chłodnicy

Post autor: mihmerc »

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Ewentualnie czy możecie polecić sprawdzony warsztat, który specjalizuje się w Mercedesach w Warszawie i okolicach?
Z góry dziękuje za pomoc!
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1147
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Stale załączony wentylator chłodnicy

Post autor: zmichal »

mihmerc pisze: 5 sty 2022, o 19:28 czy możecie polecić sprawdzony warsztat, który specjalizuje się w Mercedesach w Warszawie i okolicach?
https://www.am-mercedes.waw.pl/
C250 Estate
mihmerc
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2020, o 20:09

Re: Stale załączony wentylator chłodnicy

Post autor: mihmerc »

Opinia o tym serwisie 2/6 na dobrymechanik raczej nie budzi zaufania, czy korzystaleś z ich usług?
Może poleci ktoś jeszcze jakiś inny serwis?
Z góry dziękuję :)
Mikun
Posty: 292
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 07:50

Re: Stale załączony wentylator chłodnicy

Post autor: Mikun »

Nie rozumiem zbytnio sugerowania się tego typu opiniami, piszą je głównie gawędziarze i erotomani. Podjedź sprawdź , a nie oczekuj podania na tacy .
PatRRick
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2018, o 21:37

Re: Stale załączony wentylator chłodnicy

Post autor: PatRRick »

https://youtu.be/x8knE5oRxlY może coś pomoże
W205 --> W213
Awatar użytkownika
zmichal
Administrator
Posty: 1147
Rejestracja: 17 mar 2016, o 14:26

Re: Stale załączony wentylator chłodnicy

Post autor: zmichal »

mihmerc pisze: 9 sty 2022, o 08:10 Opinia o tym serwisie 2/6 na dobrymechanik raczej nie budzi zaufania, czy korzystaleś z ich usług?
Może poleci ktoś jeszcze jakiś inny serwis?
Z góry dziękuję :)
Tak, serwisowałem u nich wiele lat W211 i mogę śmiało polecić.

Mikun pisze: 9 sty 2022, o 12:10 Nie rozumiem zbytnio sugerowania się tego typu opiniami, piszą je głównie gawędziarze i erotomani. Podjedź sprawdź , a nie oczekuj podania na tacy .
Dokładnie tak jest - opinie piszą zazwyczaj tylko ci niezadowoleni i ewentualnie konkurencja.
C250 Estate
michal96
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2021, o 09:04

Re: Stale załączony wentylator chłodnicy

Post autor: michal96 »

mihmerc pisze: 5 sty 2022, o 07:47 Cześć,
czy udało Ci się rozwiązać problem z wentylatorem?
W moi przypadku jest podobnie: najpierw przy włączonej klimatyzacji wentylator włączał się na najwyższy bieg (na którym głośno huczał) a przy wyłączonej wszystko było w normie. Od jakiegoś miesiąca problem występuje również przy wyłączonej klimatyzacji. Wentylator od razu załącza się na wysoki bieg i co chwilę załącza - hałas przy tym ogromny. Po podłączeniu do komputera nie ma błędów, według mechanika wszystko ma poprawne parametry.
Czy macie może jakieś pomysły?
Jeszcze nie rozwiązałem problemu, usterka ustała podejrzewam ze względu na niskie temperatury, czasem się załączy ale nie na pełne obroty
Mikun
Posty: 292
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 07:50

Re: Stale załączony wentylator chłodnicy

Post autor: Mikun »

Może być większy problem typu uszkodzony sterownik ECU i wiele innych i wcale nie są to błahostki i efektem tego wentylator będzie chodził na max . Proponuje oddać auto do warsztatu specjalizującego się w elektronice samochodowej i niekoniecznie to ma być serwis mercedesa . Pozdrawiam

Usunąłem offtop sprowokowany przez innego kolegę.
Prowokację również :)
Dasonen
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości