Brzęczenie z okolicy chłodnicy intercoolera na zimnym silniku

konrad.z
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:08

Brzęczenie z okolicy chłodnicy intercoolera na zimnym silniku

Post autor: konrad.z »

Mam ten problem już od ponad roku, ale się nasila - a mechanikowi ostatnio przy serwisie nie chciało się szukać.

Auto - W205 C200 2015

Otóż z okolic elementu który wygląda jak srebrne, metalowe pudełko u góry po prawej stronie silnika (chłodnica intercoolera?) wydobywa się dość głośne metaliczne/plastikowe brzęczenie.

- tylko na zimnym silniku, po przejechaniu 5-10km całkowicie ustaje i jest cicho,
- nie jest zależne od obrotów silnika,
- można to też usłyszeć przekręcając stacyjkę w pozycję zapłonu bez uruchomionego silnika - po 2-3 sekundach to zaczyna brzęczeć,

Przy okazji ostatniej wizyty u mechanika (z innym tematem) powiedział, że wszystko sprawdzili (jednak na szybko) i nie ma żadnych błędów w komputerze, ani znaku o awarii więc sugeruje, żeby z tym jeździć, aż coś wyjdzie - ale niestety z moim charakterem nie dałbym rady :lol:

Tak czy inaczej wybiorę się z tym, niedługo do warsztatu, ale może ktoś ma jakieś sugestie.

Byłem jeszcze dokładnie sprawdzić.
Dźwięk jest dokładnie z okolicy gdzie zaczyna się to srebrne pudło - może trochę pod nim.

Jak ustawię kluczyk w pozycję zapłonu to się nic nie dzieje.
Uruchomię silnik i grzechocze.
Wyłączę silnik i ponownie ustawię kluczyk w pozycję zapłonu to zaczyna grzechotać bez uruchomionego silnika.
Słychać jak przestawia się przepustnica(?), nie wiem co tam jeszcze, ale takie dźwięki przestawiania czegoś o napędzie elektrycznym (normalne jak zawsze) i to grzechotanie. W tym czasie potrafi się na krótką chwilę wyłączyć (grzechotanie), a po kilkunastu/kilkudziesięciu sekundach ustaje - oczywiście do momentu włączenia silnika.
Nie ukrywam, że się nie znam specjalnie na mechanice - wydaje się to być czymś sterowanym elektrycznie (jak przepustnica?) co może być regulowane przez auto przed zapłonem itd... ale się zablokowało lub coś podobnego.
Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 111
Rejestracja: 12 mar 2017, o 07:58

Re: Brzęczenie z okolicy chłodnicy intercoolera na zimnym silniku

Post autor: Jarek »

Włącz zapłon i jak grzechocze to zmniejsz lub zwiększ temperaturę w aucie zapewne ucichnie.
W205 C200 184PS +.... :twisted:
W222 S500... :shock:
konrad.z
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:08

Re: Brzęczenie z okolicy chłodnicy intercoolera na zimnym silniku

Post autor: konrad.z »

Dobrodzieju :D ucichło! jak ustawię na 20 stopni albo mniej. Jak wrócę do 21 i wyżej to brzęczy. Jak masz pomysł co to może być konkretnie - moduł zaworu nagrzewnicy czy jakiś tam silniczek elektryczny od tego - nie wiem nie znam się - daj znać, byłbym wdzięczny.
Jara
Posty: 744
Rejestracja: 22 sie 2018, o 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brzęczenie z okolicy chłodnicy intercoolera na zimnym silniku

Post autor: Jara »

To samo mam, na włączonym zapłonie słychać to .... ja akurat wybadałem że jak wentylator kabiny ustawie na 0 to cichnie.
Od 4 lat ... na początku cichutkie było a teraz głośniejsze się robi.
To taka plastikowa rurka/ króciec w okolicach intercoolera, niżej to od niego zamontowane i z przodu ( ma to elektryczne przyłącze). jak rękę na tym położysz czuć "wibracje". Stawiam na jakaś pompkę wspomagajacą obieg cieczy jak silnik jest wyłaczony .. pod wentyalcje.

Chyba warto to wymienić .... bo jak sie rozleci to może w układzie chłodzenia szkód narobić.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości